Grida Duma tani thotë se është Dako që po bojkoton debatet (FOTO)

June 17, 2015 10:44

Grida Duma tani thotë se është Dako që po bojkoton debatet (FOTO)

Një ditë më parë ai bojkoti debatin me rivalin e saj, në televizionin Top Channel.

Sot, Grida Duma thotë se Dako ka bojkotuar një debat me të.

Ishim të ftuar nga kontabilistët e qytetit për të folur dhe përballur vizionin dhe alternativat për Durrësin por kandidati tjetër braktisi përballjen.

Është hera e 7-të që i largohet debatit.

Është mësuar vetëm me pyetje dhe përgjigje të parapërgatitura, ndaj sot u largua sapo mora fjalën,” shkruan Duma në FB.

Dako në fakt, është larguar pasi ka mbaruar fjalimin e tij.

gjushi1

 

June 17, 2015 10:44
Komento

21 Komente

 1. andrea June 17, 11:00

  justifikmet pa tru te grides vazhdoje akoma, se kuptoj se si nje kandidate del dhe mashtron popullin duke ihedhur hi syve. Ndoshta arsyeja e vetme qe grida ka bojkotuar perballjen me dakon eshte sepse ajo nuk ka ditur si te mbuloje mashtrimet e bera gjate fushates.E gjithe fushata e pd-se eshte nje genjeshter e madhe qe nuk e beson me asnje

  Reply to this comment
  • Anonim June 17, 11:24

   Gjesti i znj. Duma dje eshte i paparanueshem. Duhej te realizohej patjeter per faktin se qartesoheshin me shume e njiheshin me mire qytetaret e Durresit me programet e projektet e gjithsecilit. Vangjush Dako ka bere jo pak por shume per Durresin edhe kesaj radhe qytetaret e Durresit do votojne Vangjushin eshte i duhuri per qytetin.

   Reply to this comment
  • Rexhepi June 17, 11:58

   Grida, Grida qe i njeh shume mire nenet e mashtrimit. Mashtrimin qe beri me shitjen e nje apartamenti dy here dy personave te ndryshem ne nje dite te vetme. Prania e saj ne PD ka bere qe tja hedhe pa u lagur nga ky mashtrim. Pas zgjedhjeve do rikthehet serish ne Tirane pasi Durresin e ka te humbur.

   Reply to this comment
  • perseritje June 17, 15:54

   grida dume mendon se shikuesit shqiptar dhe votuesit do i besoj ketyre perallave te saj qe kundershtari i saj ju shmang debatit me ate ne nje kohe nje dite me perpare ajo u arratise ne drejtim te panjohur vetem e vetem per te mos debatuar me dakon nje nje emision aq te shikuar ku mund te kishte dal aq keq!

   Reply to this comment
  • adri June 17, 20:48

   Grida Shqina nuk eshte per ate pune more. Nuk ka pas as do te kete ndonje kandidat te hajrit pd ja. Po i Urojme nje fitore sa me te thelle Vangjush dakos se eshte nje djale shume i afte si dhe nje fitore te te gjithe Kadidateve te Koalicionit te majte ne te gjithe Shqiperine. Ajo ka ardhur me vonese ne nje takim shume te redesishem dhe hade merre vesh se cfare ben ajo nese zgjidhet kryetare.
   Shkoj moj grida shqine e ruaj pulat se ti nuk je per gje tjeter.
   Dhe thote qe eshte akademike. Turp per ata qe i kane dhen titull kesaj bibe.
   Po me sali beruishen cdo gje behej ne Shqiperi dhe rezultatin po e shohin Shqipetaret se cfare i ka bere berisha dhe PD ja Shqiperise katrahure komplet nga Tirana e ne te gjithe shqiperine ndertime kuturu e sipas qefjit.

   Reply to this comment
  • adri June 17, 20:50

   Grida Shqina nuk eshte per ate pune more. Nuk ka pas as do te kete ndonje kandidat te hajrit pd ja. Po i Urojme nje fitore sa me te thelle Vangjush dakos se eshte nje djale shume i afte si dhe nje fitore te te gjithe Kandidateve te Koalicionit te majte ne te gjithe Shqiperine. Ajo ka ardhur me vonese ne nje takim shume te redesishem dhe hajde merre vesh se cfare ben ajo nese zgjidhet kryetare.
   Shkoj moj grida shqine e ruaj pulat se ti nuk je per gje tjeter.
   Dhe thote qe eshte akademike. Turp per ata qe i kane dhene titull kesaj bibe.
   Po me sali beruishen cdo gje behej ne Shqiperi dhe rezultatin po e shohin Shqipetaret se cfare i ka bere berisha dhe PD ja Shqiperise katrahure komplet nga Tirana e ne te gjithe shqiperine ndertime kuturu e sipas qefjit.

   Reply to this comment
 2. fjale June 17, 11:01

  nese zonja profesoreshe mendon te flasi tek publik i gjere sic flet edhe me studentet e saj atehere ehte per te ardhur keq pasi tregon mungese respekti ndaj tyre. vangjush dako u largua pas mbarimit te fjalimite tij dhe jo pse kishte frike nga bukuria e dumes! ajo po deshte let te shonte dje tek emisioni me u perball me ate!

  Reply to this comment
 3. redi June 17, 11:02

  ca flet o grida kshu? kush nuk erdhi ne debat? kush perdori justifikimet? keto jan perrallat kur nuk ke program dhe kur ske cfare te thuash per qytetaret qe i mashtron ne cdo takim elektoral. tashme u morr vesh qe nuk je ne gjendje qe te perballosh nje debat dhe jo te behesh kryebashkiake. drejtimi i duhur eshte me zotin dako dhe se shpejti kjo do vertetohet

  Reply to this comment
 4. Gent June 17, 11:04

  Po dje kush iku?

  Reply to this comment
 5. sumqina June 17, 11:25

  Kjo sumqina ndertusja mendo se me llap do arrij gjithcka. Ja qe Dakos sja futi dot llapen. Kjo esht nje bushter e papame. Nese sja var më Plaku i rradhes kjo s ban as per pastruse. Kembshtremet dhe trushtremet. Turp dhe skandal per Durresin te jet kjo BUÇE kandidate.

  Reply to this comment
 6. sokoli June 17, 11:35

  Ah, mor vellezer ! Kjo e ka mendjen te qendroi nje ore para pasqyres duke ndryshuar te kuqt e buzeve e jo te puna . Mjere ata qe besojne te kjo.

  Reply to this comment
 7. geri June 17, 12:33

  Te vendosesh vete kushtet e debatit ashtu sic beri dje Vangjushi, duke mos lejuar nxjerrjen e filmimeve dhe duke i parapregatitur vete pyetjet , vetem debat qe nuk mund te quhet, por nje farse dhe Grida beri mire qe nuk pranoi te ishte pjese e kesaj farse

  Reply to this comment
  • Koli June 17, 12:45

   Cfare the??? Debati behet per te nxjerre argumente se kush do ta beje punen me mire. Po filloj Grida me filma apo betoniere do fillonte edhe Dako me zullumet e Grides qe ne moshen 25 vjecare pa permendur ato qe nuk mund te thuhen. Atehere ku eshte debati qe kerkonin qytetaret durrsake. Ketu Grida gaboi dhe do ti ndjeje pasojat.

   Reply to this comment
 8. nandi June 17, 12:39

  Dako e ka te humbur Durresin, keshtu qe ben mire qe nuk del ne debat, s;ja vlen te dalesh keq kur i kane mbetur dhe pak dite i Kryetar Bashkie!

  Reply to this comment
 9. era June 17, 12:40

  Grida ka per te bere me te miren per Durresin, pavarsisht qenve qe lehin karvani even perpara!

  Reply to this comment
 10. ada June 17, 13:07

  Shikoni Dakon: duket sikur ka bere kaken, hahahahahaha…

  Reply to this comment
 11. SS June 17, 14:05

  O njerez nuk ka rendesi bukuria per ne bashki por dituria qe i mungon kesaj Geridushesh Do te gezoheni ne fillim me bukurin por do zhgenjeheni me tradhetin qe eshte bere mod me demokracin Thirni mendjes o rini se po dilni per budallalleqe ne pleqeri

  Reply to this comment
 12. Barist ne Vicitol June 17, 14:40

  Grida eshte nje mashtruese e kahereshme, eshte veterane dhe merret me pleq mbi 80 vjec duke u grabitur pronat. Eshte nje k… qe duhet te perballet me ligjin vetem ne gjykate, perse kerkon te behet kryecare w bashkise se Durresit ku vilen dhe jetesen e ka te ngritur ne Amerike, apo i jane mbaruar paret e pleqeve qe ka mashtruar……

  Reply to this comment
 13. Lexuesi. June 17, 14:44

  Karraduze Salushi mendon se eshte vendi i shpellareve Durresi,prandaj ashtu siç “zbukuroi” Tiranen me dylber-jaranin, deshronte qe nepermjet Shqinadumes t’i perhirej Lulushi, te bente ç’nuk thoshte e te thoshte ç’nuk bente, siç kishte bere vete tere jeten plakushi.Shikoji fotot moj Dumashqina,ligesite e fytyres t’i tradheton e t’i rrefen shpina, nuk te ka asnje faj Dako per fjalet e shumta e mendt e pakta!

  Reply to this comment
 14. bujar June 17, 16:29

  ……Socialistë të ” ndershëm ” votoni për Grida Dumen që është e pandershme me ju…

  ..Gjatë kësaj fushate zgjedhore , kam vënë re një fenomen apo thirrje që ju bëhet elektoratit , nga forcat politike pothuajse nga të gjitha krahët e politikës , por sidomos dhe më e theksuar , është nga partia demokratike që propozohet : – Mbasi ju drejtohen elektoratit të vet për ti votuar , ju drejtohen edhe elektoratit të focave të tjera , por më së shumti atyre të partisë socialiste , që ju drejtohen me slloganin , socialistët e ndershëm të votojnë partinë demokratike . për të qenë më të sigurtë në votën që japin , sepse nuk kanë për të humbur , por vota për partinë demokratike , do të thotë sipas atyre , punë dhe dinjitet ( për ato , dhe jo për ne ) . Por ajo që u bën më shumë thirrje , është Grida Duma , që mbasi në studion e Blendi Fevziut deklaroi , që aleanca e 1 milion qelbësirave na mundi , dhe tashti pa pikën turpit , të ndërgjegjes , të karakterit njerëzor , për këtë fyerje kaq të rëndë e poshteruese që i bëri elektoratit socialiste , tashti kërkon votën e socialistëve të ndershëm . Po mire moj zonjushë mediokre dhe e pa skrupullt , ku janë ato socialistet e ndershëm për ty që ti gjejmë , e të votojnë për ju , sepse ju i shatë , i ofenduat , i fyet dhe i denigruat jashtë çdo lloj etike të moralit njerëzor . Apo kur të duhen njerëz për të votuar për ty , ti nuk pyet dhe nuk do që ta dish në janë te ndershë apo të pandershë , në qelbesira apo të paster , në banditë apo kriminelë , vetëm të votojnë për ju .

  shkroi ……[email protected]

  Reply to this comment
 15. Dardhari June 17, 20:52

  Ah Grida moj Grida sa shume te shkon mbiemri SHKINA

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin