Greqia shënon rastin e 10-të me koronavirus

March 5, 2020 08:13

Greqia shënon rastin e 10-të me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë në Greqi ka konfirmuar sot rastin e 10-të me koronavirus.

Pacientja është një grua 66 vjeçe dhe po merr mjekim në spitalin e Patras.

Aktualisht ajo është në gjendje të mirë shëndetësore.

Rritja e numrit të të prekurve ka alarmuar vendin fqinj, të cilët kanë urdhëruar edhe mbylljen e shkollave në disa zona deri në datën 6 mars.

Edhe Italia vendi më i prekur në Evropë ka mbyllur shkollat dhe Universitetet deri në mesin e muajit mars.

j.l./ dita

March 5, 2020 08:13
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim