PD në krah të Berishës: Bojkot 10 ditë Kuvendit

April 25, 2016 12:06

PD në krah të Berishës: Bojkot 10 ditë Kuvendit

Grupi Parlamentar i PD-së i mbledhur rreth orës 11: 30 minuta vendosi bojkotimin për 10 ditë të Parlamentit, aq ditë sa është dhe përjashtimi i  Berishës me vendim të Bryosë Parlamentare

Vendimi u mor nga Byroja parlamentare pas të enjtes së kaluar ku Berisha nga seanca parlamentare bëri thirrje për armatosje të popullatës përmes një ligji të ngjashëm me atë në SHBA.

Burimet nga Ora News brenda kësaj mbledhjeje bënë të ditur opsionet në diskutim janë bllokimi ose bojkoti i seancës kuvendore të së enjtes.

”Shumica e deputetëve përkrahin idenë e bojkotit të Kuvendit” bëjnë të ditur burimet brenda grupit PD-së, informon gazetari i Ora Neës Everest Dedaj.

Ndërkohë sot deputetët e PD-së nuk ishin të pranishëm në komision parlamentar te Ekonomise.

April 25, 2016 12:06
Komento

12 Komente

 1. Shqiptar April 25, 12:16

  Skenar normal pune i Partise se Erresires Shpellare,Tokes se Xanun,Nderimeve pa leje,Zaptimit te Prones Shteterore,Vrasjes,Plagosjes,Dhunes,Luftes civile,Percarjes Veri-Jug,Gelqeroreve,HEC-eve ne Valbone,Sepates ne Parkun e Lures,Shitjes se Detit Jon vendit fqinj Greqise,Furnizimit me nafte Milloshevicit,Gerdecit,21Janarit,vrasjes se Remzi Hoxhes,Tortes se Pavaresise etj etj etj.

  Reply to this comment
 2. Enveri April 25, 12:48

  Keshtu e kan ngrene te gjithe se mos vetem Paloka.

  Reply to this comment
 3. visari April 25, 13:14

  kane te drejte, se Berisha nuk duhej perjashtuar por arrestuar menjehere per thirrjen ne parlament. Ajo ishte kushtri per te vrare shqiptaret njeri tjetrin e per te rrezuar qeverine me pushke

  Reply to this comment
 4. USA April 25, 13:48

  Ajo parti, duhet te nxirret jashte ligjit. Qe me krijim, edhe pse e mbeshtetem, faji jone, ka sjellur probleme per popullin Shqiptar. Nje pakice ka perfituar nga kjo parti e piset. Te gjitha ato qe permendi Shqiptar mesiper, qendrojne edhe te tjera…ato I di sala me banden e tij. Sala dallkauku, krimineli, hajduti ne sherbim te Serbit. Sala erdhi ne pushtet per te sabotuar zhvillimin e Shqiperise Demokratike. Vrau shoket e idealit te tij. Ashtu si perfundoi Sadami duhet te perfundoje edhe Sali Kriminel, hajdut, sadist, etj.etj. etj. shume epitete te tjera qe mund ti vihen nje njeriu te tille qe hengri shume koke njerezish, qe veshi nenat me te zeza, qe la ate popull pa shtepi e katandi, qe pronen ja pervetesoi me ane te faqedjegmes, shemtires maloke Argita. Gerdeci I Shker+dhenit…edhe ai duhet te denohet me varje, do vije nje dite miljarda dollare qe kane vjedhur nga Populli dhe qe po bejne qef nga Lalezi ne Californi, do I vjellin gjak. Zoti vonon por nuk harron. Le te rrine jashte Parlamentit, populli ato nuk do I votoje me kurre. Po del e verteta sheshit perse duan te qeverisin perseri ate vend, per te mbrojtur miljarda dollare te vjedhura. Harram o bij bucesh. Veten nena nuk I them atyre qe ju kane pjellur juve. Parti kriminelesh. O zot bej dicka sepse njerezit kane rene ne gjume Letargjik dhe nuk kane sy te shikojne e vesh te degjojne se cfare kane bere e cfar po bejne PD erat e parties kriminele qe duhet te nxirret jashte ligjit urgjentisht.

  Reply to this comment
 5. Lexuesi. April 25, 13:54

  Kur te tretet Salukariu si Mao Ce Duni ne shpelle,
  nuk do ta kemi fare Pi Di-ne e mjere,
  se shpellaret pas Salukariut te tyre lene koken,
  sepse u duhen vetem duarte jashte varrit per te mbajtur torben,
  se keta jane korrupsioniste me vule ne balle,
  grate,motrat,vajzat,vatanin i shesin ne pazar,
  turren pas Salukari-malokut qe vjen si gomari i leshuar verdalle,
  dhe kenaqen nga era e qelbur qe leshon ky zgerdalle..

  Reply to this comment
 6. l ri April 25, 13:59

  Shumë gabim,,,,,,!
  Byroja duhej ta përjashtonte Berishën përgjithmonë ,kështu qerohej kasta e tom – ton ma-kutëve pëdeiste të SHQUP.shpëtonte edhe Shqipëria
  Vendim leninist kur flet Lenini në kuptojmë partia dhe kur themi partia nënkuptojmë Salinë.Dhe flasin për dekriminalizim ndyrësirat kur krimi e zullumi i ka kapur për fyti kjo parti dhe kodoshi i saj kryetar Saliu janë rrezik real për kombin,prandaj janë të dënuar të rrinë për jetë në opozitë.

  Reply to this comment
 7. shqipe April 25, 14:21

  U shporr sala nga kuvendi
  Pas tij llumi Shqipris…
  Quaj llum te ketij vendi
  Cilindo,prapa salis.

  Reply to this comment
 8. alphade April 25, 14:31

  Kjo bande nazi-fashiste duhet te dale jasht-ligjit si e tille !
  Thjeshte eshte nje bande mafioze,vrasese,grabitese,pla-
  ckitese,kacake, por me nje propagande te etheshme gebelsiane. Duhet t’i bindeni nderkombetaret se kjo nuk
  ka qene kurre nje parti ,por nje bande vrasesish qe ka vjedhur votat ne te gjitha zgjedhjet. Populli shqiptar e urren Sali-fashistin,

  Reply to this comment
 9. DRENICA E KUQE April 25, 18:21

  Keta “burra” te gjithe se bashku u kane shpallur lufte shqiptareve dhe Shqiperise!…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 10. XXL. April 26, 08:48

  Kur therret per arme Salaruku fshihet neper ferra mark-kar-uku.Nuk behen te gjalle as pordhapapa,as intelektuali, se jane mbytur nga era e qelbur e ketij gomari.Pas ketij qeni te zgjebosur qe hyne e del nga gropa, fluturojne kukuvajka e korba,turren pas tij ujqer, neperka e kobra.PiDi-stat dalin nga parlamenti te lagur nga çorba qe u rrjedh nga torba.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim