Greqia kthen në kufi kryetarin e komunës Pustec

Redaksia Online July 27, 2013 15:48

Greqia kthen në kufi kryetarin e komunës Pustec

Autoritetet greke kanë ndaluar hyrjen në Greqi të kryetarit të komunës Pustec në Shqipëri, Edmond Themelko, i cili i takon komunitetit maqedonas.

Themelko ka theksuar se dje rreth orës 14.00, duke hyrë në kufirin grek, pas verifikimit të dokumenteve personale i është urdhëruar kthimi në Shqipëri dhe ndalesa për të hyrë në territorin grek.

“Më njoftuan se nuk mund të hyj në Greqi. Kjo përbën një diskriminim të pastër. Nuk mu lejua të hyjë edhe pse kisha një takim zyrtar me kryetarin e komunës së Prespës në Greqi, ku do të diskutonim projekte evropiane”, theksoi Themelko. (INA)

Redaksia Online July 27, 2013 15:48
Komento

3 Komente

 1. tol francezi it July 27, 16:32

  grekve vetem turku, ju tund dhem e dhemball.

  Reply to this comment
 2. Gramoz July 27, 21:53

  nuk ka faj greku fain e ka europa dhe vecanerisht gjermani edhe gjermano greku kengetar i fyeu ekstremisht nje njeri te nderuar ne karoce ,qe tu thoshte grekerve une jam ne karoce dh punoj ndersa ju hani e pini nga gjermani ushqej qenin te te haje doren keta jane grekerit qe mburen me historine e tyre te vjeter tani hani m,,,tin tuaj e fshiheni me historine me grekun do qeshe bota nuk ka filluar ende drama ata dine se ndertohet neper buzuqe ekonomia jeni ne aktin e pare semsa akte eshte drama koha do e provoje

  Reply to this comment
 3. Labinot Fusha July 29, 11:54

  Drejt Gramoz ka edhe me,por ne kete rast e te tjera ku eshte shteti e perfaqesuesit e tij! Hane pine neper buzuqet e grekut e te tjera.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*