Dhima: Grekët tregohen racistë me të dobëtin dhe të varfërin

November 30, 2018 18:52

Dhima: Grekët tregohen racistë me të dobëtin dhe të varfërin

Kampioni olimpik Pirro Dhima ka rrëfyer për mediat si shkoi në Greqi 30 vjet më parë dhe vështirësitë e integrimit atje.

47-vjeçari i lindur në Himarë thotë për portalin grek “Lifo.gr”.

“Racizmi është një fenomen kompleks. Ka të bëjë me kohët, kushtet në të cilat jetojnë çdo shoqëri, si dhe pasurinë dhe varfërinë e njerëzve. Unë kam ardhur në Greqi tridhjetë vjet më parë, kur vendi pati një valë të madhe të emigrantëve të ardhur jo vetëm nga Shqipëria, por nga e gjithë Europa Lindore. Në një shoqëri të mbyllur si Greqia, ishte e ndjeshme të reagoje. Sigurisht, nuk ishte e mirë, por ishte diçka që nuk mund të shmangnim. Tridhjetë vjet më pas, ka pasur disa hapa përpara, duhet ta pranojmë këtë. Por duhet bërë më shumë. Çdokush me fëmijë e di se shoqëritë po ndryshojnë me brezat që vijnë. Në disa gjera, më lehtë mund të largohen njerëzit se idetë e tyre. Një 30-vjeçar i sotëm grek nuk ka idetë e prindërve të tij, normale, por kur erdha unë në Greqi ishte ndryshe. Këtu isha shqiptar, në Shqipëri isha grek, diçka e ngatërruar.

Ka pasur disa incidente që unë mund t’ju them, por, për fat të mirë, e them, kam qenë me fat. Të tjerë e kanë pësuar më keq. Dhe e dini çfarë? Çështja nuk është çdo incident, por frika e përhershme që ju fut. Isha në autobus dhe isha shtrirë në dorezën më të gjatë që duart e mia të dukeshin. Unë kisha frikë se mos dikush do humbiste portofolin dhe do më fajësonin mua. Unë mendoj se grekët janë racistë ndaj të dobëtëve dhe të varfërve. Unë, nëse nuk do isha bërë kampion, nuk do më pranonin lehtë. Do më shihnin me gjysmë syri.”

Pyetjes se çfarë do i thoshte një 18-vjeçari që voton për “Agimin e Artë”ai iu përgjigjë: “Do t’i thoja atij se është një nga gabimet që nuk i falen, për moshën e tij në rini. Unë do t’i flisja atij për jetën politike të këtyre njerëzve dhe për atë që ata kanë bërë. Unë do t’i tregoja atij të rinjtë e humbur, do t’i kujtoja se këta njerëz po gjykohen në krye të organizatës kriminale. Agimi i Artë do të thotë arrogancë dhe refuzim.”

Ndëra të tjera ai foli edhe për periudhën e tij në politikë.

“Ishte një përvojë që isha me fat që e kam jetuar. Dhe me të vërtetë, hyra në një periudhë kaq të vështirë që edhe Anastasia(gruaja) nuk ishte dakord me zgjedhjen time. Të gjithë më tërhoqën! Në vitin 2012, një kandidat për PASOK? Disa miq më thanë se isha i çmendur. Pse e bëre këtë? Ndjeva se duhej të vazhdoja me ato zgjedhje të vështira. Por kuptova se nuk kam lidhje me politikën aktive.”-përfundoi Dhima.

Aktualisht Pirro Dhima jeton në Çikago së bashku me djalin e vogël dhe vajzën e madhe.

l.h/ dita

November 30, 2018 18:52
Komento

27 Komente

 1. Nje grek me pak, nje bastard me pak November 30, 19:09

  Ha mit o Pirro ha.

