Grida Duma divorcohet nga bashkëshorti

March 15, 2019 20:32

Grida Duma divorcohet nga bashkëshorti

Ish-deputetja e PD, njëherësh anëtare e kryesisë në PD, Grida Duma ka vendosur ti japë fund martesës me bashkëshortin Ilir Shqina, i cili më parë ka qenë pedagog i Gridës dhe diplomat në ambasadën Shqiptare në Slloveni.

Sipas dokumentacionit që zotëron “Shqiptarja.com” rezulton se është Grida Duma ajo që ka hapur procedurat e divorcit në gjykatë. Padia civile e saj është regjistruar në sekretarinë e gjykatës së Tiranës dhe në datën 15 shkurt 2019, gjykata e Tiranës me vendimin nr.1057 ka vendosur të divorcojë ciftin.

Ky divorc është kërkuar nga vetë Grida Duma. Në dokument thuhet se:“…meqenëse nuk është arritur komunikimi i vendimit për një nga shkaqet e parashikuara nga neni 130 e vijues të K.Pr.Civile, bëhet kjo shpallje me efekt 20 (njëzet) ditor për efekt komunikimi, me anë të afishimit të njërës kopje në Gjykatën ë Rrethit Gjyqësor Tiranë, një kopje do të afishohet pranë vendbanimit të fundit të personit në mungesë, si dhe një kopje në faqen zyrtare të internetit të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Bashkëlidhur po ju dërgojmë dy kopje të shpalljes, nga të cilat njëra kopje e kësaj shpallje të afishohet pranë vendbanimit të fundit të Ilir Shqina dhe kopja tjetër të kthehet sërish pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë me mbishkrimin që shpallja është afishuar si dhe datën e afishimit…”.

***

Foto kryesore: Ish-deputetët e PD Grida Duma dhe Ervin Salinaji

l.h/ dita

March 15, 2019 20:32
Komento

16 Komente

 1. doni me per belulin March 15, 21:08

  U NDA APO KEPUTI LITARET

  Reply to this comment
 2. let'festojne dashnoret ! March 15, 21:57

  kush pa e din sa jan gzue qent e rruges

  Reply to this comment
 3. specialisti March 16, 08:54

  Komentues
  Jo shprehje banale.
  Jane mardhenie ne cift qe mund te mos funksionojne si duhet. Eshte zgjedhja e tyre. Nuk ju pyeti ju kush, kur u martuan.
  Jo deri ketu , me komente te pa denja

  Reply to this comment
 4. Avokati March 16, 09:14

  Mos shpifni o goje Liga.

  Eshte hapur padi ne 15 Shkurt 2019 dhe gjykata vendosi Ndarjen po ne kete vit….JOOO

  !) per nje ceshtje divorci duhet te jetosh nje vit vetem.

  2)2-3 seancat e para jane per pajtim te ciftit.

  3)Nje ceshtje divorci ne Gjykate zgjat te pakten tre vjet.

  Reply to this comment
 5. Tirana March 16, 09:24

  Grida Duma eshte perkrahur nga Burri qe eshte ne politike.
  Grides nuk i mungon as burri, as paraja , as Pasuria,
  e as Bukuria.
  Grida eshte Durrsake qe mban Familje.

  Nuk eshte Laluce e Corjentuar,

  Reply to this comment
 6. SS March 16, 09:43

  Kur te futet Shqiptari ne Europe do bjere ne Grope.

  Reply to this comment
 7. ACPC March 16, 09:44

  Kur te futet Shqiptari ne Europe do bjere ne Grope.

  Reply to this comment
 8. MH March 16, 12:59

  Edhe keto i djegen mandatet.
  Nuk do votojne ma tek njeri tjetri me kokerr si ne kohen e ballhudes.

  Reply to this comment
 9. Nabukodonosor1 March 16, 13:06

  Na plasi k… .

  Reply to this comment
 10. mirel March 16, 13:51

  Kjo eshte fitore e Rilindjes dhe e Temes se Mero Bazges..
  Dhe Shqiperia ka rilindur..

  Reply to this comment
 11. fteri March 16, 21:05

  Kjo është si ajo buqat që nu ngopet me kaaa.

  Reply to this comment
 12. labi March 17, 00:11

  Grida duma kryeministre dhe shqipria bie ne paqe se na hapen barkun si puna rames me bashen

  Reply to this comment
 13. tir March 17, 04:14

  Po dihej fundi i Grides, pse habiteni?! Ishte cna.al dhe jo Tema qe e nxori si lajm te pare. Tema “zbuloi” se GD ishte Grida Duma, kaq. Nese pajtohen per hir te djalit ajo eshte pune e tyre, por faktet jane kokeforte : mesazhet e ndyra ku Grida fuste dhe emrin e djalit , ne mes te dites, ne karriget e parlamentit.. faqezinjte shkaterruan familjet e tyre, kaq.

  Reply to this comment
 14. tir March 17, 04:15

  Po dihej fundi i Grides, pse habiteni?! Ishte cna.al dhe jo Tema qe e nxori si lajm te pare. Tema “zbuloi” se GD ishte Grida Duma, kaq. Nese pajtohen per hir te djalit ajo eshte pune e tyre, por faktet jane kokeforte : mesazhet e ndyra ku Grida fuste dhe emrin e djalit , ne mes te dites, ne karriget e parlamentit.. faqezinjte shkaterruan familjet e tyre, kaq.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?