Grevat si bomba dore të Saliut

June 1, 2014 15:18

Grevat si bomba dore të Saliut

Vargje të nënshkruara
Ismail Xhafer

S’flitet për 4 të vrarët
U harrua dhe Gërdeci
Se “grevat” si bomba dore
Vërvit Saliu nga xhepi
Mbinë “grevat” si kerpudha
Ca mes nates, ca mes dites
Jo nuk jane rastësi
Por urdher i “opozitës”
Nga “Kongresi i Përmetit”
Gjer te “Grevat e Urisë”
Jane shum’ zhurmë për asgjë
Në kurriz të Shqipërisë
Që nga “Fotot e Enverit”
Tek “Grevat në Bulevard”
Jan’ këmbana që shurdhojne
Veshet e Evropës plakë
Të përndjekurit të gjithë
Berishës për nder t’ia dinë
Sepse në kohën e tija
U dha shishe e benzinë
S’bëhen “grevat” për të drejta
Dhe pse është demokratike
“Grevat” bëhen mos kujtohet
Çfarë ësht’bërë këto 8 vite

June 1, 2014 15:18
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim