Greqia nis ndërtimin e 3 kampeve për refugjatët afër Shqipërisë

March 16, 2016 20:55

Greqia nis ndërtimin e 3 kampeve për refugjatët afër Shqipërisë

Greqia ka nisur të ngrejë disa çadra në Janinë pranë kufirit me vendin tonë, ku do të qëndrojnë një pjesë e refugjatëve.

Autoritetet greke thanë se janë duke punuar për të ngritur tri qendra të reja që do të mirëpresin refugjatët dhe pikërisht në zonën e Janinës, një qytet në kufi me Shqipërinë.

Kampi do ngrihet në një ish- konvikt në fushën e Pogonit, në afërsi të kufirit me Shqipërinë dhe pritet të strehojë 200 refugjatë.

Një tjetër kamp pritet të ngrihet në zonën e Filipiadha pranë Janinës. Ky kamp pritet të ketë një kapacitet prej 700 refugjatëve.

March 16, 2016 20:55
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*