Gramoz Ruçi: PS-së gjithmonë i ka rënë trari nga pjesa e trashë

May 12, 2015 10:55

Gramoz Ruçi: PS-së gjithmonë i ka rënë trari nga pjesa e trashë

Gramoz Ruçi ka qenë sot në Lushnje përkrah kryeministrit Edi Rama, për të prezantuar kandidatin e PS-së, Fatos Tushe.

Ai ka thënë gjatë fjalës së tij, se këto 18 muaj, qeveria e majtë ka bërë reforma sa nuk janë bërë përgjatë 20 viteve.

Ai ka ironizuar ndërkohë faktin, se PS ka pasur gjithmonë detyrën e vështirë për të nxjerrë vendin nga kriza.

Ne vijmë pas 18 muaj qeverisje. Dhe ne e dimë që të gjithë kanë pritur më shumë.

Por ne progresistëve të majtë gjithmonë na ka rënë trari nga pjesa e trashë.

Kështu na ndodhi në 2007 dhe në 2012.

Kështu në këto 18 muaj janë bërë reforma sa nuk janë bërë në 20 vite rresht.

Reforma në energjitikë, në pensione, në drejtësi.

Dhe për këtë kemi marë edhe mbështetjen nga Bashkimi Evropian të cilët i cilësojnë këto reforma si një rrugë të drejtë drejt bashkimit evropian”, tha Ruçi.

 

May 12, 2015 10:55
Komento

19 Komente

 1. santana May 12, 10:59

  Nga fitorja ne fitjore! Politiken e prin STOMAKU!Or Ruçi i Helena ODENES se Spanjes M-L…

  Reply to this comment
  • rilindjotet te largohen nga PS May 12, 11:18

   Bej humor Ruci se edhe 2 vjete ju kane ngelur. Do e shohesh pjesen e trashe te rilindjoteve qe kane zaptuar partine socialiste. Ne baze nuk po duket asnje socialiste tani. Edhe andej lart pak keni ngelur. Ju mbyten velinat qe mbijne ne kohe fushate. Ti edhe ata pak socialiste edhe 2 vjete keni dhe do ju zhduki krye rilindjoti Rama. Mire tua beje sepse cfare sthoni per kete rilindjot lart e poshte, por spo ua mban ti flisni si burrat ne shesh.

   Reply to this comment
   • jori May 12, 11:22

    pd i iku koha. e moren vesh te gjithe car i ben vendit saliu me oborrin e vet. tani ju duhet te vazhdoni me reformat dhe te shikoni si ta permirsoni cdo aspekt te cilesise se jetes

    Reply to this comment
   • feniks May 12, 16:17

    Me PENSIONET t’u vije TURP qe thoni se keni bere REFORME!!
    Reforma nenkupton te NDREQNI gjithcka te PRISHUR qe ka qene me pare e jo te vini mballoma!!
    Me pensionet,vecanerisht te USHTARAKEVE ju po VAZHDONI POLITIKEN KRIMINALE TE FASHISTIT BERISHA!!!
    MALLKUAR QOFSHI te gjithe!!!

    Reply to this comment
 2. ardjani May 12, 11:08

  pd shkatarron, ps rregullon. pd e dogji ne 97 ps e solli shtetin sic duhet. pd e zhyti vendin ne borxhe dhe korrupsion, ps po e ringre ekonomine dhe po zbaton ligjin mbi kedo. pd lazarat, ps zhduk lazarat. dihet kjo pune….por shyqyr pas gjith ktyre viteve nje gje do jet e sigurt, qe pd sdo ket me kurre pushtet

  Reply to this comment
 3. B May 12, 11:09

  Reforma ne DREJTESI ?! Bravo Gramoz!

  Reply to this comment
 4. skifteri May 12, 11:14

  *****ku eshte reforma ne drejtesi z.Gramoz ?…jeni zero !..~~~~~~~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
 5. elio May 12, 11:17

  O Gramoz, po sa paskeni qene ju ne Tepelene se nuk paska me tjeter ne kete shtet qe te drejtoje…e ke filluar ne socializem si spiun partie e tani je kerme parlamentare..duket njeriu qe ne fytyre..

  Reply to this comment
  • geri May 12, 11:29

   mazhoranca po punon. duken frytet dhe sesi cdo kush ka sot frike te vjedhi nga arka e shtetit, kurse saliu thoshte “o burra kush te vjedhi me shume”! sa per komentatoret qe marrin rrogen qyl te bashkia i them se reformen ne drejtesi e mban peng nishani i saliut,qe di vec me heq mustaqet

   Reply to this comment
 6. Ana May 12, 11:56

  Reforma ne drejtesi?????????????????? Po qe kjo reforma ne drejtesi, une qe neser nuk te votoj me.

  Reply to this comment
 7. zela May 12, 12:13

  PS ka ne perberjen e saj ish aleaten e PD, perfshi dhe ministra si ai i bujqesise, drejtesise, ne parlament, bashki…, qe veshtrojne nga te dy krahet, dhe sido qe te jete PS-s do t’i biere barra dhe pergjegjesia.
  Te perkedhelurt (LSI) ferkojne duart. Ja ku eshte defekti vdekjeprures PS-s
  Ndaj
  V E M E N D J E

  Reply to this comment
 8. ela May 12, 13:05

  trau zoti gramoz nuk bie gjithmon nga pjesa qe thua ti me trashe,po e beni ju te trashe pasi doni bashkejetese me pd ne qeverisje,nuk punesoni njerzit tuaj keni punesu vetem fiset tuaja zoti gramoz sa ke punesuar ti neper drejtorit e tiranes ? na jep nje pergjigje te ka lene dore te lire Rama dhe I rregullove gjithe niperit e tu ,dhe fisin tend,njerezit e thjesht rine rrugeve haram se gezon njeri buken e socialisteve te thjeshte

  Reply to this comment
 9. fshatari. pafshat May 12, 13:07

  Po eshte e vertete, sepse te trashe keni qene dhe mbeteni, po tregoheni, me shoket Tuaj te vertete, te gjakut shqiptar, socialist. Keni preferuar transvertitet politik, pa qene vet te atille. Dhe rezultati: keni mbetur me gisht ne goje per momentin, dhe me gisht ne bythe pas pak kohesh, veten do ta gjeni.
  Hani qena hani, pini laro pini se te gjitha nga populli i kini, dhe vdekjen politike ne syrgjyn prej popullit do ta kini.

  Reply to this comment
 10. Ilir May 12, 13:35

  E cfare trari ke mbajtur ti more pleher.Ti nje malok i babezitur nga shpellat e Salarise qe zbrite ne Tirane duke i sherbyer shefit te radhes dhe duke shitur ata qe te kane mbajtur ne ate parti.Ti qe ke 25 vjet qe vetem vjel me miliona si i pangopur pushtetin e marre nga vota e socialisteve te ndershem dhe budallenj.Ti qe je i zhytur ne te gjitha llojet e pislleqeve,qe nga kontrabanda,e deri tek shitja e posteve per kryetar bashkish e komunash,perfshi edhe kete te Lushnjes qe na paske shkuar sot ta prezantosh.
  Ku ke goje ti te perfaqesosh e te flasesh ne emer te socialisteve!

  Reply to this comment
  • Toni May 12, 17:16

   Nese Ruci ka marre zarfin per te caktuar kandidatin e Lushnjes e paska me hak qe te dale ne balle te fushates.Vecse i kane bere llogarite gabim qe i trajtojne lushnjaret si dele qe te shkojne andej nga i dergon bariu Gramoz.Lushnjaret edhe nje here tjeter para 12 vitesh e kane dhene proven se si jua tregojne vendin atyre qe i perbuzin dhe ju kthejne krahet pasi marrin voten.

   Reply to this comment
 11. Tani May 12, 13:44

  Kur akoma mbreterojne ne Shqiperi kriminele dhe mafioze politike si Sali Berisha dhe Ilir Meta e perse te mos bilbeloje dhe Gramoz Ruci,mafiozi nga malet e Tepelenes.

  Reply to this comment
 12. Azemi May 12, 14:01

  Je transformuar totalisht Gramoz me duket se ka fryn era o kthen gzofin haram e paç mbeshtetjen e socialisteve,por me duket se do e hani shume keq,jane hidheruar shume keq socialiste me Ju te kupoles se i keni lene rrugeve,por rrugeve keni per te ngel juve, se populli i thjeshte eshte mesuar me halle e probleme turpi qofte per juve.

  Reply to this comment
 13. Mimoza May 12, 14:55

  Traun e kemi mbajtur ne socialistet e thjeshte qe kemi propaganduar dhe mbrojtur voten nga banditet e Saliut.Juve te zhytur ne korrupsion ishit me Nanon dhe Meten e akoma me thelle ne llum jeni sot me rilindjen e Rames.E keni zakon ju,sa merrni pushtetin i harroni hallet dhe nevojat e njerezve.Po mos keni merak z.Ruci,se ka zgjedhje cdo dy vjet dhe aty do ta merrni pergjigjen e merituar per mashtrimet qe na bete ti,kryetari yt rilindas dhe ky kandidati qe po i servirni serish Lushnjes.

  Reply to this comment
 14. Emigrant May 12, 18:21

  Ndoshta ju Gramoz kini te drejte sepse PS ka ardhur ne pushtet mbas PD dhe ne te dyja rastet e ka gjetur vendin ne prag falimenti Por edhe juve ju ka ikur koha duhet te hapni ruge sepse duke qene atje dashur pa dashur identifikoheni me jo te miren dhe ndikoni ndoshta per shume probleme Pavaresisht respektit qe kam per kontributet e tua ne ate parti

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim