Lotët e Granit Xhakës për fitoren e Shqipërisë! Dy vëllezër me dy kombëtare të ndryshme në Francë

October 11, 2015 23:52

Lotët e Granit Xhakës për fitoren e Shqipërisë! Dy vëllezër me dy kombëtare të ndryshme në Francë

Granit Xhaka është shfaqur tej mase i emocionuar pas golave të Shqipërisë në ndeshjen ndaj Armenisë.

Futbollisti shqiptar që luan për kombëtaren e Zvicrës ka postuar një foto në “Instagram” ku shfaqet me lot në sy.

Ndryshe nga Botërori i kaluar në Brazil, ku tifozët shqiptarë patën mundësi të shihnin vetëm shqiptarët e Zvicrës, në Francë do të kenë mundësi të shohin edhe ekipin e Shqipërisë.

Granit Xhaka dhe Taulant Xhaka do të hyjnë në histori duke qenë dy vëllezër që do të luajnë në Kampionatin Evropian për dy kombëtare të ndryshme.

October 11, 2015 23:52
Komento

5 Komente

 1. fanol bardhi October 12, 02:15

  Si djal i nje te burgosurit politik nuk jan vellezerit Xhaka rrastesisht ashtu si jan .gjithmon ne anen e ngjyrave kuq e zi .

  Reply to this comment
 2. roni October 12, 05:25

  Edhe na plasi trapi ne per vellezerit xhaka mer amon

  Reply to this comment
 3. Uskania October 12, 11:35

  ÇFARË JANË KËTA KOMENTUES “RRUMBYTHE”?

  Reply to this comment
 4. Artan October 12, 12:56

  Granitit i urojme suskese ne rrugen qe ka zgjedhur. Do te thoja dhe qe jane te kota lotet tani, por gjithsesi na vjen mire qe e ka kuptuar gabimin e tij duke perfaqsuar nje komb te cilit nuk i perket, ne vend qe te perfaqesonte kombin e tij ku perket, kombin kuq e zi. Gjithsesi familja Xhaka na ka “dhene” Taulantin i cili na ka bere krenar qe nga momenti qe i eshte bashkuar komberes Shqiptare.

  Shpresoj qe lotet e Granitit te jene nje frymezin per te gjithe ate shqiptare te cilet do tju duhet te zgjein ne te ardhme se ke do te perfaqsojne e qe te mos bejne gabimin e Granitit.

  Por kam pershtypjen qe ne familjen Xhaka po kendohet ‘O sa mire me qene shqiptar!’.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?