  Reply to this comment
 2. Kris 1 November 30, 19:11

  Mendesia e grekerve eshte mendesi ballkanike .Te gjithe popujt e ballkanit behen lehte pre e ekstremizmit.Dhe ne shqiptaret nuk ndryshojme ne mentalitet

  Reply to this comment
 3. Ob November 30, 19:30

  Mbi te gjitha ky sportist ky kampion me shpirt e me zemer kur I varnin medaljet e Arit donte te berrtiste me lot e lumturi .Rrofte Shqiperia e kampioneve.Keto vecanti na tregojne kush jemi ne te vertete ndaj o njerez o shqiptar mos urreni njeri tjetrin,por faleni per gabimet e bera nga padija apo nga halli.Rrofte Shqiperia jone

  Reply to this comment
 4. te flasim si njerez November 30, 20:45

  Pirro Dhima ka bere jo gabime por faje ndaj Shqiperise dhe shqiptareve. Tani qe paska ikur ne Amerike, kerkon te laje mutin me shurre. Per shoqerine eshte njeri i pa skrupullt. Vetem kujto autobuzat qe dergonte ne Himare dhe çfare terrori krijohesh atje ne zgjedhje. Keta jane njerez pa karakter e pa moral, por dhe te pa bese, megjithese besen e kerkon ai q nuk e ka. Per mua, kushdo qofte politikan, sportist, shtetar apo i çdo profesioni tjeter, ne qoftese nuk eshte njeri human, nuk me duhet fare as te egzistoje . Pirua ka cilesi te kunderta me keto qe theme une…-ja tin eladha!….gamuto. E, nuk harrohen bemat e tija qe kane renduar sa e sa shqiptare dhe thirrjet e tij per te ashtuquajturin voriepir. me larte thote se..ne greqi i thoshnin shqiptar dhe ne Shqiperi i thoshnin grek, gje qe s’eshte e vertete. Piron e kemi pase sportist ne Tirane dhe Himara s’eshte greke, si mund ta besojme ate?! Por puna e tij, veç nuk ja vlen te merresh me njerez si ai. Ka marre medalje! Edhe gomari ha gjemba e ben pune me shume se kali.

  Reply to this comment
 5. Aleksander Thana November 30, 20:46

  Ne Shqiperi nuk te kane quajtur “grek”. Ata qe kane dashur dhe vazhdojne te therrasin “zito I eladha”, jane ata qe marrin pagen mujore nga qeveria greke dhe te tjere dyfishin e trefishin nga gjeneral Janulla. Jane gjera qe dihen. Jau thuaj atyre qe nuk I dine e te besojne.

  Reply to this comment
 6. Dari November 30, 20:50

  Jane

  Reply to this comment
 7. Nje shqiptar November 30, 21:19

  I nderuar Kampion Pirro, ke qene me fat qe shkove ne Amerike pasi, ndemjet tjerash, ti hapi syte te kuptosh anen e erret raciste, fetare e mesjetare te Ballkanit.
  Ashtu si edhe ti ne emigrantet, pasi u larguam nga Atdheu, jemi jabanxhi ne Shqiperi dhe ne vendin ku jetojme e punojme. Amerika te siguron ngrohtesine, te drejtat njerzore, mosdallimin racial e gjuhesor e shume te drejta te tjera. Te uroje tere te mirat dhe krenohu kurdohere qe ke lindur ne Potam, afer burimit te ujit te mrekullueshem te Himares shqiptare. Keshtu edhe ne do te krenohemi me ty ore Kampion.

  Reply to this comment
 8. Asnji s'duhet te shaje e fyej Kampionin Boteror - Piron e Himares sepse : November 30, 21:41

  Ai qe ka nji llogjike njerezore ,
  e ruan nji koke te ftoht , te patrazuar nga frustrimi i jetes ,
  e qe nuk eshte ktu ne kto forume thjeshte per te shfryre frustrimin e jetes ,

  kupton fare mire ,
  se ne ato situata kur Piro ,si cdo Emigrant shqiptare ,
  u largua jashte Shqiperise , per nji jete me te mire ,
  ose then me Shqip –
  per te Shpetuar Jeten e tij ;E MBIJETUAR stuhise kohes ,
  duke pasur te tille profesion si Sportist gjeti mundesine
  e tij duke e pare si nji barke shpetimi ,
  pjesmarrjen nen flamurin grek , si peshngrites !

  Nji veprim ,qe ndiqet nga Sportistet e gjithe Botes kudo .
  Pra edhe Piro shfrytezoj shancin e jetes se tij per ,
  te mbijetuar si gjithe shqiptaret e tjere .
  Tematizimi ,qe i behet Piros ,eshte nepergjithsi i pallogjike dhe nga faktori islam ,urrejtsin e joislamisteve .
  E kane ne gjake jovetem per Piron por gjithata shqiptare ,qe nuk i ngjan surratit te nji muslumani .
  Shifeni si cirren si hiena per Edi Ramen , Milon ,
  e cdo te Krishtere tjeter ,sepse e kan trasheguar kte urrejtje nga Efendiu qe i dha pushtet Pushtusi Turk .

  Nuk dua te zgjatem ne kte teme ,sepse nuk do kuptoj asnji koke rjepur anadolli ,
  por ,
  do ti thoshja te gjithe ktyre llapaqenve te anadollit ,
  se gjithkush nga ju ,
  nqs do kishte aftesite e shancin e Piros jo do beheshit Grek e benit kariere si spotiste , por
  du ishit shkerdhyer para e pas me grekun turkun e gjithe rracat e botes .
  Dhe per kte gje ,keni dhene prova ,ne Shekuj .
  Prandaj mbylleni halene se boll qelbet .

  Reply to this comment
  • Babalja December 1, 11:00

   Ti qenke kokra e injorantit dhe mendesise raciste mesjetare qe Piro edhe pse me vonese denoncon me te drejte.
   Tipa si puna jote jane e keqja jo vetem e shqiptareve por e te gjithe popujve qe nuk lene dot pas komplekset dhe ndasite fetare e racore.
   Shqiperia eshte dhe e muslimaneve dhe e krishterveve.
   Dallimi qendron midis muslimaneve turkoshane qe nuk e ndjene veten shqiptare, te krishtereve grekomane e sllavomedhenje qe nuk e ndjejne veten shqiptare dhe gjithe shqiptareve te tjere qe pavaresisht besimit fetar ndihen shqiptare.
   Keta te fundit jane shqiptaret e vertete.
   Une edhe pse jam i krishtere ortodoks do ta quaja nje cope muti nje tip si puna jote qe kerkon te percaje shqiptaret nga pikpamja fetare.
   Mut ti dhe cdo kush tjeter qofte musliman apo i krishtere i cili urren bashke ardhetaret e vet per shkak te perkatesise fetare.

   Reply to this comment
   • ASNJI December 1, 13:30

    Te thuash te verteten ne sy llapaqenve ,

    s’do te thote percarje o zullap mediesh .

    Nick-name qe ke ven ,te pershtatet edhe truve qe ke njeri pakarakter .mut mundet me qen ti etj si ty .Un kurr idiot

    Reply to this comment
 9. Patrioti December 1, 02:18

  Tani e kuptove ti o zagar? duhet te vije ne amerike qe te kuptosh cdo te thote racizem…..
  rri si mut nashi

  Reply to this comment
 10. demo December 1, 07:03

  Ti Asnji qofsh!Ti je nje gjarper grekoman,qe hedh helmin ne forum,se surrati i shqiptarit musulman nuk ndryshon nga surrati i shqiptarit te krishtere,Jane nje fis e nje gjak,te ndare nga nje vater.Ne shqiptaret na bashkon GJAKU,GJUHA SHQIPE,zakonet e perbashketa,Ju grekomanet ju bashkon VAFTISJA ne Kishe.Jo zezak,por edhe nje majmun ta vaftisi prifti,qe prej asaj dite ay qyhet GREK.
  Pirro Dhimes nga Himara nuk i kane faj shqiptaret per asgje.Ketu u rrit si te gjithe shqiptaret me ato te ardhura minimale qe jetonin 3 miljon shqiptare.Ketu u stervit me dietat sportive te klubit aq sa ishin.Nuk vuajti neper burgje dhe interrnime si shume shqiptare.Shkoi ne Greqi,u be kampion bote,Therriti O ELLAS!Shqiptaret nuk ju zemeruan.Po perse derdh lote HIPOKRITE ne parlamentin grek se ka frike mos Greqia do te behet si Shqiperia dhe femijet e tij do te vuanin per buke!Perse nxit Pagesat e Pensioneve Vorioepirote per qyleret shqiptare qe te marrin 300 evro qyl dhe te votojne per Greqine ne Himare,ne Permet,Gjirokaster.Perse paguan autobuzet me Homogjene,qe te provokojne dhune e terror ne zgjedhjet ne Himare?
  Keto nuk ja kishte borxh Shqiperia Pirros.
  Pirro sot eshte bere Amerikan dhe ka filluar te derdhe lotet e Hipokritit kunder grekeve se demek e paskan persekutuar,i paskan thene palo Arvanitis.AY QE PESHTYN NJE HERE MBI VATREN KU LINDI DHE U RRIT,NUK E KA PER GJE TE PESHTYJE EDHE MBI KARREKLEN E GJENERALIT TE USHTRISE GREKE,
  Ptuuuu!Pirro Dhimas.

  Reply to this comment
 11. Ylli December 1, 07:54

  Kam jetuar ne Greqi 15 vjet ! Per Pirron nuk kisha opinion pozitiv .I shtyre nga i jati ,i cili dilte ne kanale televizive dhe nxirrte felliqedira nga goja ,u perzie me disa veprime jo dinjitoze kunder Shqiperise.
  Ishte koha kur Pirron greket e bene hero dhe ky dy fjale duhej ti thonte.Jo vetem.Pirron por e gjithe skuadra e peshengritjes thirrej “Dream Team ” e Greqise.
  Por nje dite duke punuar te stadiumi “Kallimarmaro” ku jane zhvilluar Loja e Pare Olimpika ne 1896 ,Pirro me nje grup sportistesh po benin ca reklama per Olimpiaden e 2004 .
  Na afrohet e zume ngushte se me ç’gjuhe do na fliste e me ç’gjuhe do ta pershendetnim.Nenkuptoj greqisht apo shqip.
  Nisur nga opinioni qe kisha se ishte progrek i cmendur e pershendet greqisht “jasas” .Pirro ma kthen me nje shqipe tironce…ça ben vlla ,mire je.Biseda e shkurter me mua e me çuna te tjere vazhdoi vetem shqip me me nje respekt nga ana e Pirros qe na ngacmoi steriotipiet qe kishim per Pirron si progrek ,qe shan Shqiperine dhe urren shqipen.Shqipja e tij ishte sikur nuk kishte ikur nga Tirana fare.
  Kur u kthye te stenda e ekipit qe bente reklamen ,diçka foli me nje zonjushe greke dhe ajo pak me vone na solli toste dhe lengje frutash.
  Marredheniet kurdohere jane reciproke dhe me interes.Pirro i dha Greqise lavdi dhe ajo ja shperbleu me para dhe fame.Ishin te rinj peshengritesit shqiptare qe shkuan ne Greqi.Te etur per fame ,suksese dhe mireqenie.Ndoshta gabuan pak por kerkuan me te miren per vete dhe famijlen e tyre.
  Nje gje eshte e sigurte ,qe Shqiperine se harruan kurre.Asgje nuk.eshte siç duket.
  E thashe kete shembullin personal ,per te treguar se ajo qe percjell propaganda e shtypit dhe televizionit eshte shume ndryshe nga realiteti.
  Pirro Dhima tani eshte trajneri i peshengritjes i ekipit kombetar te SHBA .

