Grupi Parlamentar i PS përjashton deputetin e Kurbinit

September 10, 2018 11:19

Grupi Parlamentar i PS përjashton deputetin e Kurbinit

Tri ditë pasi Kryeministri dhe kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, kërkoi përjashtimin e deputetit të Kurbinit, Gjetan Gjetani, kjo lëvizje është votuar edhe në Grupin Parlamentar të Socialistëve.

Gjatë fjalës së mbajtur në Asamblenë e PS, Rama foli ashpër të premten ndaj deputetit socialist, i cili javën e kaluar kritikoi Policinë e Shtetit për situatën kriminale në vend.

Nuk e pashë dhe ka bërë shumë mirë që nuk ka ardhur deputeti i Kurbinit që duhet të përjashtohet nga Partia Socialiste. Deputeti i PS, Gjetan Gjetani ka dalë kundër policisë në Kurbin dhe paralajmëron se nëse ky komisariat nuk pastrohet, ai do të jetë i pari që do të dalë në protestë. Nuk ka bërë asnjë punë, por ka shantazhuar dhe ka bërë presion dhe kërkon ekskluzivet për të vënë shefa policie në Kurbin. Dhe bën një deklaratë pocaqi aty, nuk duhet të jetë më në Partinë Socialiste”, tha Rama.

o.j/dita

September 10, 2018 11:19
Komento

11 Komente

 1. anticensurë25642654 September 10, 11:31

  parti edver jemi gati kurdoher!!
  shyqyr që kanë ndryshuar kohërat dhe nuk është më dënimi me vdekje,se atje kishim për ta dërguar tradhëtarin e partisë dhe të shokut edver!!
  si ka mundësi që ky tradhëtr të thotë se njerzit e vënë nga parita e mbështetur në mësimet larpamëse dhe të pagabueshme të zotit edver(nuk quhet më shoku)janë njerëzit e gabuar??si ka mundësi që të gabojë partia dhe zoti edver??
  ne si grup parlamentar solidarizohemi me diktatin e zotit edver dhe e përjashtojmë nga grupi ynë,por dhe partia duhet të mblidhet e ta përjashtojë!!pastaj kollaj me e rras brënda!!
  bile po qe e mundur të vendosim dhe dënimin me vdekje,të paktën për tradhëtarët!!
  vëllai erdogan po përpiqet gjithashtu!!
  fjalët e të ndriturit zoti ynë edver janë të pakundërshtueshme,dhe ato që solli mozeja nga mali sinait nuk janë kaq të sakta!!
  hhhhhhhhhhhhhhyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy rrrrrrrrrraaaaaaaaaaacccccccccëëëëëë e fëlliqur!!
  mbështetës diktaturash!!

  Reply to this comment
  • nje shqiptar i drejte September 10, 11:57

   Aa , ç’na çave menderen ti antilesh e antipresh , na shkrive gazit me ironine tende prej idioti . Mundohesh edhe ti , te vesh ne loje . Ç’te ha by..a ty , se ç’ben Partia socialiste ne grupin e saj parlamentar ? Ti , je antar i asaj partie ? Ike pirdhu , rri rehat aty e mos ha si shume m…..

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 September 10, 16:09

    o lali,o lali
    ki kujdes nga të qeshurat me të shkrirë,se të shpëton ndonjë pordhë e na qelb kryekarin e partisë,palloshin e tironës!!
    zoçkë,nuk jam antar partie,e aq më pak i PS,por nuk më pëlqen diktatura!!se po të ishte në PS,PSja!?asqë më plaste hajdari,por duke qënë se është në pushtet!?
    më prish punë!!
    ps:PSnë mere në të dy kuptimet,si të të pëlqejë,mos fillo e të hash mut me sali berishë e lul pederin!!
    janë po aq mut sa rama,vetëm se nuk kanë gjë në dorë!!ky muti që është tashti i ka të gjitha dhe kërkon dhe më shumë!!

    Reply to this comment
   • anticensurë25642654 September 10, 16:31

    o lali,o lali
    ki kujdes nga të qeshurat me të shkrirë,se të shpëton ndonjë pordhë e na qelb kryekarin e partisë,palloshin e tironës!!
    zoçkë,nuk jam antar partie,e aq më pak i PS,por nuk më pëlqen diktatura!!se po të ishte në PS,PSja!?asqë më plaste hajdari,por duke qënë se është në pushtet!?
    më prish punë!!
    ps:PSnë mere në të dy kuptimet,si të të pëlqejë,mos fillo e të hash mut me sali berishë e lul pederin!!
    janë po aq mut sa rama,vetëm se nuk kanë gjë në dorë!!ky muti që është tashti i ka të gjitha dhe kërkon dhe më shumë!!
    Duplicate comment detected; it looks as though you’ve already said that!

    « Back

    Reply to this comment
 2. Adih September 10, 13:25

  nje shqiptar i drejte [email protected]….
  Kjo eshte diktature ,sinqerisht me e vjen keq qe se kupton .Ky zoteria ,pamvaresisht kush eshte , nuk e njoh fare ,nuk me intereson ,se lolo patjeter ,si te tjeret deputete duhet te jete ,ashtu si ushtaret e tjere deputete e ministra e zev min qe i ka vene RAMA ne rresht per nnje ,dhe i ben rreshtore edhe ne gjume .Ky more shqiptar i drejte ,ka mare votat e popullit dhe nuk ka te drejte ta perjashtoje nga parlamenti , as edhe nje bir kurve .Ne demokraci dhe ligjerisht ,duhet qe Rama me kompani ta hedhi ne gjygj dhe te hapi kallxim penal ne prokurori kondra tij ,e ne te kunderten ,ky hedh ne gjygj partine socialiste ,dhe jemi te detyruar te pagojme ,me taksat tona per dy deputete , sa shpejt e harrove FULLANIN . Une e perjetova fatkeqesisht diktaturen e Edverit ,por jam i sigurt se ti ke lindur mbas 91. .

  Reply to this comment
  • nje shqiptar i drejte September 10, 13:58

   Adih , ti nuk ke idene , se ç’do te thote perjashtim nga grupi parlamentar . Je shume konfuz e i pa qarte . Deputetit ne fjale , nuk ka te drejte askush t’i heqe te mandatin e parlamentarit dhe Rama e grupi parlementar i PS-se , e perjashtuan me te drejte nga grupi parlamentar , sepse doli jashte parimeve dhe kunder partise qe e ka propozuar si deputet . Ndersa si deputet , ai do te vazhdoje te jete , por jo deputet socialist , ndoshta i pa varur , apo ndoshta mund te kaloje edhe ne rradhet e opozites , eshte pune e tij . Keshtuqe , Partia Socialiste humbi nje deputet nga rradhet e saj , qe nuk do te zevendesohet me asnje tjeter , dhe ti , te rrish i qete se neve me taksat tona , nuk do te paguajme nje tjeter zevendesues te tij . Sa per dijeni , edhe une kam lindur shume perpara 91-shit , por nuk kam njohur ndonje diktator me emrin Edver , me duket se quhej Enver . Kam njohur gjithashtu , pas 91-shit edhe nje kriminel e diktator tjeter , qe vrau me mijra njerez ne 97-ten , i vuri zjarin Shqiperise disa here , vrau me vone edhe ne Gerdec e madje ne mez te bulevardit , pa permendur nje fis te tere (Haklajt) e plot te tjere te zhdukur e te vrare “rastesisht” . Ky fare “burri” , emrin e kishte Sali Berisha . Sa per Edi Ramen , nuk di te kete jo vrare , po as plagosur apo rrahur ndonje kundershtar . Ti , neqoftese di diçka per “krimet” dhe “diktaturen” e Rames , na shkruaj .

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 September 10, 16:20

    nje shqiptar i drejte
    ose më mirë një shqiptar idiot

    “sepse doli jashte parimeve dhe kunder partise qe e ka propozuar si deputet .”
    kush janë parimet e partisë që e propozoi për deputet mor këllef jastëku!!
    ato për të cilat e mbështetëm kur ishte në opozitë apo ato që i ka vënë vetes kur mori pushtetin pas votave që i dhamë ne idiotët??
    po qe për ato të periudhës opozitare!?
    atëherë i pari që duhet përjashtuar është,përjahstuesi i tij!!
    pra palloshi i tironës!!ai i ka shkelur deri në parimin e fundit me këmbë dhe më pas i ka dhjerë sipër!!
    ti thua!?
    “Sa per Edi Ramen , nuk di te kete jo vrare , po as plagosur apo rrahur ndonje kundershtar”,do ndonjë fakt shpejt e shpejt??
    ja ku e ke or idiot!!
    ja këtë rast,njeriu thot mendimin e tij dhe ky e përjashton menjëherë!!
    blushi del kundër tij dhe ai ndërron statut e lëshon qënt,ti duhet të jesh brënda lukunisë,që të lehin pas!!
    çfar do më tepër o idiot!!plumbi është pak sepse nuk të lë të vuash,ky ti pret rrugët e të lëtë vdesësh urie!!
    kështu o lango i ramës!!
    leh sa të mundësh,nuk ke ndonjë ndryshim të madh nga langojt e berishës!!ata nuk po lehin sot sepse nuk i paguan kush!!ty të vjen rroga përditë!!
    ps:si e ke pagesën?me fjalë apo me komnete??

    Reply to this comment
   • anticensurë25642654 September 10, 16:27

    o na rrofsh topet i drejtë
    “Kabllogramet sekrete: Kur amerikanët krahasonin Ramën me Berishën dhe Metën me Bashën”
    nuk i luaj asnjë fjalë këtyre përshkrimeve!!
    si për hale berishën dhe për edver ramën!!

    Reply to this comment
 3. Babalja September 10, 17:24

  Beri mire qe e perjashtoi.

  Reply to this comment
 4. Mark .U.K September 10, 18:52

  te shpallet armik.ai kishte qellim te vriste sekretarin e pare

  Reply to this comment
 5. info analitike September 10, 21:37

  Mire beri qe e perjashtoi! Edepsezi!U be qy te kundershtoje liderin global qe edhe Trumpi e mori ne simpati! Leftojini shoke te gjithe armiqte e brendshem te partise qe cenojne unitetin e celnikte te shokeve ye cilet vuajten burgjeve te botes por i perballuan vuajtjet me heroizem. Keta luftaun pa u trembur dite e nate duke shperndare miell te bardhe…ashtu trakte se u ngaterrova. Duke i mesuar vajzave qe dilnin rrugeve te botes…ashtu partizane secfare do te thote te sakrifikosh per komandantet e cetave. Prandaj shoke jini te pameshirshem ndaj kujtdo qe cenon kete pune te shleqyer te partise, te cilen e ngritem me sakrificat e te tjereve dhe po e mbajme me parate e popullit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim