Greqi, rrëzohet një avion i Forcave Ajrore

January 3, 2018 12:34

Greqi, rrëzohet një avion i Forcave Ajrore

Një avion mësimor i Forcave Ajrore të Greqisë është rrëzuar mesditën e sotme në Plazhin Perëndimor të Kallamatës.

Në bordin e avionit ishin dy pilotë, të cilët mundën të shpëtonin pasi u hodhën me parashutë. Menjëherë në vendin e ngjarjes shkuan forca policie dhe ambulanca.

Avioni T-2 është me dy motorë dhe është  ndërtuar nga amerikanët.

Nuk dihet arsye e rrëzimit të avionit

January 3, 2018 12:34
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*