Greqia i kërkon bashkëpunim Shqipërisë në luftën kundër trafikimit të drogës

July 19, 2017 10:34

Greqia i kërkon bashkëpunim Shqipërisë në luftën kundër trafikimit të drogës

 

Shteti grek i ka kërkuar bashkëpunim shtetit shqiptar në luftën kundër trafikimit të lëndëve narkotike.

Këtë kërkesë e ka bërë ministri i Mbrojtjes së Qytetarit, Nikos Toskas, në takimin me  ambasadoren e Shqipërisë në Athinë, Adriana Hobdari.

Ai tha se është më se i nevojshëm një bashkëpunim i ngushtë i organeve greke me ato shqiptare, për të frenuar trafikimin e drogës nga Shqipëria në Greqi.

Ministri Toskas ka kërkuar që të intensifikohen kontrollet e autoriteteve shqiptare, në pikat doganore dhe jo vetëm, për të përballuar në mënyrë sa më efektive këtë problem serioz.

July 19, 2017 10:34
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim