Greqia shtyn masat kufizuese! Kufiri me Shqipërinë i mbyllur deri më 8 mars

February 23, 2021 09:01

Greqia shtyn masat kufizuese! Kufiri me Shqipërinë i mbyllur deri më 8 mars

Kufiri mes Greqisë dhe Shqipërisë do vazhdojë të jetë nën masa të rrepta sigurie për shkak të pandemisë Covid.

Kështu, shteti fqinj ka shtyrë sërish masat kufizuese me Shqipërinë deri në datën 8 mars pas një vlerësimi të të dhënave epidemiologjike, që bëhet çdo dy javë.

Hyrja nga Shqipëria në Greqi do të vijojë me të gjitha kufizimet që zbatohen deri më sot.

Shqiptarët që udhëtojnë nga drejt Greqisë duhet t’i nënshtrohen një testi të shpejtë në Kakavijë dhe janë të detyruar të qëndrojnë në një karantinë shtatë-ditore.

Ndërkohë në Greqi, problemet më të mëdha me rritjen e numrit të infektuarve me Covid i kanë rajoni i Atikës dhe Athina.

j.l./ dita

February 23, 2021 09:01
Komento

3 Komente

 1. Ok February 23, 09:32

  Ka shtet
  Ka rregulla
  Ka zbatim ligji
  Ka kontrolle

  Reply to this comment
 2. Shteti Grek February 23, 12:59

  Sezoni i mbledhjes se agrumeve dhe ullinjve ka mbaruar. Sezoni tjeter i prashitjeve paraverore dhe puneve te tjera bujqesore ne vere nuk ka filluar akoma. Ndaj kjo eshte kohe e keqe dhe duhen marre masa ne pikat kufitare! Ju lutemi te na kuptoni! Me te filluar sezoni i ri veror, virusit vetvetiu i bien pordhet ne zemer dhe kufiri do te clirohet nga masat shternguese. Sic e dini, virusi shtohet dhe paksohet ne varesi te sezonit te sklleverve moderne! Ju faleminderit per mirkuptimin!

  Reply to this comment
 3. Ok February 23, 17:19

  Vec shqipetareve ka dhe skllever te tjere prandaj mos u fry shume

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim