Greva e ish-të përndjekurve, Topi: Keqardhje për ata që përdoren nga ish-sekretari i partisë

May 30, 2014 14:51

Greva e ish-të përndjekurve, Topi: Keqardhje për ata që përdoren nga ish-sekretari i partisë

Ish-Presidenti i Republikës, Bamir Topi, sot kryetar i Frymës së Re Demokratike e konsideron grevën e urisë së ish-të përndjekurve politikë, një iniciativë me prapavijë politike. I ftuar në emisionin “30 minuta” në Vizion Plus, ish-presidenti Topi sqaroi arsyet pse forca e tij politike nuk e mbështet këtë grevë urie.

“Pse në 2012 kur të përndjekurit bënë një grevë që u pasua me dy vetëdjegie, pse nuk kishte asnjë nga Partia Demokratike. Ndiej keqardhje për një grup njerëzish që përdoren nga ish-sekretari i partisë, që ka pasur dy herë mundësinë t’u rikthejë atyre dinjitetin. Sa qesharak bëhet kur rikthehet për të mbështetur një kauzë, të cilën ai qëllimisht e ka dështuar”, tha ai.

Duke u ndalur në vendimin e Brukselit për statusin e vendit kandidat, ish-presidenti  tha se vonesat në rrugën e vendit drejt Europës lidhen kryekëput me politikën e papërgjegjshme dhe jokonstruktive në Shqipëri.

 

 

May 30, 2014 14:51
Komento

7 Komente

 1. Naci May 30, 14:59

  Lere politiken Bamir po kush do fitoj kete kampinat???? Ke vene ndonje bast apo akoma eshte heret….ndersa per pulatik je pak me lart se Lek Plepi…..ju ka bere synet Berisha tani nuke flitet vetem me bo…le se kurva done [email protected]@@@r.

  Reply to this comment
 2. klodi May 30, 15:24

  cudi si Shqiperia do marre statusin ne 23 qershor, alergjia e majit do infektoje edhe qershorin

  Reply to this comment
 3. nuri May 30, 21:39

  Ka surrat dhe flet ky bythe lepiresi i Berishes. Mos i jipni hapesire mediatike ketij legeni se po turperon qytetarine tironase.

  Reply to this comment
 4. Sqepari May 30, 22:00

  Rri urte e mos fol o Bamke Qylollari se ti je rritur ne hijen e fikut te Berishes,me pak fjale nje plere je edhe ti si Berisha.

  Reply to this comment
 5. TROJA May 31, 06:57

  Sa mire te njeh populli,lexoji Z.Bamir Topi,lexoji e mos dil me televizor.

  Reply to this comment
 6. Sting May 31, 08:17

  Nuk le rast Bamka te tregoje se eshte tamam sic ka qene Berisha ne diktature, pra nje sherbetor i pushtetarit. Ka sherbyer Berisha si sek. partie ne spital, sherben dhe Bamka si karagjoz i qeverise. Sa here eshte qeveria me probleme del ky dhe thote fiks ato qe thote Balla apo Brace.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*