FOTO / Greva e Albcontrol, reagojnë kontrollorët ajrorë: Janë ulur pagat. E kemi me ligj të deklarojmë kur jemi të stresuar, s’ka klauzolë që mund të na çojë në gjyq

April 7, 2021 15:03

FOTO / Greva e Albcontrol, reagojnë kontrollorët ajrorë: Janë ulur pagat. E kemi me ligj të deklarojmë kur jemi të stresuar, s’ka klauzolë që mund të na çojë në gjyq

Teksa qeveria dhe ministrja Belinda Balluku i ka quajtur kontrollorët e Albcontrol sabotatorë dhe persona që po tentojnë të bëjnë grusht shteti, ka ardhur dhe reagimi i tyre.

Përmes avokatit Rezart Tupi, ata shprehen se ajo që po ndodh nuk është një grevë, por një shprehje e paaftësisë së përkohshme për punë, duke qenë se e kanë detyrim ligjor që ta deklarojnë në rastet kur ndihen të stresuar në kryerjen e detyrës.

Tupi tha se gjendja e stresit ndaj kontrollorëve është krijuar për shkak të pushimit nga puna të dy prej tyre, si dhe për shkak të uljes së pagës në mënyrë drastike që vijon prej Marsit të kaluar, mre pretekstin e pandemisë, në një kohë kur farë mirë kompania mund të merrte kredi për shlyerjen e detyrimeve të tyre.

Rezart Tupi, avokat i kontrollorëve shprehet:

“E kemi thënë që në fillim që kjo nuk është një grevë, është një detyrim ligjor, në kushtet kur kontrollorët ajrorë, ndihet të paaftë dhe të stresuar, ata liogjërisht duhet të japin dorëheqjen. E kemi thënë se pse ata nuk janë të qetë në punën e tyre, pasi dy prej punonjësve që shpallën paaftësinë e përkohshme, nisën procedurën e shkarkimit.

Nuk ka të bëjë vetëm me pagën. Nuk jemi në kushtet e braktisjes së punës, ata shkojnë në punë, por nuk bëjnë funksionin e tyre. Ata nuk e kanë braktisur vendin e tyre të punës, në rast se ata ndihen të paaftë për punë, është e shkruar në ligj që duhet ta deklarojnë atë. Është një detyrim ligjor që i njihet nga Kodi, nëse ata vazhdojnë punën në rast se janë të stresuar, parashikohet gjobë deri në 2 milionë lekë.

Ne nuk kërkojmë asnjë angazhim politik, janë dy kërrkesa që janë plotësisht të mundshme nga ana e qeverisë, nuk ka asnjë hapësirë ligjore që mund ti përballë kontrolloret me drejtësinë.

Kontrata e punës është një e drejtëm që nuk mund të ndryshojë në mënyrë të njëanshme, Albcontroll mund të shkonte të merrte kredi dhe të shlyente detyrimet, kontratat janë prishur në mënyrë të njëanshme.

Thjesht na është shtuar stresi, ne kërkojmë respektimin e kontratës së punës. Largimi për periudha të gjatë kohore i kontrollorëve nga puna e tyre, do të sillte cënim të cilësisë së tyre, në garantimin e sigurisë ajrore.”

Në deklaratën e tyre shkruhet:

“Duke u bazuar në kapitullin e paaftësisë për punë, kërkojmë një periudhë tre ose katër ditor rikuperimi. Arsyet janë: Mungesë gjumi dhe përqendrimi; Stres i akumuluar për shkak të situatës financiare dhe COVID-19; Mos mbulim i paketës shëndetësore as nga sigurimet shoqërore as nga kompania e Spitalit Amerikan.”

j.l./ dita

April 7, 2021 15:03
Komento

30 Komente

 1. Toni April 7, 15:10

  I eshte ulur paga ne mënyre drastike qe prej Marsit?Rama nuk pushoi duke premtuar se do ngreje rrogat.

  Reply to this comment
  • Nje aviator April 7, 16:31

   -Une 105-a rrotat leshuar! Me lejoni uljen…?
   -Kthehu nga ke ardhur…Kontrolloret kane ikur nga fiqiri.
   Po si u budallepsen te gjithe me nje here..?
   Zot na ruaj nga ment e kokes Saliun dhe burrin e Monikes!

   Reply to this comment
  • Mos ngatero mutin me kadaifin April 7, 19:00

   E di sa e kane rrogen ketq mo shoku?
   4.000.000 leke dhe ju eshte ulur ne 2.400.000 leke.
   Dhe kjo kompani eshte SHA. Nuk ka te beje fare me buxhetinne shtetit. Nuk u jep shteti pagagat ketyre.

   Reply to this comment
   • ... April 7, 23:07

    Ketu shihet babezia, egoizmi, papergjegjshmeria e ketyre k*rvave qe kemi ne Shqiperi e qe me bindje te plote ato vende i kane me mik. Te pakenaqur me rrogen 2400$ ne muaj bllokon vendin duke lene rrugash njerezit sepse je i “stresuar” dhe do te te kthehet shoku ne pune ku dihet qe ne ket periudhe kryesisht njerezit udhetojne per nevoja shendetesore ose familjare e nuk kane nge te humbasin kohe, lek e as nerva.

    Shkarkojini te gjithe se me 2400$ pjesa me e madhe e familjve shqiptare shtyejne gjithe vitin.

    Reply to this comment
   • Lili April 8, 06:35

    E kane rrogen sa e meritojne , se kane punuar per kete pune edhe e meritojne ma shume se shime te tjere qe fitojne po aq ne ministrite tona a ne parlamentin tone e qe nuk punojne hiç! Pse nuk fillojne nga ministrate e deputetete uljet e rrogave ?! Boardet plot parazita e nuk paska pare per njerezet qe kujdesen per sigurine tone?! Apo duan te gjithe me na dhane rroga bengladeshi edhe fillojne me keta se si demagoge qe jane mendojne se populli nuk do solidarizohet me ta?!
    Sot keta, neser ju!

    Reply to this comment
 2. Li Kurti April 7, 15:20

  O te mjere qe keni fatin a zi te jetoni ne ate hale qe quhet shqiperi.

  C fare prisni nga bastared politikane- njeri me i ndyre se tjetri.

  Le te marin shallvaret e tyre , pardesyt e bardha, dhe bananet dhe ti perdorin si sinjalizues per drejtim avionash.

  Cudi qe historia preseritet… dhe qenjet e gjalla ne ate vend s marrin vesh.

  Reply to this comment
  • Vasil April 7, 15:57

   Li Kurti anadollak, na hengsh kaken ne qe rrojme ketu! Racemut, I ndyre dhe i poshter!

   Reply to this comment
   • shitari April 7, 16:51

    O Lio , je i modh o lal. Nizje qimet e xunkthit kafshve t kposhit zologjik.

    Reply to this comment
   • labi April 7, 16:57

    Vaso, cfare kake e ke fjalen o mavri,….ne jeni i gjithi kak nga koka tek kembet, e sa per race, ske se cthua, ndrcojme si bajga e fresket e gomarit . Arxhijt e evropes.

    Liu flet te verteten.

    Reply to this comment
  • Mondi April 7, 22:04

   Me mire je ti qe pastron halete atje ku je per nje nje pagese sa gjysma e ktyre qe mezi te del per qerane e shtepise.

   Reply to this comment
 3. Pensionisti April 7, 15:34

  Keta “”banoret e kulles se fildishte”,qenkan stresuar se qenkan pushuar nga puna dy “shoke”te tyre dhe nuk duan t’ia dine fare per qindra e mijra te tjere qe presin te udhetojne ketej e andej kufirit per shqetesime qe mund te kene e qe nuk arrijne ti perballojne ne kohe ,per tekat e ketyre 60 veteve qe u qenka ‘pakesuar paga ”kur me mijra te tjere tek ne kane mbeture pa pun per shkak te mbylljes se aktiviteteve nga pandemia! Te protestojne edhe keta kunder “Pandemise”?Kjo eshte zgjidhja qe afron ky”solidariteti” juaj “Internacionalist”?
  Ju kini marre mendjen e Saliut ; Por Saliu te gjitha punet i ka bere mbrapsht ,sepse eshte “mendje cartur”!

  Reply to this comment
  • tani11 April 7, 18:57

   Tani qe ka renie dradtike te numrt te fluturimeve, dmth me pak pune, qenkan stresuar? Po gjej nje aresyetim qe ta besojme! Perndryshe fshihen qellime te tjera nga pas.

   Reply to this comment
 4. Vasil April 7, 15:59

  Li Kurti anadollak, na hengsh kaken ne qe rrojme ketu! Racemut, I ndyre dhe i poshter!

  Reply to this comment
 5. greva valiasit 1991 ( the same shiit) April 7, 16:12

  Eshte nje skenar tip “Valiasi-1991” apo Timishoara 1989 Rumani per rrezime qeverish

  jo si me avione gjuajtes si ne Kili por me greva ne pika teper nevralgjike dhe ne kohe votimesh

  ooooooo

  sali elezbiberisha

  hodhi qeverine e stabilitetit ne 4 dhjetor 1991 vetem se ylli bufat vonuan arrestimin e nexhmijes vetem gjysem ore..po sot me keto eleze apo palmere neper kembe duke “qafuar” lilat dhe lulet ?

  Reply to this comment
 6. dionis April 7, 16:14

  a pse per keta duhet nderhyrje imediate ndersa per naftetaret e minatoret qe vdesin e gjejgen ne mindere per jave te tera dhe as qe e rru njeri…
  ytt ju q motrat juve dhe tan klases politike

  Reply to this comment
 7. Arben April 7, 16:30

  Ne fakt nashi per fushate, si politike duket

  Reply to this comment
 8. shqiptar April 7, 16:30

  Ketyre bajgave u duhet treguar vendi dhe vendi per keta plehra te majmur nga vjedhjet eshte vetem burgu.Rrace e ndyre

  Reply to this comment
 9. kasem gahinji April 7, 16:41

  Te jesh me zyra e dhe te deklarosh stres eshte njera ane e problemit.Shkon ne spital ,ne shtepi si i paafte perkohesisht per pune.por te shkosh ne pune ,te deklarosh stresin dhe te qendrosh ne postin tend pa iu pergjegjur sherbimin,do te thote te bllokosh punen ne menyre te qellimeshme.Dhe veprimet e qellimeshme kane vetem nje zgjidhje, sidomos ne vende me rendesi per sigurine ajrore e kombetare ,ndjekje penale.

  Reply to this comment
 10. kam kohe April 7, 17:14

  E KA ME LIGJ, NE QOFTESE NUK PUNON iQETE GJOBITET NJE MILION PARA

  Reply to this comment
 11. Fat man April 7, 17:27

  Komentues “Toni” rrogat e ketyre palacove vertet jane ulur qe para nje viti por pagen mujore e kane 2400 $ qe cdo qytetare shqiptar nuk e shikon as ne ender.

  Avokat Tu(r)pi duhet te jete me sindromen DOWN, kur ka prishje te njeaneshme te kontrates nuk lihet 1 vit kohe per te bere sabotim pikerisht tani ne prag zgjedhjesh etj etj, por pala tjeter PUNEMARRESIT i drejtohen GJYKATES.
  Keshtu veprohet ne nje shtet ligjor, kjo anarshi u sherben skenaristeve dhe regjizoreve Sali Serbi dhe Like Kokekatrorit me pseudonimin “Floriri”.
  Keta palaco te dirigjuar politikisht kane cenuar apo zeruar “Sigurine Kombetare”

  Reply to this comment
 12. DURIET April 7, 19:31

  Ne se jane te stresuar te drejtohen tek psikiatria dhe te gjenden te tjeret ti zevendesojn. Prokuroria te nise menjehere ndjekjen ndaj kompanise dhe ketyre shume te pa nderuar kontrollore te hapsires ajrore. Si u stresuan te gjithe njeheresh.

  Reply to this comment
  • Lili April 8, 06:38

   Keshtu mendon edhe boardi i tyre, po ia nuk po gjinden aq kollaj specialistete as ne bengladeshin e kryeministrit tone!

   Reply to this comment
 13. Dorian April 7, 19:53

  Do shkoni ne Gjyqin Special Ushtarak!

  Reply to this comment
 14. Babale April 7, 21:10

  Zagare qe ndersehen nga Muta!

  Reply to this comment
 15. !!? April 7, 22:11

  Se kanë të drejtë apo s’kanë të drejtë këta punonjës nuk miret vesht por një gjë dihet mirë, nga bojkoti i tyre dhe ndërprerja e fluturimeve pronari i vërtetë i aeroportit të Rinasit, shoku Edi Rama humbet miljonat në ditë dhe për këtë është marrosur se nuk i dihet, do ti ikë nga dora ky oaz korrupsioni dhe kusarie në qoftë se do ti fluturoj tepsia e kusarqeverisjes më 25 prill prandaj …..aman o Zot …….ç’është.kjo ndërprerje e punës duke ndërprer edhe miljonat që shkojnë çdo ditë në trastën e shokut Edi, se në trastën e shtetit nuk diskutohet, shkojnë plot, aq sa shkojnë nga nafta!

  Nga marrosja shoku Edi shikon me sy hapur ëndrra komplotesh të Sali Berishës dhe Ilir Metës, bashkpunëtorëve të tij në të gjitha poshtërsitë që i kanë bër popullit dhe vëndit. Ka 20 vjetë ai , shoku Edi dhe ata që rrumbullosen rrotull tepsisë së kusarqeverisjes së tij që nuk pushojnë me akuzat për Sali Berishën si kriminel, vrasës , kusar, more poliagjent me 100 pseudonime, kontrabandist armësh dhe karburanti,autor grushtesh shteti, tradhëtar…… e nuk mbarojnë akuzat më makabre dhe, këtu është problemi: është aiiiii…., personalisht shoku Edi që kujdeset që asnjë qime floku të mos i preket horrit Sali Berisha. Dhe pse nuk e do në burg të nerumin Sali?!!…… se një brritëm e Ramës …..Gogooooooli ………duke nxjer në ERTV një dordolec me pamjen e Saliut…. dhe shqipëtarët të lemerisur reshtohen mbrapa Ramës për tu mbrojtur nga xhaxhi Gogoli elektoral Sali Berisha dhe pastaj më 25 prill ashtu sikurse janë, në rresht, të trëmbur nga dordoleci, drejt kutive të votimit dhe më 26 prill….. fitorjeeeee….., “tërmet dibran kudo ” do të raportojnë Damjanët e PS me lot gëzimi në sy.. Prandaj, edhe në qoftë se shoku Edi Rama me agjenturën e tij ka zbuluar që Saliu është autori i komplotit të rrezikshëm anti vaksinës elektorale në aeroport, as një kallzim në organet e drejtësisë. Saliu le të vras, le të kërcënoj publikisht për vrasje, le të bëj grusht shteti, le të bashkpunoj me 10 agjentura kundër Shqipërisë ……..jooooooooo…….. të mos arrestohet, të mos dënohet , e duam në detyrën e rëndësishme këto ditë të gogolit elektoral që do ti jap shokut Edi në dorë mandatin e tretë të kusarqeverisjes!

  Sa për komplotistin tjetër të rrezikshëm presidentin Ilir Meta , nuk ka as denoncim në SPAK as arrestim,sepse ai është i çmëndur dhe nuk e kapin ligjet e shtetit. Shoku Edi e zbuloj një çik vonë që shokut Ilir i ishin liruar të gjitha burgjitë dhe as do të bashkëqeveriste me të në mandatin e parë as nuk do ta zgjidhte si presidentin më të mirë gjerë më sot por nejse….. s’ka denoncim, s’ka arrestim ama si gogol sekond elektoral për të trëmbur shqipëtarët është i mrekullushëm.

  Kështu me dy Gogola dordolecë elektoral për të trëmbur shqipëtarët që janë të sëmurë nga supersticionin i Gogoldordolecit shoku Edi e ka të sigurt mandatën e tretë të kusarqeverisjes. Kontrollorët e aeroprtit që ka kapur me nuhatjen e hollë dhe me vigjilencën e saj revolucionare shoqia Balluku në flagrancë duke sabotuar dhe bër grusht shteti të arrestohen urgjentisht, ndërsa krerët e tyre që i ka zbulur vigjilenca revolucionare e shokut Edi që nuk fle gjum si Lulka por e mban ndezur shtëpin me gjethe të Ripjelljes në përgjim sekret ditë e natë, kryesabotatorët dhe kryekompllotistët shumë të rrezikshëm Sali Berisha dhe Ilir Meta, joooooooo………të mos preken se pa ta në gjëndje të lirë shoku Edi ngelet pa mandat të tretë.të kusarisë…….

  Reply to this comment
 16. Stre -Si April 8, 01:21

  “Jemi te stresua…dhe nuk na behet per pune kemi stres..rrogen e kemi 1,5 milion te vjetra!

  Ku i dihet kjo eshte e kurdisur ndoshta secili ka marr nendore edhe nga 5 milion lek te tjera qe te themi “Kemi stres nuk punojme per nja 2-3 dite”
  -Cfare nuk ben vaki!
  Te gjitha ndodhin jetojme ne tirone!

  Reply to this comment
 17. AD April 8, 06:33

  Me gjuhen e fakteve te gjalla

  SKENARI I VALIASIT GOZHDA E NASTRADINIT DHE KOMPLOTI I SALIKE PUTANINIT ….

  – Zgjidhja e vetme- Zero tolerance

  – Askush nuk qendron mbi ligjin

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  1- Sa eshte paga mesararw e kontrollioreve ajrore ne SHBA?

  State Annual Salary Hourly Wage
  Washington $95,018 $45.68
  New York $90,035 $43.29
  New Hampshire $87,130. $41.89
  California $84,929 $40.83
  Massachusetts $82,923 $39.87
  Vermont $82,195 $39.52
  Wyoming $80,525 $38.71
  Hawaii $80,338 $38.62
  Idaho $79,865 $38.40
  Maine $78,730 $37.85
  West Virginia $78,245 $37.62
  Connecticut $78,182 $37.59
  Pennsylvania. $77,868 $37.44
  Texas $77,405 $37.21
  Rhode Island $77,017 $37.03
  Alaska $76,529 $36.79
  Montana $76,338 $36.70
  Maryland $76,325 $36.69
  New Jersey $76,319 $36.69
  North Dakota $75,929 $36.50
  Nevada $75,927 $36.50
  Arizona $75,552 $36.32
  Nebraska $75,114 $36.11
  Indiana $75,068 $36.09
  Minnesota $74,258 $35.70
  Tennessee $74,203 $35.67
  Virginia $74,130 $35.64
  Wisconsin $73,915 $35.54
  South Dakota $73,711 $35.44
  Ohio $73,664 $35.42
  Kentucky $73,091 $35.14
  Georgia $72,883 $35.04
  Utah $72,690 $34.95
  Oregon $72,579 $34.89
  Louisiana $72,016 $34.62
  South Carolina $71,681 $34.46
  Kansas $71,502 $34.38
  Colorado $71,415 $34.33
  Delaware $71,327 $34.29
  Alabama $71,179 $34.22
  Iowa $70,874 $34.07
  New Mexico $70,231 $33.76
  Oklahoma $69,812 $33.56
  Florida $68,693 $33.03
  Arkansas $67,057 $32.24
  Michigan $67,020 $32.22
  Mississippi $66,985 $32.20
  Illinois $66,693 $32.06
  Missouri $65,612 $31.54
  North Carolina $61,083 $29.37

  Top 50 Highest Paying States for Air Traffic Controller Jobs in the USA
  Nderkohe qe Presidenti i SHBA- se ka nje page vjet ore rreth 400 000 dollare ose 5 here me te larte.

  Po ne Shqiperi ?

  Nje kontrollor ajror ka nje page vjetore prej gati 50 000 dollare ndersa Kryeministri, Presidenti rreth 40 per qind me pak

  2- Po Ngarkesa dhe Stresi ?

  Ne Aeroportin Nderkombetar JFK te Nju Jorkut ulen e ngrihen cdo ditë mbi 1600 avione në dite ose 471000 ulje ngritje ne vit.

  Po në Aeroportin Nderkombetar te Rinasit?

  Vitin e kaluar nga e në Riñas u ulen e ngriten 3650 fluturime gjishsejt ndersa nga 1 janari e deri me 1 mars 2021 … 16 flutrime ne dite ose 100 here me pak.
  Krahasoni vellImin e punes dhe rrjedhimisht te stresit se kontrolloreve ajrore shqiptare dhe te atyre te Kryeqytetit te Botes Nju Jork qe eshte qindra here me I madh.
  Persa u perket pagave per nje si kohe ato te shqiptareve jane 2.5 here me te larta se te amerikaneve.
  E per cudi Stresi i telekomanduar nga virusi me rrenimtar i “Bandes se Gangstereve” politike, biologjike dhe mediatike te Tiranes dhe Hunveibineve te Prishtines u godet njekohesisht trurin e shpelare politikisht te 72 kontrolloreve ajrore te Rinasit….
  Nje skenar i sajuar aq keq sa nuk bind as gomarin e SaLike MonaLulushit e jo me njerezit me dy pare tru në koke, qe ngjason si dy pika uje me skenarin e Greves se Urise se Valiasit ketu e gati 30 vjet me pare.
  Synimi: destabilizimi politik i vendit, cenimi i sigurise kombetare, sabotimi i transportit te vaksinave anti COVID-18 per qindra mijera shqiptareve, rrezikimi i jetes se mijera pasagjereve shqiptare dhe te huaj, sabotimi i sezonit turistik ne prag fillimin e tij, perhapja e pandemise qe ka gjunjezuar supershtete si Gjermania, Franca, Italia…

  “ Demokracia nuk eshte shantazh…

  E ka dhene populli dhe rinia shqiptare qysh ne dhjetor te vitit 1990, qe i minua nga Katovica berishiane :
  – E duam Shqiperine si Amerika demokratike!
  Faktet e mesiperme jane nga burime teper te sakta amerikane.
  Edhe zgjjdhjen e ceshtjes se “stresit te jashtezakonshem” SaLikekratik te kontrolloreve ajrore te Rinasit e ja dhene ketu e mbi 35 vjet ish- Presidenti historik amerikan Ronald Regan qe i flaku nga puna brenda 24 oresh dhjetera mijera kontrollore ajrore amerikane qe u futen ne greve pa paralajmerim ka u dhene asnhe minute afat per tu rikthyer ne pune.
  “ Demokracia nuk eshte shantazh… Ka te drejta por edhe detyrime ligjore”, pat deklaruar gjeniu amerikan.
  Shkurt – me nje goditje shpate demokratike e zgjidhi nyjen gordiane… ose

  Zero tolerance

  Nje model qe duhet ta ndjeke edhe ligjzbatimi e qeveria shqiptare perballe ketij komploti djallezor te SaLikekracise shqiptare.
  1- Hetim i thelle nga ligjzbatimi shqiptar SKAK, Prokuroria e Pergjithshme, BKH…dhe goditje ligjore me gjithe fuqine e ligjit dhe drejtesise te organizatoreve fizike dhe politike te ketij akti shantazhi kriminal.
  2- Pushim perjetesisht nga puna te cilitdo kontrollor ajror qe nuk i kthehet punes para ores 12 te dates 8 prill 2021.
  3- Marreveshje urgjente me vendet aleate te NATO-s dhe Floten e 6 amerikane ne Mesdhe apo aeroportet e Barit, Brindizit, Prishtines, Shkupit, Korfuzit dhe Selanikut per kontrollin e hapesires ajrore te Shqiperise.
  4- Perdorimi i Aeroplaneve apo flotes detare ushtarake te NATO per transportin e vaksinave kunder COVID-19.
  5- Në vend te shantazhojne kryeministrin dhe qeverine shqiptare per ti “ vene gishtin kokes” kapot e “ Bandes se Gangstereve” dhe te “ Mafias krejt jashte kontrollit” Sali Berisha, Ilir Meta, Lulezim Bashiqi, Mona Cizmja, Fatmir Mediu… tu bejne thirrje e urdherojne mercenaret dhe marionetat e tyre tu japin fund menjehere komplotit dhe skenarit te tyre Putinist kunder sigurise kombetare, shendetesore, humanitare ekonomiko- financiare ne kete pragzgjedhjesh perndryshe do ti shtojne edhe nje krim tjeter teper te rende malit te tyre te krimeve dhe korrupsionit qe e rrenuan e zhbene shtetin shqiptar mbi 15 here në 12 vjete te sundimit te tyre.
  Askush nuk eshte mbi ligjin!
  Ligj e Drejtesi qe te behet Shqiperi!

  Reply to this comment
 18. betixho April 8, 10:23

  Nuk me intereson asnje ligj i shkelur apo i pa shkelur,para nje ekipi pune,qofte edhe me i veçanti dhe me cilesori ne Bote,perpara ndjeshmerise te tyre para popullit te vuajtur dhe situatave alarmante qe po kalon populli me Termetin dhe Pandemine.Ata jane me te aftet dhe me te nevojshmit ne ditet e sotme,por jane me te poshtrit dhe me te pa turpshmit si edhe me te poshtrit qe mund te egzistojne mbi kete toke.Ilexova edhe emrat dhe i pashe qe ishin njerez te familjeve politike dhe te biznesit.Qe tu jap nje pergjigje ketyre si edhe familjeve te tyre siç emeritojne,po i adresoj tek POPULLI SHQIPTAR per gjyqin qe meritojne dhe do ta shifni se si do ti coptojne me far e fis dhe do tu tregojne vendin atyre qe nuk jetojne dot me pagen e cunguar 3 milione lek ne muaj kundrejt atyre miljonrave qe vuajne me 70 deri 400 mije leke ne muaj.Mbas gjyqit nga ky POPULL ata do te kthjellohen dhe nuk do kete me sSTRES per te pa turpshmit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim