Grafite antishqiptare në Kërçovë

Redaksia Online March 29, 2013 14:50

Grafite antishqiptare në Kërçovë

Grafite me përmbajtje antishqiptare janë shkruar dy ditëve të fundit në qytetin e Kërçovës, në Maqedoni. “Vdekje për shqiptarët” shkruajnë grafitet në disa pjesë të qytetit, ku të dielën e kaluar, kandidati shqiptar Fatmir Dehari fitoi garën për kreun e komunës së Kërçovës. Grafitet nuk janë kursyer edhe në objektet e bizneseve të pronarëve shqiptarë. Këto mesazhe janë shkruar vetëm një ditë pas vizitës së kryeministrit Nikolla Gruevski në Kërçovë, ku ai porositi se vëmendja e veçantë do të mbetet për këtë komunë dhe se ajo ka qenë dhe do të jetë Maqedoni. / INA

 

Redaksia Online March 29, 2013 14:50
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*