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 December 1, 09:23

   ja dhe njeriu i vogël me emrin Ylli!
   ja njeriu me ndjenjën e inferioritetit,që kur i jep dorën torturuesi ai harron të gjitha torutrat,dhe kujton se është ngritur në të njëjtin nivel me dhunuesin e tij!!
   o yll o kok dyll!!pirro mund të të ketë respektuar ose mbajtur me bukë ty e familijen tënde,por e dimë fare mirë se çfar ka bërë himarioti pirro dhima!
   -ka pshurrur mbi kombësinë e tij dhe është bërë gërk
   -ka bërë propagandë të jashtëzakonëshme kundër shqipërisë,dhe shqiptarëve
   -ka mbështetur me të gjitha forcat matriale dhe morale propagandën ekstremiste greke për aneksimin e jugut të shqipërisë!
   yll mavria,edhe vëllai tim të ishte një njeri i tillë,e vetmia ndjenjë që do të më ngjallte do të ishte turpi i pamasë!
   kurse ti për nja dy fjalë tironce,nja dy toste e lëng frutash na mbron dhe një herë tradhëtinë!
   ske faj tiu mor tip!
   qënke i thekur për të marrë krahun e tradhëtarëve!
   qënke i thekur për tu paraqitur si shqiptar që mbron antishqiptarët!
   ps:nëse të ngushëllan ndopak po të them se nuk je i vetëm!!ke shumë të njëjtë!
   dhe kjo PËR FAT TË KEQ!

   Reply to this comment
   • Ylli December 1, 14:31

    Normalisht duhet te me vi keq per ty…..por dhe kjo me duket vetëvrasje e humanizmit.
    “PER FAT TE KEQ” ….edhe ti quhesh njeri.Ketu fillon dhe mbaron gjithçka rredh teje.
    PER FAT TE MIRE…..ti je ekzemplar.Te te kishin mbyllyr ne kopshtin zoologjik ,do beje shume para.Nuk ke te krahasuar si kafshe.

    Reply to this comment
   • anticensurë25642654 December 3, 09:33

    yllo me të vërtetë jam për kopësht zollogjik!
    e kuptoj se kur në vënd të parë janë kafshët,njeriu përfundon në kopshtin zollogjik!!është qënje e rralë që çdo kafshë duhet ta shikojë!!
    si ta thash dhe më sipër,ti me nja dy toste dhe pak lëng portokalli,pra 5 euro në total,harrove tërë pisllëkun e dhimës??
    po të isha unë në vëndin tënd as dorën nuk kisha për tia dhënë!!
    këtë nuk ta them ashtu si nëpër ëndërr a kuturu!!kur i them i bëj gjërat!!
    politikanë të sotëm,dje kanë qënë shokë të mi!
    sot i kam çuar në të sëmës!
    po të kisha qënë si puna tënde?!
    nuk do të kisha “fituar”,ose mashtruar me nja dy toste,lëng portokalli dhe të folmen tironce a labçe!!
    kështu që ke të drejtë për kopështin zollogjik!duhet të jem atje si një nga pjestarët e specieve të rralla!!
    dhe këtu e quaj veten me fat!!
    mund të më kishe varur në mur të ballcamosur!!
    falë njerëzve si ti,tradhëtia dhe vjedhja nuk shkojnë në zhdukje,por nderi dhe patriotizmi!!

    Reply to this comment
 12. vlonjati December 1, 08:37

  Ti me lart “Asnje sduhet….” e ke gabim se si e trajton problemin , shume shqiptare shkuan ne Greqi me sportin por ajo qe beri Pirro ishte e panevojshme prandaj nuk falet nga shume shqiptare te siguroj pa dallim feje, une mund ta kuptoj momentin e veshtire te shqiptareve ne ato vite dhe jam dakort qe shume te tjere do ta benin ate veprim ,kjo sdo te thote qe e shfajeson ate ,,prandaj reagimet jane per mua te drejta ndonjehere ndoshta te tepruara ,ndoshta njerezit e shikojne shume bardh e zi problemin…nje gje eshte e sigurte , Greqia na ka demtuar historikisht ,ndoshta me pak se Turqia por nuk mund ta mohosh qe Greqia vazhdon edhe sot akoma me nje politike tipike ballkanike aspak europiane te mbaje gjalle idiotlleqet e saj bizantine..nuk mund te mohosh qe Greqia paguan njeres per te krijuar diversion ne jug te Shqiperise dhe per te mbajter gjalle urrejtje qe nuk kuptohet se perse i sherben ose me sakte kuptohet perse i duhet ,.kjo eshte aresyeja pse shqiptaret jane shume te ndjeshem ndaj Greqise dhe jo urrejtja fetare qe e sposton ti problemin. Eshte Greqia qe e detyroi ne fund te fundit djaloshin Pirro Dhima te beje ate qe beri( dhe ketu une e kuptoj) dhe ketu eshte turpi i nje vendi qe ben pjese ne Europe….Ne shqiptaret kemi qene dhe jemi te lidhur me njeri tjetrin me krushqi pa dallim feje ,dhe mendoj se kjo ka qene forca jone,kjo i terbon gjitonet tane “te mire” dhe nga te gjithe Turk,Grek e Sllav perpiqen si gjithmone te fusin percarien ne kete drejtim…perpiqu te heqesh syzet e fese sepse ata qe permend ti si islamike jane pak per fat dhe jane qesharake, dhe ti leme ne batakun e tyre …sa per gjuhen qe perdor ne frazat e fundit provo ti perdoresh per familjen tende dhe do shikosh qe do te te vije turp…ne fund te fundit Pirro nuk beri asgje me pak se ata qe ti thua shiten bythen…ne kete pike i kuptoj te gjithe bashke…pershendetje

  Reply to this comment
 13. shikoni surratin Tuaj ,sali berishen e meten ,se cfar i kane sjelle ata Shqiperise jo me nji Kampion Bote qe s'i ka sjell asnji te keqe Jetes se shqiptarit ,hajvane anadolli December 1, 10:56

  nuk ndryshoni dot mendim e shikoni boten si shqiptare ,

  sepse e keni ne gjake faren e islmutit te turqise

  e na boni gjasme patriotin ktu ,se ju dhemb bytha per Shqiperi !!!!!!!!!!!!!!!!

  cfar keni bere per kte Shqiperi ju maskarenjte e partive
  ju zagaret e gjitharet e shpellareve sali berisha meta basha e pidhi shpelles se vet ? nJI MUT
  ashtu si vepruat ne Shekuj ,qe ju bashkuat cdo pushteti
  madje edhe atij te Pestit Njerezore Turk ,bashkpunuat
  edhe Greke ,per ta zhdukur Shqiperine nen Greqi ,e tjetri nen Serbi ,nen pushket e tyre erdhet nen pushtet
  dhe shkaterruat vodhet dogjet vrate gjithcka ne kte Shqiperi .

  Sa po ju del para syve nji i Shqiptare i paster , I krishtere ,

  kerceni si majmune perpjet nga gjaku i prishur qe keni
  brenda qenies tuaj .

  Njerez timzare ,te pabese ,te pafytyre ,te peshtire ,
  qe kudo jeni mbillni vdekjen e shkaterrimin
  e shoqerise ,shtetit e kombit

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 December 1, 12:21

   robt nastro

   Reply to this comment
   • nastro muzllumuti je ti i kopil nastardinash merre pergjigjen o pjell putanash December 1, 13:14

    anticebsure ,

    nq s do te perballesh me nji gjuhe te tille ,

    ateher merre reston .

    ta shkerdhefsha cte permban pragu ,
    ku ti kesh .o rob kurve ti etj si ty .

    Reply to this comment
    • anticensurë25642654 December 3, 09:48

     o rob mirë
     që nuk të merr vesh njeriu me kë ka të bëjë,shkrim e pseudonim,
     i jam drejtuar nastro karit!!po të jesh ai!?
     dhe njëherë robt ku i ke!!
     po të mos jesh ai!?
     mos ha mut dhe mos e gric derën e kombinatit mbi të cilën ulesh!!
     çfar nuk shkon në shkrimin tënd të ndyrë??
     “sepse e keni ne gjake faren e islmutit te turqise”,të duket pak??
     mor rrobqirë,tashti qofsh kush të duash,nastradini a gomari i tij,kujt piçkën e satëme i thua turk e islamist??
     të kanë dhënë 300€ dhe o burra gërk??
     të jap unë 600 dhe nuk të kërkoj të bëhesh asgjë!vetëm të mbetesh shqiptar në besimin, a në mosbesimin tënd!!
     “Sa po ju del para syve nji i Shqiptare i paster , I krishtere ,

     kerceni si majmune perpjet nga gjaku i prishur qe keni
     brenda qenies tuaj .”
     kur na paska qënë ky shqiptari i pastër me emrin pirdho dhimi që ka ulëritur për gërkun,për nderin e tij,që ka thënë se është gërk dhe se ka finnacuar për të këthyer himarën nga shqiptare në greke??
     mor hajvan i shkëdhyer,më thuaj një gjë për pirron e dhim se kur ka folur në emër të shqipërisë dhe shqiptarëve?
     më thuaj në rrast ku pirrua i dhim nuk ka bërë propagandë për gërkun dhe kundër shqiptarëve??
     të gjitha këto janë që nuk shkojnë tek ti!!
     pirron e dhim të krishterin e “pastër”nuk e ndaj nga myslymani po aq i pastër luanis sabanis,që ka bërë të njëtat vepra si pirrua i dhimë!!
     po të ishte përmëndur ai në një lajm të ngjashëm,kishte për të narrë të njëjtat “lëvdata” si dhe i dhimi!!

     Reply to this comment
   • Asnji kurve anticensure islamute duhet me hap gojen December 1, 13:24

    anticesnure ,

    nuk te jam drejtu ty personalishte asnjiher ,
    as me kte gjuhe kurvash ,si bo ti bijputane ,
    nqs do shifemi njiher bashk ne sy ,
    do ta shkerdhej gjakun .

    Reply to this comment
 14. shqiptari December 1, 11:30

  Vjen nje moment qe tradhtaret e kombit,pasi kane mbushur xhepat me florinj na shiten per atdhedashes dhe te moralshem.Jane keta njerez ,brenda dhe jashte Shqiperise qe nuk u dhimbset toka e te pareve,sakrificat e tyre por shesin dhe nenen e tyre per pasuri e lavdi.Fatkeqsisht si Pirroja kemi plot brenda dhe jashte vendit.Mjerr Shqiperia per tradhtaret dhe spiunet qe e drejtojne.Jane armate e madhe dhe perdite e me e fuqishme.Zoti marrte hak per padrejtesite shekullore te bera ketij populli.

  Reply to this comment
 15. anticensurë25642654 December 1, 12:25

  “Aktualisht Pirro Dhima jeton në Çikago së bashku me djalin e vogël dhe vajzën e madhe.”
  mënyra e të shprehurit të gazekarucit/es “l.h/ dita”!
  të lind pyetja”po ai/ajo, ata/o, në mes të të voglit dhe të madhes ku jetojnë”??
  ju martë muti shalët për formulimin që i bëni fjalisë!

  Reply to this comment
 16. Arben December 1, 12:35

  Rracizmi eshte ne themel te shteti kriminal te greqise dhe zgjidhja eshte shkrirja e ketij shteti.

  Reply to this comment
 17. qe Asnji mentalitetturkomut mos te qelb me Shqiperise tone December 1, 13:21

  hik mer idiot mos me krruaj bolet mua .

  cfar nuk qendron ktu nga ato qe them un ?

  S’ju vjen mir juve pjellave te nastardinit kur ju plas te verteten surratit .
  Hajtshko e pirdhu e repliko me shoket e tu ,
  po na trego butha juaj se cili eshte realiteti .
  Ku keni sy ju qorra me pa realitetin trushkulur ,
  shko e vrapo pas noj shkerdhate politikani me marr noj
  kock ta lepish

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim