Grida Duma: Durrsakët mezi po presin zgjedhjet, që të përzënë Dakon

April 28, 2015 15:06

Grida Duma: Durrsakët mezi po presin zgjedhjet, që të përzënë Dakon

Grida Duma thotë se këto ditë në Durrës, ka konstatuar se durrsakët mezi po presin zgjedhjet, që të përzënë Vangjush Dako.

Ai ka reaguar pas përmendjes së emrit një ditë më parë, si një nga kandidaturat problematike të PD-së me ligjin.

Kryeministri nxori një ‘sharës me pagesë’ dhe publikoi një listë me akademikë që garojnë nën siglën e Partisë Demokratike.

Nga një mazhorancë që e ka ngritur krimin në Akademi mund ta presësh këtë.

Lista, ku bënte pjesë edhe emri im, është një sajesë e trashë që buron nga paniku i humbjes së afërme.

E shoh si kamerdare të shpuar turpi, që i hidhet që nga Tirana të Turpëruarit të Vogël këtu në Durrës. Nuk e shpëton dot nga fundosja.

Kam kuptuar një gjë këto ditë me qytetarët e Durrësit e rrethinave: Durrsakët i kanë pritur me padurim këto zgjedhje për të larguar Vangjush Dakon.

Akuzat që lexohen në Tiranë janë tregues se atje e kuptojnë se ç’i pret në Durrës. Për këtë alarmohen dhe shpifin.

Të hidhen përpjetë sa të duan: I pret një disfatë e thellë dhe e sigurt”, tha Duma në një deklaratë për shtyp.

April 28, 2015 15:06
Komento

16 Komente

 1. lida April 28, 15:27

  Akademike ti????????????????????????

  Reply to this comment
 2. tarrasi April 28, 15:30

  Kjo eshte nje cope mishi me dy sy!!!

  Gjynah Durresi ke te qaj me pare njera gomarice dhe tjetri gomar.

  Reply to this comment
  • KATHERINA DIE GROSSE(Madona prej Sauku) April 28, 20:03

   Mos ke dash me than se kjo asht cop mishi pulbardhe me nji sy 😉 magjik ,qi i ka bo biznesmenat shqiptar te flasin me vedi.por dhe pulitikanet.
   Gou Grida per kryetare Bashkije,Lulushja ka me te bo kurban dashin me gjith tope.
   per ty paska ken demokracia
   sex sell mi goce, je bukuroshja e zgjut e Durrsit (jo e fjetuna)

   Reply to this comment
 3. ndertuesi April 28, 15:35

  kam per te blere nje hyrje a mund te me bejsh nje kontrate Grida

  Reply to this comment
 4. intelektuali April 28, 15:52

  KUKU NONE!

  Ambasada amerikane e nzorri person te inkriminuar, kjo Grida hajdutja dhe mashtruesja del ne media dhe shan kundershtarin. Po kjo nuk ben vaki ne asnje vned te Botes o milet i cuditur

  KUKU NONE!

  Reply to this comment
 5. skifteri April 28, 16:01

  TI Grida thua se populli I Durrsit mezi pret zgjedhjet ,per te perzene Dakon !.. ,dakort ,por une do ti referohem kenges se jugut, nusja i thot dhendrit :Mos u mburr ,mos u lavdero, neser mbrema do ta shohe ..bole madhi …….. o,o,o-ooo.PRA DO TA SHOHIM ?!…

  Reply to this comment
 6. agron April 28, 16:05

  Shikoni kë ka afër,që nuk merr asnjë votë,po të ishte kandidaturë.

  Reply to this comment
 7. LORA April 28, 16:12

  Deklarate per shtyp e grigjes?????
  Edhe jevgat e tezgave do te artikulonin nje deklarate me logjike.

  Reply to this comment
 8. socialist i pergjumur po jo i cmendur April 28, 16:38

  U me rafte pika mu per ty mi Grida Suma. Shiko ca niveli je qe stigmatizon njerezit nga gjatesija e trupit, e mban veten edhe per filozofe pale.

  Reply to this comment
 9. lavdosh April 28, 16:44

  Kjo eshte shume mendjemadhe.
  A ka bere ndonje gje ne jete? Cfare mund te numeroje si suksese te saja?

  Reply to this comment
 10. Ami April 28, 17:43

  Ka shitur apartamente dhe shitjen e ka bere shkencerisht..

  Reply to this comment
 11. Agim Cani April 28, 20:35

  ….do kete nje shprehje shume shpejt ne shqip…c’po na gridero dhe ti tani….!….

  Reply to this comment
 12. Aua :) April 28, 22:56

  Edhe mund te kete bere ndonje marreveshje me Ramen per te zbythur Vangjon … ndoshta Rama ka menduar qe t’i lere nje kocke PeDe-se … 😉

  Reply to this comment
 13. Taipi April 29, 08:42

  e sokol,sokol te ishe gjalle malli per griden nuk do te kishte mare

  Reply to this comment
 14. Gezimi April 29, 10:23

  Mundesite e fitores se kesaj perfaqesuesje te PD eshte minimale, per te mos thene jane zero! Do paguajne keqqeverisjen 8 vjecare dhe ate 4 vjecare te qeverisjes vendore!

  Reply to this comment
 15. Emigrant SHBA April 29, 13:00

  Ke te drejte se e vetmja aresye perse do te shkosh ne Bashki eshte ndertimi i pallateve se ja ke mare doren por te pakten nuk ke nevoje te shesesh nje hyrje dy vetave kur te jesh kryetare bashkie.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin