Grupi i miqësisë Shqipëri-SHBA, hiqen Doshi, Frroku dhe Ndreu

March 20, 2015 20:06

Grupi i miqësisë Shqipëri-SHBA, hiqen Doshi, Frroku dhe Ndreu

Tre deputetë të Kuvendit Tom Doshi, Mark Frroku dhe Pjerin Ndreu janë hequr nga lista e anëtarëve të Grupit parlamentar të Miqësisë, Shqipëri – SHBA.

Që prej pasdites së të premtes, në faqen online të Parlamentit është publikuar lista e re me 36 anëtarët e këtij grupi miqësie, tejet i debatuar javët e fundit.

Emri i Tom Doshit është hequr si kryetar i grupit të miqësisë Shqipëri-Australi dhe është zëvendësuar nga ai i Ervin Bushatit.

 

 

 

 1. Pandeli Majko – Kryetar
 2. Agron Duka
 3. Albana Vokshi
 4. Aldo Bumçi
 5. Alfred Peza
 6. Anastas Angjeli
 7. Arben Imami
 8. Artur Bushi
 9. Dashmir Peza
 10. Eduard Selami
 11. Eduart Bejko
 12. Ervin Koçi
 13. Fatmir Mediu
 14. Fidel Ylli
 15. Flamur Noka
 16. Gerti Bogdani
 17. Halim Kosova
 18. Helidon Bushati
 19. Kejdi Mehmetaj
 20. Keltis Kruja
 21. Kozma Dashi
 22. Liljana Elmazi
 23. Mesila Doda
 24. Monika Kryemadhi
 25. Myqerem Tafaj
 26. Olta Xhaçka
 27. Rakip Suli
 28. Robert Bitri
 29. Roland Keta
 30. Sherefedin Shehu
 31. Taulant Balla
 32. Valentina Leskaj
 33. Vangjel Dule
 34. Vangjel Tavo
 35. Vasilika Hysi
 36. Ylli Shehu

 

March 20, 2015 20:06
Komento

6 Komente

 1. Popull March 20, 21:25

  Fatmir Medi Gerdeci, qe vrau 26 te pafajshem, qe mori edhe jete femijesh, qe lejoi ne fabriken e vdekjes te shfrytezone shin femije te mritur. Ky eshte jorgani I ZENIT .

  Eduard taksixhiu sa shpejte I kapi MAJAT !

  Reply to this comment
 2. Arben March 20, 22:39

  BEJNE KOT GAM GAM.

  SA KANE IMUNITETIN DO TE IKIN SEPSE U KA DHENE RUSIA AZIL POLITIK.

  Reply to this comment
 3. orli March 21, 08:42

  Nuk ma ben zemra ta them por te gjitha gjasat jane qe bie era e keqe e nje ndarje jug-veri!!!!!qofsha i gabuar.

  Reply to this comment
 4. I drejti March 21, 10:32

  haha fatmir mediu njeri i paster si balta. tragjedi komedi ne shtetin e kungullave

  Reply to this comment
 5. faro March 21, 12:30

  Ka jo pak emra qe kursesi nuk do ta mendoja se do ta lartesojne Shqiperine ne ambasaden e vendit me te fuqishem te botes. Perkundrazi!

  Reply to this comment
 6. LEKA I MADH...... March 21, 21:49

  …Kur u mor vesh nga amerikanet se keta deputete (katolike) , ishin te” inkriminuar”,pse nuk u lajmeruan organet perkatese ne kohe???!!!….Amerikanet na “dhuruan”,Salen o co, Meten e co, ata na dhuruan Lulin e co…Ata ishin e jane ne informacion te plote, per te gjitha ngjarjet tragjike qe kane ndodhur ne vendin tone,,,(te mos i numerojme se jane shume), veç le te kujtojme disa….perveç “dhuratave” te mesiperme, ata ishin ne dijeni per skemat piramidale, per aderimin e Shqiperise ne Konferencen islamike, per ngjarjet e ’98, per vrasjet e renda,,,,,Hoxha,Trebicka, Olldashi ,….Ata ishin ne dijeni per Gerdecin, 21 janarin, ata shpervolen duart, ne “zgjedhjet” per Lulun (kane bere ekspertize)….Si ka mundesi qe per asnje nga keto e shume te tjera, ata nuk “dallojne “,shenja inkriminimi, dhe per qudi, keta personazhe jane ,Sal , lul Met , etj etj…???!!!..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*