Më në fund një replikë me Berishën brenda PD për reformën. Por është… çështje seksi

June 15, 2016 09:07

Më në fund një replikë me Berishën brenda PD për reformën. Por është… çështje seksi

Grupi parlamentar i PD-së doli dje me vendimin unanim për të mos votuar reformën në drejtësi pa marrë vendet e rezervuara.

Por gjatë mbledhjes së djeshme me dyer të mbyllura, burime për “Gazeta Shqiptare” pohojnë se deputeti Genc Ruli, shprehu sërish shqetësimin për nenin e mosdiskriminimit të orientimit seksual në draftin e reformës në drejtësi që iu hap rrugën edhe martesave gay.

“Neni është futur në draftin që shkon në Komisionin e Posaçëm për shqyrtim dhe unë nuk do e votoj”, – është shprehur ndër të tjera Ruli.

Në replikë me të, Berisha deklaroi se PD nuk e shqeteson homoseksualizmi por kriminelet.

“Z.Ruli, aktualisht kjo nuk është një çështje e rëndësishme. Ajo që na shqetëson më tepër është moslejimi i kapjes së drejtësisë nga Edi Rama. Ne duhet të jemi të qartë në qëndrimin tonë për të mbështetur moskapjen e sistemit nga krimi” – u shpreh Berisha.

June 15, 2016 09:07
Komento

5 Komente

 1. BLACK SWAN June 15, 09:33

  aman mar shoku Rul
  lexoje dhe njeher ate ligj ,lexoje me vemendje
  eshte thuajse enkas per ty dhe kategorine tende
  per nder te partise po , ju mbron nga diskriminimi
  me nje fjale per ata si ty qe i shkerdheu sigurimi i shtetit
  pastaj Saliu ,mendoje njeher 25 vjet cfare ke hequr duke u jargosur ,kujtoje mire dhe njeher pozicionin e misionarit kur zvarriteshe ne zyren e atij buuuurit
  tani mendo dhe vete cfare sikleti te presesh ti ngrihet Lulit ,per bese kjo eshte me e renda per ty dhe garden e vjeter ,une ju kuptoj shume mire dhe prandaj dua qe ti ta lexosh me vemendje ate ligj
  shiko si thote Saliu “Shoqja Ruli ,nuk eshte me rendesi ….sa here shk…..nje vemje si ty ,po vur firmen aty se po te shkerdhen dhe Edvini …dhe kjo nuk durohet !

  Plehre , ngri kartonin dhe mbylle ate gojen e jargosur me ate surrat prej vemje ,se po ju vjen dita qe shprehja “do ju varim prej gjuhe” te behet realitet !!!

  Reply to this comment
 2. xhimi June 15, 10:25

  Lerni gejet te pallohen si te duan por,votoni reformen. Ju re PD jeni me gej dhe keni frike nga reforma se mos ju pallon. Drejtesi a eshte sot domosdoshmeri.

  Reply to this comment
 3. pronar June 15, 17:30

  Per nje pakice hajdutesh te rendomte ne PD sakrifikohet e gjithe partia.I biri sheqeres ashtu sic beri prone te veten partine apo drejtesine dhe sic mesoj edhe femijet si te behen kusare tani e ka hallall burgun.Edhe pushtuesi nuk i ka bere me keq ketij vendi se sa fshatari prej Vicidoli me gjithe faren e tij te keqe.

  Reply to this comment
 4. Arber June 15, 18:00

  Korigjim: Jo “kapje e Drejtesise nga Edi rama”, por ” te mos e leshojme Drejtesine nga dora jone!”

  Reply to this comment
 5. Kapter Jari nga Presidenca June 15, 20:38

  Me miratimin e Reformes ne Padrejtesi, i hiqet pronesia mbi te, Serbit Sali.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim