Grupi i PS diskuton për shkarkimin e Fullanit dhe Golemit

September 16, 2014 13:53

Grupi i PS diskuton për shkarkimin e Fullanit dhe Golemit

Mbledhja e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste ka diskutuar sot lidhur me shkarkimin në Kuvend të Ardian Fullanit, nga detyra e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë.

Shkarkimi i Guvernatorit është parashikuar në rendin e ditës në seancën e së enjtes.

Në mbledhjen e grupi të PS që zgjati rreth 45 minuta u diskutua edhe për votimin për shkarkimin e Elivar Golemit.

Pas arrestimit të Guvernatorit, Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë e shkarkoi Ardian Fullanin, dhe komandoi në këtë post zëvendësguvernatoren Elisabeta Gjoni.

Ndërsa, tani kjo çështje i kalon Kuvendit për të votuar lidhur me këtë vendim të Këshillit Mbikëqyrës.

September 16, 2014 13:53
Komento

14 Komente

 1. MOKO September 16, 13:58

  Dorezojeni pushtetin se jeni pushta dhe mashtrusa.

  Reply to this comment
 2. TROJA September 16, 14:14

  Nuk ju vjen turp? Si mund te mblidheni e te kerkoni te ulet urejtja popullore ndaj pa aftesive te nje partie? Perse nuk dilni ne baze e t;ju marin per “zhelesh” si thoshte Jozefina,se jeni bere te pa duruar.Me mashtrime nuk mund te shtyni deri ne Qershorin qe vjen.Do habiti kur populli qe ju besoi do ju flake nga historia si qeveria me mashtruse dhe demagoge qe ka pasur,sa po ja kaloni dhe Saliut.A mund te duroni qe denohet nje grua,e cila ka faj me pak se Fullani dhe te mbyllni gojen ju qe dolet me premtime per te bere drejtesi.Mos keni frike se ky popull do ju mare zvare dhe juve,si mafje e bashkuar me Saliun? Mos doni qe urejtja te mos lere gjykates pa ndeshkuar,konfiskuar dhe burgosur? Por po erdhi ajo dite ju do paguani te paret,me pasuri,me denime,per kete korupsion qe ka mberthyer drejtesine e gjithe jeten e popullit te varfer deri ne palce.Mos haroni se populli haron.Mbani dhe vini ne jete ato qe keni premtuar.

  Reply to this comment
 3. xhung shu September 16, 14:40

  Ne Shqiperi duhet te vije nje si Ten hsiao pini i sheshit Tjenanmen, qe te beje pastrimin nga plehrat politike dhe te filloje Rilindja e vertet. Tjeter derman nuk ka. Keta jane te gjithe te dhier deri ne grike. Prandaj ata qe quhen deputet te QEVERISE KANE HUMBUR PA NISHAN E TREMBEN NGA POPULLI. vETEM KANE VJEDHUR DHE VJEDHIN !

  Reply to this comment
 4. misteri September 16, 14:42

  Nuk mund te behesh ti PEDERASTI Edvin KRISTAQ RAMA as prokuror e as gjykates se ske shkolle Ti je nje cop mesues vizatimi i votuar nga 1 milion qytetare te ndershem qe ti u premtove parajsen por me vone doli qe ke tallur bythen me ta. Ti ke premtuar qe do vendosesh drejtesine Me sa duket vetemnper hallexhinjte ndersa per fullhajnat qe luajne me pare ska drejtesi se je vete i perlyer ne gjithcka dhe ne vrasjen e ARTAN SANTOS per ti mbyllur gojen FULL-HAJNIT qe te mos flase. Ti ja ben shum mire ketij populli qe sngrihet e te terheq zvare se ja ke ngulur thiken ne palce.Kane nje vit qe ulerasin NE LITAR Sali Berishen Se ishte ti qe premtove 1 milion votuesve se sa te vish ne PUSHT – et do e cosh ne burg Berishen ( ne fakt ja rruajte leshin ) Ky je ti legeni PS – dhe grupi jot parlamentar qe eshte thjesht nje tufe PEDERASTESH.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi September 16, 20:32

   Misteri ? Nuk kanë thënë socialistët se do dënojnë salinë? Kanë qënë ufosocialistë ata që e kanë thénë dhe, sipas të dhënave ata do të rikthehen në Shqipëri më 21 janar të vitit 3014 ? Eshtë e sigurt kjo që po ju them dhe flije mendjen? Nderime!

   Reply to this comment
 5. RAMAZAN September 16, 16:24

  TURP TEKINI TE GJIDH QE JENI ATY KISHIM BESIM TE MADH TEK JU POR KOT SI PERHER VETEM ZHGENIME .AJDENI NA KERKONI VOTAT NE 2015 AJDENI GJELBESIRA TURP EDHE NJEHER .NA MASHTRUAT NA MASHTRUAT ……/./.

  Reply to this comment
 6. . September 16, 17:14

  Me leni edhe mua

  te punoj ca kohe ne Banke … pasi te vjedh miliona me shkarrkoni ose me coni ne gjykate se do tqa paguaj dhe do me nxjerrin.

  Reply to this comment
 7. . September 16, 17:18

  Qesharake….

  Shkarkimi nuk eshte problemi por… “Pse dhe ku jane fshehur 720 milion dollaret” ?

  Populli nuk ju beson me …

  Populli nuk do votoje per asnjerin politikan me.

  Reply to this comment
 8. lutfi September 16, 18:24

  Nje kope parazitesh ne republiken e preshit. Ju kemi dhene voten te vendosni shtetin e se drejtes jo te beni mbledhje pa kurrfare vlere.

  Reply to this comment
 9. Full(hani) pedofil September 16, 19:57

  Je me i gjate se struci o palle-gjatoshi qe te futesh koken ne rere dhe bythen ne diell. Askush nuk te votoi ty qe te zevendesoje nje parti-shtet-prokurori-gjykate qe ishte haleja e Sali qoftelargut me nje tjeter. Populli te dha me shume se 2/3 e votive qe do te thote o pallosh se ti nje shumice te cilesuar qe mund te nderhysh deri ne Kushtetute. Pra mund te shporresh kapterin e Presidences(megjithese per te te duhen vetem 70+1), Kryeprokurorin qe po i ben fresk korrupsionit, Keshillin e Drejtesise(lexo Kumbarin e Drejtesise) dhe te ndryshoj Ligjin per Gjykatat. Kete arme te pazevendesueshme ti nuk po di ta perdoresh se je i paafte, i zhytur ne llumin fullhanor dhe I tredhur nga Koqoja dhe Fideli.
  Eshtrat e Ziverit dhe te tjereve qe dhane jeten ne 21 Janar do te te dalin edhe ne enderr o I pafytyre.

  Reply to this comment
 10. labinot September 16, 22:39

  Sa ja kerciti njehere dhembet Saliu,e liruan Fullanin! Me aq vota sa keni ju mund te lironi Alajdinin,Bendon,Kld,apelin,jarin,ja shkulni dhembet edhe Saliut,qe te mos i kercase me!

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi September 16, 23:43

   Mirë e kini o “labinot” por, këta socialistët filozofinë “shteti do bythë” e kanë kuptuar si “shteti kërkon të rrish mbi bythë”? Tung!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*