Deputetët që ngatërruan protestën me pasarelën

December 19, 2017 14:53

Deputetët që ngatërruan protestën me pasarelën

 

Në protestën e djeshme të opozitës, e pranishme mes turmës përball Kuvendit ishte edhe deputetja Grida Duma. E sapo dal nga parukieria, me një pallto të ngrohtë ngjyrë bari, këpucë me majë, ajo shfaqet mes njerëzve të cilët shtyheshin mes policëve për një ‘hall” të opozitës; zgjedhjen e kryeprokurores!

Shumë pranë saj, si në një film aksion, shihet edhe një nga deputetët më të rinj të Parlamentit shqiptar, Klevis Balliu. Tek ai tërheq vëmendje krehja elegante dhe kollarja e kuqe…

Sipas kërkimeve tona, këta ishin dy deputet më të votuar për sa i përket pamjes së jashtme në protestë.

Ja pse duhen tubimet; të ekspozojnë,  të vendosin në qendër të vëmendjes, ke mundësi të shfaqesh me pallto dhe kollare të re…

Kjo e Gridës dhe e Klevisit është… opozita e modës së fundit.

 e.r/dita

 

December 19, 2017 14:53
Komento

7 Komente

 1. LUANI December 19, 15:36

  I DASHURI THANO!DERISA AMERIKA NA THA,”IKU KRYEPROKURORI QE REFUZONTE TE HETONTE POLITIKANE”: KONKLUZIONI ESHTE I QARTE E I THENE TROCE E SHQIP.BERISHA,BASHA E POLITIKANET OPOZITAR DUAN TE SHINE SI KAN SHIRE, PRANDAJ BEJNE PROTESTA SE U KA ARDHUR “VDEKJA” PER ZHULLUMET E BERA.POPULLI NE VLORE THOTE,”KETA E KAN SHITUR VENDIN TE TERE PER INTERESA PERSONALE”.PD E LSI E KAN NGRITUR STEKEN SHUME LARTE E DUAN TE “MPREHIN” QETE ME AMERIKEN! QETESIA E K/M DHE QENDRIMI I MAZHORANCES NA JEPE SHPRESE SI POPULL QE DO KEMI DREJTESI,DUKE GODITUR TE DJATHTE E TE MAJTE, SE I KA VAJTUR THIKA NE ZEMER.LUANI I VLORES

  Reply to this comment
 2. Dori December 19, 15:45

  Kjo shtupa shtremse shyqyr qe ka vesh pallto der ne fund te kembeve te trasha e te shtremta se na e shpifi…ca mut esht kjo shemtir as femer nuk esht… vishet si prift te mbuloj difektet e kembve si burr.

  Reply to this comment
 3. Artan December 19, 15:47

  Jorida po edhe kinge edhe vishet bukur po kjo shtremsja …kjo esht llahtar si breshk.

  Reply to this comment
 4. Partia e bukur demokratike December 19, 17:19

  Te dalesh per te demonstruar me thonj me manikyr dhe me taka, kesaj i thone opozite. Grida mori makinen dhr e veshur sikur po shkonte ne panair libri, parkoi makinen e lluksit dhe shkoi te demonstronte. Diferenca eshte se aty nuk kishte kafe per te pire ne nje kolltuk se sinqerisht lodhesh duke ndenjur ne kembe me taka. Gojet e liga thone qe ne takat e Grides kishte stilolapsa me helm qe te perdoreshin kunder Rames por nuk di ke te besosh.
  Uroje qe protestuesit te kebe patur me vete karrike portative per grate. E vetmja gje e bukur e asaj demonstrate ishte Grida. Te kenaqet syri kur shkon ne demonstrate or vella. Ke aspektin estetik ne linje te pare dhe kete jo cdo lider eshte i afte t’a beje.

  Reply to this comment
 5. Plaku Xhuxhumaku December 19, 17:26

  Kur te dilni heren tjeter ne proteste vishni rroba te grisura, ose me mire dilni vetem me breke.

  Reply to this comment
 6. Artur December 19, 17:52

  Dava…

  Reply to this comment
 7. Df December 20, 04:57

  Fshati digjet,kurva krihet

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*