“Grusht shteti Berisha? Një budalla i frikësuar që duhet arrestuar”

September 16, 2018 10:00

“Grusht shteti Berisha? Një budalla i frikësuar që duhet arrestuar”

Ish-kryeministri Sali Berisha kërcënoi pak ditë më parë se ishte i gatshëm ta rrëzonte qeverinë edhe me grusht shteti.

Të tilla thirrje të përsëritura janë hapur në kundërshtim me ligjin, por edhe mungesa e reagimit institucional ndaj tij është gjithashtu e përsëritur.

Për avokatin Spartak Ngjela ai ka shkelur Kushtetutën me Kodin penal dhe duhet të hetohet.

Kodi Penal në nenin 223 e ka përcaktuar qartë se çdo thirrje për dhunë dënohet deri në 3 vite burg.

Për këtë arsye, avokat Ngjela tha në një prononcim për gazetën Sot se Berisha duhet të arrestohet.

“Çfarë grusht shteti do bëjë ai aman. A e keni parë sesi është bërë ai, apo jo? Ai duhet të arrestohet. Këto janë budallallëqet e Saliut nga frika e reformës. Nuk bën dot grusht shteti ai. Grushti i shtetit do gjë reale, kolonelë, ushtri, ku i ka këto ai budalla. Askush nuk i shkon më pas”, tha avokati Spartak Ngjela.

b.m. / dita

September 16, 2018 10:00
Komento

13 Komente

 1. Shume e vertete i nderuar Avikat . September 16, 10:40

  Por kush do ta arrestoje ?

  Ai qe i merr urdhrat nga pRESIDENT MUTA ,
  e jo nga Kryeministri i tij ?

  Nuk behet shtet me rracen e muzllumit ,
  ai ka nji koncept # nga Bota e civilizuar Europiane
  se si funxionon Shteti .
  Muzllumi nuk mundet ta konceptoj dot jeten ,
  pa tradhetuar ,pa e dredhur bythen para te huajit,
  pa u shitur si nji rrropsi ,le pastaj qe Korrupsionin
  e kan si Oxigjeni qe thithin dhe e vleresojne si Liri !
  ka rrace me shkerdhate e te paparshikushme ne bote se kta sharlatane qe kan shkaterruar ne shekuj Shqiperine ?
  Eshte vertet per te ardhur keq , qe shqiptaret bejne
  naivin dhe besojne ala ke rraca muzllume ,ne ate vend
  e cila (natyrishte jote gjithe sepse ka nga ata qe kane gjak shqiptari )
  ka qen eshte e do jet Arma me e forte ne duart e armiqeve te Shqiperise .

  Rama ,nuk mundet te jete ne cdo Ministri prezent e komandoje ato ,
  sepse ka detyren e tij ,por mundet te japi
  ultimatume Ministrit ,
  ose bej Detyren ose hapi Rrugen atij qe Punon
  per Shtetin jo bandat politike .

  Reply to this comment
 2. TAKU Ngjelajve September 16, 10:57

  Ah mor Taku. Po ai dhe gjithe opozita kete kerkojne; qe te arresthohet nje prej tyre, qofte edhe pse e ka mbush kupen, dhe pastaj te djegin Shqiperine. Se ata vete jane te djegur e te mbaruar me kohe. Lerini me mire te angullijne si qen te helmuar e te ngordhin fare. Poshte Sali qeni dhe lukunia e tyre.

  Reply to this comment
 3. çeço Selimi September 16, 11:16

  Edhe une e kisha ndermend te dilja ne disa televizione dhe te deklaroja publikisht.. RREMBENI ARMET , TA RREZOJME QEVERINE RAMA , ME GRUSHT SHTETI SIC BEME , me 14 shtator te ’98 !, por nuk ma mban ,sepse kam frike se menjehere do te me vije policia dhe do te me arrestoje, por SALI BERISHA E SHPREH KETE PA JU DRIDHUR QERPIKU, EDHE KUR THA SE DO TE VRISTE EDI RAMEN ME 21 JANAR 2O11 !!!???

  Reply to this comment
 4. Dori September 16, 11:42

  Spartak Ngjela, Spartak Ngjela,
  Nuk jemi anije me vela;
  Jemi falangat nga Jala,
  per “Grusht Shteti” na fton Sala!

  Reply to this comment
 5. alphade September 16, 11:48

  Kjo deklarate e zotit Ngjela eshte me se bindese. Saliu,
  ne radhe te pare e mbi te gjitha i ka hy data nga Vettingu,
  kur e pyesin gazetaret se nese kishte frike nga vettingu,
  Ai,me arrigance e bajraktarizem pergjigjet i vendosur se
  “nuk ka aspak frike nga Vetting” ! Pergjigja e tij kategori-
  ke nuk tregon pastertine e tij si hajn apo si vrases por fri-
  ken e tij qe i ka hyre ne palce per Vettingun.Fakti qe Ky
  kryemafioz e kryekriminel arrine te beje thirrje pet “grusht
  shteti” tregon me se mire se Saliu dhe banda e tij mafioze
  sebashku me banden tjeter “minorene” te Metes nuk po i
  ze gjumi nga kjo frike qe pritet te skenarizohet gjate mu-
  ajve te ardheshem …! Po le ta zeme se Saliu nuk ka “frike” ,eshte “trim” eshte “malesor” etj.etj. po per Zenin
  dhe Giten cfare mund te na thote: Valle mendon Ai se dy
  femijet e tij nuk do t’i neshtrihen vettingut. Dihet boterisht
  se Zeni nuk i ka thene tere jetes “miremengjez” punes
  dhe nga ana tjeter ben nje jete kaq ekstravagante sa qe
  edhe sheiket arabe do ta kishin zili. Nga Ishujt e Maldi-
  vias ne Chichenitza te Merides se Meksikes. E ku i gjen
  ky myteber gjithe keto para pa punuar ? Valle nuk i dhemb e nuk i djeg Berishes fakti qe femijet e tij do te
  perballen me Drejtesine dhe NDESHKIM-KONFISKIMI I
  PRET ?!!! Keto jane vetem disa pyetje qe i behet zotit Be-
  risha ? Dhe se fundi, Berisha deklaron se ka vetem 129
  M2 shtepi po ne fotografi ky mashtrues shihet vazhdi-
  misht ne Gjirin e Lalezit ,po ajo vile marramendese e kujt
  eshte Zoti Berisha ? Aty prane thone “gojet e liga” ka re-
  sidencen zonja kryemadhi me 11 banjo,hale ?! Shqiptaret
  duke qene nje popull tejmase i varfer nuk i genjen kollaj
  dhe ata presin diten kur “sarajave te toptaneve” te sotem
  t’u vene flaken, emeritojne..,..!

  Reply to this comment
 6. sapo i thot' te arrestova, aty e kthen'; s'ke bere gje, per t'u arrestuar . September 16, 14:28

  taku paska hall, se s’paska fuqi “punetore”, per te realizuar grushtin e shtetit, sal(l)a-mi .

  Reply to this comment
 7. MH September 16, 17:30

  Ah more Taku.
  Mos e humbe dhe ti si Xhaferri simitin.
  Harrove 14 shtatorin 1998.Ku i kishte oficeret dhe ushtaraket o lumadh.Ishte nisur tehu drejt varrimit te vrasjes se nji psikopatit te shekullit dhe fap e fup ndrron orientim sinoptik e ti kthehet bujtines kryeminstrore dhe i ve flaken dhe plackitjen.
  Ky po te ngjeshet per denim, 3 vjecar si te ishte krrut.Ta garantoj se nuk del nga i vend bire burgut sikur te ket ymer me 700 pale krena.O jo me nji krye si dru dellinje qe ti shtin lemerin syve me ta pa.Kaq shume i ka borxhe vendit dhe miletit.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 September 17, 08:58

   MH
   nuk shkruhet “simitin”,sepse nuk është në mashkullore,por “simiten”!!
   e dyta nuk nuk thuhet fap-fup,por tak-fak!!
   ëëëëëë,tashti e kuptova përse e ke ndryshuar në fap-fup!
   tak-fak është pak si ofenduese për tak ngjelën!!
   do të përkëthehej???????
   ………………..

   Reply to this comment
 8. Labi September 16, 18:55

  Ngjela o idiot , si se kupton je ibbezdisshem?!
  Ne, qe i shohim njelloj te korruptuar kokat e politikes , e kemi kuptuar qe ti je “ varianti i zgjuar” i propaganndes se Rames.
  Ne bixhoz 2%hile bejne diferencen, japin fitoren. Kete luan ti: shan te gjithe, por Know rrupsionit Rama i ve nje pikepyetje…
  me fyen fakti se mendon se po n’a e hedh…
  Sharlatan burre.

  Reply to this comment
 9. Labi September 16, 19:01

  Ngjela o idiot , si se kupton je ibbezdisshem?!
  Ne, qe i shohim njelloj te korruptuar kokat e politikes , e kemi kuptuar qe ti je “ varianti i zgjuar” i propaganndes se Rames.

  Reply to this comment
 10. Rafi September 16, 20:32

  I shqipe e kuqe nuk ke mo burra un bashke me te gjith shqipnine se po te ishim ja kishim shkerdhy te gjalle e te vdekun keti legeni!po jena bo si ato qent qe lefin………

  Reply to this comment
 11. anticensurë25642654 September 17, 08:50

  ah ti je koqe gomari o tako!!për nga budallallëku ti ja kalon salës dhe në këthesë 180 gradëshe!!
  o copa e mishit “Grushti i shtetit do gjë reale, kolonelë, ushtri,…….”,ti flet për ata grushte shtei që janë bërë në shtete të tjera.në shtete normale,por këtu nuk kemi të bëjmë me shtet normal!!sepse në radhë të parë nuk ke ushtri!nuk ke ushtri që mund ta përdorësh për të mbrojtur shtetin ose për ta rrëzuar shtetin!!kështu, mor kokrra e idiotit,që grushti i shtetit mund të bëhet dhe pa ushtri dhe “kolonelë”(gjeneralët dhe majorët nuk e bëkan dot sipas teje)!!para 20 vjetësh dhe kur kishe ushtri,të shpartalluar,por kishe,ai ta bëri pa kolonelë dhe pa ushtarakë!ta bëri me një grup banditësh dhe ti nuk ishe në gjëndje ta ndaloje!!u desh që të hynin amerikanët për ta bllokuar!!ti o copë mishi që fluturon me presh në bythë në fantazitë e tua(që i kujton reale),ke disa mendime fikse që kujton se gjithë bota rrotullohet rreth idiotësive të tua!!
  o tak o avokat karagjozi!!përveç teatralitetit prej kllouni të vetkënaqur,pordhëve si thuhet në gjuhën popullore,nuk ke asgjë!!

  Reply to this comment
 12. Mark .U.K September 17, 08:55

  Pse merreni me Takun,nese e shef veten ma mire se par se kur ishte PD ne pushtet beni temina Rames.Mire ka thene Migjeni shqiptari trashigimtar i vuajtjes e i durimit,Megjithse ku bashkohen shqiptart per te drejtat e veta.Mire e ka thene Gjergj Fishta ma pare mbledhi nje thes me pleshta se bej dy shqiptar bashk.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim