Grupi i tritolit të Fushë Krujës, arrestohet Bami

July 6, 2015 08:01

Grupi i tritolit të Fushë Krujës, arrestohet Bami

Policia e Tiranës ka arrestuar Erald Bamin, të shpallur në kërkim për trafikim të lëndëve plasëse. Burime zyrtare bëjnë të ditur se Bami ka qenë i dënuar me 6 vjet e 8 muaj burg dhe ishte në kërkim nga policia e Fushë Krujës.

Erald Bami është shpallur në kërkim, pas një operacioni të policisë afro një vit më parë të koduar “Detonatori”. Më 20 prill 2014 u arrestuan katër persona, dhe u sekuestruan rreth 30 kg tritol. Grupi kriminal, pjesë e së cilës ishte dhe Bami, ishin në hetim për shpërthimet të ndodhura më parë në territorin e stacionit të policisë dhe bashkisë së Fushë Krujës. Posta e policisë së Fushë Krujës ka qenë objekt sulmi tri herë vitin e kaluar.

July 6, 2015 08:01
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*