Grushte mes sindikalistëve, publikohet video e hequr nga qarkullimi!

May 7, 2019 23:43

Grushte mes sindikalistëve, publikohet video e hequr nga qarkullimi!

Videoja e sherrit me grushte mes krerëve të dy sindikatave në Shqipëri, e cila ishte hequr në rrjet, është publikuar sot.

Në materialin filmik janë dy sindikalistët, Kol Nikolla dhe Fiqiri Xibri, që zihen me grushta në një studio televizive.

Kjo video është e vitit 2018. Fiqiri Xibri është kryetar i Sindikatës së Minatorëve, ndërsa Kol Nikolla është kryetar i Konfederatës së Sindikatave Shqiptare.

Këta dy njerëz supozohet që të mbrojnë të drejtat e punëtorëve. Por, ata janë të zënë duke u përleshur mes tyre. Ja pra ku janë sindikatat shqiptare sot!

 

May 7, 2019 23:43
Komento

5 Komente

 1. D May 8, 03:55

  Keta jane te dy hajdut dhe kriminel, dhe nga keta vetem keto gjera mund te presesh. Keshtu i kame njohur me kohe. Kane ozurpuar gjithe shqiperine.

  Reply to this comment
 2. Këta dy njerëz supozohet që të mbrojnë të drejtat e punëtorëve May 8, 04:05

  Ata jane sahan lepirsa Te korruptuar me partite politike, Kryetaret ” Sindikatave” jane kthyer ne pronare te aseteve te dhe pronave te sindikatave ! Jane te ngjashme me Bashkimet profesionale te Partise Punes Shqiperise ! Isherbejne kryetareve te partive jane lolo-men ! Ata jane halabak mbeturina ! Parazite ! Rrojne me parate e taksapaguesve shqiptare !

  Reply to this comment
 3. DRENICA E KUQE May 8, 07:39

  Turp! Keta grushtohen per interesa te veta dhe jo per Shqiperine! Kjo ndodhe si ne Tirane si ne Prishtine si ne Shkup e Podgorice – kudo qe ka shqiptare ne pushtet…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 4. Vasili May 8, 10:56

  Eh,me ne fund,pashe dy albanistanas,qe ate qe thone dhe e bejne.
  Kemi dy dekada,qe vetem lehje te ndersjellta,shpifje te perbindeshme gjithandej,qe gelltiten qetesisht,as edhe nje grusht,te dhene sadopak per kompesim te tyre, pa le me ndonje qerim dhe pastrim te specieve fekale,
  Perkundrazi keto te fundit dhe kane vrare,pa marre asnje pergjigje dhe vazhdojne te vrasin mbi te gjitha te sotmen dhe te ardhmen e ketij kombi,duke e kthyer ne nje hale allatuturka kete vend,ne nje cep te Europes.

  Reply to this comment
 5. HOMORA May 8, 12:05

  eh i mjeri popull,ne vend te dialogut qet grushtat,ne vend te debatit konstruktif qet thonjte,ne vend te te diskutimit mirkuptues skermit dhembet.
  E kerkon shqiperia te dali nga terri i ferrit.
  E shqipetaret duan te dalin nga purgatuari i llavave te vullkanit hades.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim