Greqi, ndalohet një gomone me drogë, ishte nisur nga Shqipëria

November 25, 2017 21:59

Greqi, ndalohet një gomone me drogë, ishte nisur nga Shqipëria

Një super operacion i rojes bregdetare greke ka bërë të mundur sekuestrimin e një sasie të madhe kanabisi.

 Sipas burimeve konfidenciale, një gomone me 3 motorrë nga 350 kuaj fuqi, u nis e ngarkuar me një sasi të madhe kanabisi mbrëmjen e së premtes nga brigjet shqiptare.

Roja bregdetare kishte informacion për ngarkesën,ndaj dhe nisi ndjekjen e gomones që në veri të Korfuzit.

Mbas gati 22 orësh ndjekje, forcat speciale të marinës greke, përdorën snajper për të neutralizuar skafin.

Nxjerrja jashtë përdorimit të motorëve të skafit, ka bërë të mundur edhe arrestimin e tre trafikantëve, dy shqiptarë dhe një grek.

November 25, 2017 21:59
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim