Gregu flet për raportet me babanë dhe përdor një shprehje të Metës

September 17, 2018 12:11

Gregu flet për raportet me babanë dhe përdor një shprehje të Metës

Gregu, djali 28-vjeçar i kryeministrit Rama,  ka hapur ekspozitën e tij të parë Fidem në kryeqytet.

Në një intervistë të transmetuar në Vizion Plus ai flet edhe për raportet me prindërit.

Rama nuk ka qenë i pranishëm në hapjen e ekspozitës, por Gregu thotë se e pret të vijë në ditët në vijim.

Megjithëse piktor, Gregu nuk e ka konsultuar të atin gjatë përgatitjeve:

“Në këtë rast unë nuk u konsultova sepse kisha një dëshirë për t’ja bërë surprizë. Jo vetëm atij, por kujtdo, dhe duke thënë që besimi nuk më mungon e mora përsipër këtë risk dhe nuk u konsultova me asnjë njeri”

Pyetjes së pashmangshme a i vjen keq kur i thonë “Gregu, djali i kryeministrit” ai i përgjigjet:

“A më vjen keq! Jo, jo. Për mua do të jetë një arritje, do të jetë një sukses, më vete, kur të vijë ajo ditë e të thonë: e shikoni atë aty, ai është babi i Gregut! Është e vështirë, por jo e pamundur. Unë kam besim”.

Kur pyetet nëse ka ndërmend të hapë ekspozita të tjera, ai huazon një shprehje të njohur të ish ortaku politik të babait.

“Do ishte akoma më mirë që të ishte. Por si ta them “me qetësi dhe dashuri” – thotë Gregu.

n.s. / dita

 

September 17, 2018 12:11
Komento

18 Komente

 1. anticensurë25642654 September 17, 12:42

  “Rama nuk ka qenë i pranishëm në hapjen e ekspozitës, por Gregu thotë se e pret të vijë në ditët në vijim.”
  ska faj i shkereti osht tuj punu!osht në fejsbythë tu u grric me njerzit!!
  dhe ju të ditës jeni fantastik!!
  babi që punon K/ministër nuk ka shku dhe ju nga ekspozita e gregit nxirrni një foto të babit K/ministër,të gruars së tij kryeministrore dhe të çunit ekspozicionist(nuk e dimë se për çfarë është kjo ekspozitë e hapur prej tij)!!
  asnjë punim i tij i ekspozuar!!
  apo thjeshtë për ta surprizuar(befasuar)të jatin??
  medje thashethemxhije.vetëm pla,bla,bla,as deri tek ekspozita nuk e merrni mundimin të shkoni e të bëni fotografi!!i gjeni në rrejt dhe o burra publiko!
  punë minimale fitim maksimal??

  Reply to this comment
  • mesuesi September 17, 14:29

   Mbas pikes (qe ti nuk e perdor kurre ne komentet e tua) , pikpyetjes , pikçuditses , fillohet me germe te madhe . Meqenese sot filloi dita e pare e shkolles , shko edhe ti rregjistrohu me voglushet e fillores .

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 September 17, 15:37

    xhaxhi mësuesi
    flm xhaxhi mësuesi!
    një pyetje kam për ty që të paska djeg kaq shumë!
    kur fillohet fjalia e parë përse fillohet me gërmë të madhe??
    aty nuk ka as pikë dhe asnjë shënjë tjetër piksimi??
    ps:xhaxhi mësuesi,unë jam në shkollë!prej shumë kohësh,vetëm se nuk kaloj dot në klasën e dytë!!nuk e di përse!?
    mos vallë janë problem “mësuesit” që ju djeg kur unë tall bibilushin me palloshin e tironës??
    apo me medjen e pjerdhur shqiptare??

    Reply to this comment
 2. Buzuku September 17, 13:38

  Greg-u me i gjate se Edi?!.. Po’ nuk e dime c’ permban ajo ekspozite qe te vemi ta shikoje.

  Reply to this comment
 3. Arbeni September 17, 14:09

  Edhe ne mos djale, Gregun e kam vella – ka thene dikur Ed Rama per Gregun ne nje moment sinqeriteti. Vete Mero Baze ka bere namin duke treguar per gjygjin e divorcit te Edit me Matilda Makocin ku Edi e paditi se Gregun e kish me baba Kristaqin se ai vete (Edi pra) ishte steril . Ka treguar dhe raportin e sterilitetit tij ne gjygj.

  Reply to this comment
 4. ETHEM September 17, 14:28

  BRAVO DITA:GREGU PO MERRET ME DUÇKA,PO ATA QE SHKRUAJNE E THUMBOJNE DYNJANE-A MERREN ME NDONJE GJE,APO ME DIXHITALIN E SALIUT.SE NUK DIM QE ZENI E GITA TE MERREN NE NDONJE PUNE TE DOBISHME VEÇ QEJFIT NE VOLA E ISHUJT OFSHOR.
  SUKSEAE GREGUT E BABIT TE TOJ KM PER TE MIREN E VENDIT.

  Reply to this comment
 5. mesuesi September 17, 14:30

  Mbas pikes (qe ti nuk e perdor kurre ne komentet e tua) , pikpyetjes , pikçuditses , fillohet me germe te madhe . Meqenese sot filloi dita e pare e shkolles , shko edhe ti rregjistrohu me voglushet e fillores .

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 September 17, 15:40

   xhaxhi mësuesi e paske pjerdh fare!!
   apo ke kohë që ke dalë në pension??
   duke menjëherë!!seniliteti e bën punën e tij!!
   shëndet e jetë të gjatë xhaxhi mësuesi!
   ps:ke ndonjë nipçe që të ndihmojë??

   Reply to this comment
   • antiharresa September 17, 16:17

    Zonja anticensure eshte e kote te debatosh me ty ,tipave si ti vetem preshi ne goje ju ben efekt qetesues .

    Reply to this comment
    • anticensurë25642654 September 17, 17:21

     zemra qeke dhe mësuese??
     nuk e kisha dit!!
     pra i paskam rënë në të me këtë punën e senilitetit!?
     marrke ilaçe kundër harresës??
     pra paska një domethënje dhe pseudonimi tënd!!
     ilaçet antiharresë??
     vetëm se harron të shkruash “ilaçe”!
     hë mo na ha …..!!

     Reply to this comment
 6. Piktori i vertete September 17, 15:09

  Piktor i madh Van gogu shqiptare si i jati ha ha

  Reply to this comment
 7. Lami prej Babroi September 17, 16:52

  Cfare gallate,o zot na shpeto nga keto skizofren,skizo i ati,skizo i biri.Cfare ekspozite mor tru thar,ca zhgaravina si i jati,e pastaj thoni nuk e kupton populli pikturen.Ata vija ne mur vetem nje psikopat i kupton.

  Reply to this comment
 8. Mark .U.K September 17, 17:44

  Ne fakt po tu referohesh cfa ka thene Edi e ka vlla e jo djal.Menje fjal rrac muti.

  Reply to this comment
 9. Mark .U.K September 17, 17:56

  Pune .utit se edhe Kristaqi ka baba Ahmet Zogun.Te shohim se kush do dali bebe i Zahos?Lesh e li hordhek xhish.

  Reply to this comment
 10. Aliu nga Selenic September 17, 20:12

  Niveli i ulte i ketyre qe merren me llafe te kota. Kure nuk ke nivel per te analizuar nje problem te pekten Hashte. Mark Uke dije mire se ti je rritur me ujqerite dhe ujqerit nuk japin edukat vecse grinden dhe kacafyten per jet avdekje.!

  Reply to this comment
 11. Lida Al September 18, 05:33

  Ju te Dites nuk keni pse jepni keto lloj lloj komentesh, kur censuroni ato qe jane me mend. Pse botoni gjithnje vetem mllefin, urrejtjen, injorancen? Perse duhet?! Lerini komentet e ketij niveli kaq te ulet me Mark Uk e kompani. E kuptoni cfare demi po i beni shoqerise? Kaloni ne nje faze tjeter. Jemi ne shekullin e 21. Eshte turp per ju qe mbaheni edhe si gazete serioze. Ju lutem mos e censuroni mendimin tim

  Reply to this comment
 12. Mark .U.K September 18, 09:18

  Aliu nga Selenica:Pse bani sikur nuk i dini edhe ju kto gjera.Nuk po shkruej se ne cfar ambienti jeni rritur se kuptohesh lehte.Pse ben sikur ju erdhi keq,mos e ke gje baba se Rama pes her eshte martuar.

  Reply to this comment
 13. Arben September 18, 12:38

  TE KA HEDHUR NDONJE LLOMKE NGA ATO QE I KA

  GRABITUR KETIJ POPULLI EDKOKAINA??!!

  KETO NA THUAJ.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim