Grupi i PD, qëndrim unanim: Duhen zgjedhje të parakohshme!

October 21, 2019 19:53

Grupi i PD, qëndrim unanim: Duhen zgjedhje të parakohshme!

Ka përfunduar pas gati dy orësh takimi i krerëve të partive opozitare në selinë blu.

Në përfundim të mbledhjes, aleatët e Opozitës së Bashkuar kanë dalë me një qëndrim unanim, duke deklaruar se me Edi Ramën në krye të qeverisë, dëmtohet interesi kombëtar për nisjen e negociatave me Bashkimin Europian.

Sipas tyre, nëntë kushtet e vendosura nga Bundestagu për Shqipërinë, janë udhërrëfyesi që vendi ynë duhet të ndjekë pa vonesa, në mënyrë që të bindë vendet anëtare për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit me Bashkimin Europian.

Sakaq, aleatët e Opozitës së Bashkuar kanë ndarë të njëjtin mendim me kreun e PD-së, Lulzim Basha, se vendit i duhen zgjedhje të parakohshme për të patur një qeveri të re që udhëheq integrimin europian.

l.h/ dita

October 21, 2019 19:53
Komento

9 Komente

 1. Dori October 21, 20:02

  Dikur ne Shtepine Qendrore te Ushtrise Popullore luanin tavell, domino, shah etj. pensionistet ; sot, ne SHQUP luajne domino pensionistet e partive. O pseudopolitikane, kone te sali Vicidolit, iku koha e zgjedhjeve m listat e Kryetareve!

  Reply to this comment
 2. Kali October 21, 20:11

  Nje MUT te madh do marrin keta injorant dhe bashibuzuk.Qyqja tate Nardi te drejtoj vendin pika pika..

  Reply to this comment
  • kampaçurreta October 21, 20:50

   SHUME DREJT, TE MIRATOJNE LIGJIN PER ZGJEDHJET,TE BEJNE SPAKUN,GJYKATEN KUSHTETUESE,TE REFORMOJNE KOMISJONET ZGJEDHORE DHE TE SHKOJNE NE ZGJEDHJE TE PARAKOHESHME. UAAAAAAAA,HARROVA QE KETE NUK I PYET KUSH PASI NUK JANE NE ATE VENDIN KU MIRATOHEN, A E DINE ATE FJALEN E URTE QE DHOTE PIRDH SE SHFRYHESH.

   Reply to this comment
 3. PSE ? October 21, 20:32

  Nuk mundet dhe nuk duhet te behen zgjedhje te parakoheshme , pa u reformuar kodi zgjedhor , simbas orientimeve te OSBE-ODHIR-it dhe ndryshimet e domosdoshme ne Kushtetute , qe u bene nga Edi Rama dhe bajraktari serb i Vicidolit .Ndryshe , do te ishte nje krim edhe me i rende , vetem duke nderruar krushqit . Ndaj , opozita duhet te kerkoje , me se pari ndryshimin e kodit zgjedhor , ne sistem mazhoritar proporcional kombetar , pastaj me radhe te tjerat , pra reforma zgjedhore dhe vetem pas kesaj , te kerkohen zgjedhje te parakoheshme , bile dhe keto , jo me kushtet absurde qe ve cakalli serb !

  Reply to this comment
 4. specialisti October 21, 20:39

  Te gjitha partite parlamentare, te ulen dhe te bejne ndryshimet ne kodin zgjedhor.
  Me kete kod, nuk ka zgjedhje te parakohshme.
  Maqedonia e V, nuk ka probleme me kodin dhe i be kur te duan zgjedhjet.
  ULUNI ME NJERI TJETRIN.
  Rruge tjeter nuk ka.

  Reply to this comment
 5. kris 1 October 21, 20:50

  Pa ndryshim Te sistemit zgjedhor zgjedhjett e parakoheshme I sherbejne vetem mafies

  Reply to this comment
 6. kujtimi October 22, 09:07

  Nuk e kuptoj cfare eshte ky grupi i pd, grup rruge, grup pune, grup ….???

  Reply to this comment
 7. tosi sales October 22, 09:11

  dhe me zgjedhje te parakoheshme me shume se 30% bashke me Nafije dybekun dhe sharebajgat e leshitlikes nuk merrni dot, dhe po te behen cdo 6 muakj zgjedhje,,, sa te keni ne partine tuaj Flamur Herman Geringun , komandantin e naziskineve te Mamurrasit, dhe Klevis Krricin e |Faros…..komandantin e shpellareve te Unazes…

  Reply to this comment
 8. LEON October 22, 10:26

  U mblodhen mijte te marrin vendim per te eleminuar macokun.Unanimishte vendosen t`i vene nje litar ne qafe.
  Te gezuar shpallen vendimin.
  Mirepo kishin harruar nje detaj te vogel.Kush do t`ja vinte litarin ne qafe macokut?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim