Greva e Albcontrol, kontrollori i kthehet analistit: Kam mbajt b**** tënde në ajër për 23 vite!

April 8, 2021 08:58

Greva e Albcontrol, kontrollori i kthehet analistit: Kam mbajt b**** tënde në ajër për 23 vite!

Kontrollori, Andel Trebicka është përplasur me analistin Baton Haxhiu.

Në një lidhje me Skype në “Opinion”, Trebicka tha se ai ka mbajtur në ajër dhe të sigurtë “b**** e Haxhiut” për 23 vite.

Sipas Trebickës, Haxhiu nuk mund t’i thotë ‘kush je ti’.

Analisti tha se nuk mund ta vazhdonte bisedën me këtë lloj fjalori, dhe i bëri thirrje kontrollorit të bënte kujdes.

Pjesë nga biseda:

Kontrollori Andel Trebicka: Kam mbajt b**** tënde në ajër për 23 vite të siguritë dhe ti del e më thua mua kush je ti…zoti Fevziu ma thuaj dhe njëherë tjetër pyetje

Baton Haxhiu: E para unë nuk bëj bisedë me fjalë të tilla në studio, ki kujdes me fjalorin, unë nuk thashë mos protestoni, por jo në këtë mënyrë. Ju nuk mund ta lini shtetin në mjegull. Vazhdoni grevën por punoni…

Kontrollori Andel Trebicka: Nuk ka logjikë që të punosh e të bësh grevë.

Baton Haxhiu: A e dini ju çfarë përgjegjësie keni marrë…Mund të prisnit edhe dy javë, dhe më pas ta bënit.

 

j.l./ dita

April 8, 2021 08:58
Komento

9 Komente

 1. Alban April 8, 09:29

  Te gjithe ata ne ate pune jane futur me mik. Dalloheshin qe nga mbiemrat Vorpsi, Ndreca, Bozo, Pipero, Harasani, Qirjako etj.

  Shqiperia duhet te trajnoj kontrollor nga ushtria, qe jane me te afte dhe te futur ne baze te meritave.
  Kontrolloret s’bejne asnje ndonje universitet jane thjeshte me trajnime. Ndaj s’kane arsye pse mos te zevendesohen.

  Reply to this comment
 2. Marie April 8, 10:44

  Po ti morefytyre qe paske mbajtur buthene Haxhiut te sigurt ne ajer,cfare kujton se ke bere ndonje mrekulli? Po nje edukatore cerdhe qe ka lare bythen e femijve per 40 vjet cfare duhet te bej te ulerij? Ke bere vetem punen dhe me nje pagese qe edukatorja e cerdhes nuk e arrin as per 10 vjet ta marri ate qe ti e merr ne muaj! Turp te kesh o ndyresire,hajduter te pa skrupullt qe shisni bythen per Kokelope dhe kriminel! O shtet,plasini te gjithe brenda,se jane majmur shume dhe duan kolpo di stato,bjerini kerrmave!

  Reply to this comment
  • time April 8, 10:47

   Heu njesoj qenkan, hahaha
   Dmth femijes i rrezikohet bytha kur i lahet?
   Ik ore bythlepires i partive qe kane 30 vite na rropen

   Reply to this comment
 3. mirel April 8, 11:31

  Ky tip kontrollori po te ulje zerin e TV dukej sikur ishte nje Taleban qe fliste nga Afganistani….

  Reply to this comment
 4. Remo April 8, 12:20

  …..bo bo bo cfare fytyre e poshter…ore mos eshte nga ata sumeperpjetet ky?!…..te pakten ta falenderojme qe nuk na ka bere ndonje marrezi tjeter, se keta e kane qejf ate punen e avioneve me “sherbim special brenda”….po ku po shkon ai vend, nga te paret e Shtetit qe jane ordinere deri tek ky kafshe qe na ruaka hapsiren ajrore, nga mjeku xhepist deri tek polici sadist. Pra jemi kthyer ne nje Zululand. Turp!

  Reply to this comment
 5. Populli April 8, 14:29

  …ke mbajtur bythen e Festimes ne ajer qe te futi me mik ne Albcontroll kur ishte shefe llogarie e Genc Rulit…

  Reply to this comment
 6. mirel April 8, 16:34

  Cdo pasagjer qe fluturon e di cdo te thote sa vlen jeta.
  Per mua, qofshin kush te duan, per sa kohe me garantojne jeten, hallall i kane rrogat qe marrin.
  Ju rilindas kurva, a duhet tju mallkosh qe te ngordhni ne ajer? Mire eshte te ngordhni njehere, pastaj flisni per fjalorin e ketij “talebanit”

  Reply to this comment
 7. pap April 8, 20:29

  Shqiptare, mundohuni te kuptoni mentalitetin e ketij CJAPIT te “kulles se barit”!!! Ky na mbajtka ne ajer bythet e shqiptareve, te cilet paguajne taksat me te cilat ky MONSTRA Yshqehet, me falni, mbajtka “frymen gjalle”!! Une, per hesapin tim, them “haram te gjitha”, ndersa, ju bashkombas te dashur, bejini vete hesapet se ku ne te vertete duhet ta kete ky vendin…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim