Guardiola: Po më vrasin lojtarët në fushë

January 1, 2018 13:42

Guardiola: Po më vrasin lojtarët në fushë

Ndeshja e fundit e 2017-ës për skuadrën e Manchester City ka qenë e vështirë, jo vetëm pasi erdhi barazimi i parë (0-0 ndaj Crystal Palace) pas 18 fitoresh por edhe se dy lojtarët kryesorë të ekipet janë dëmtuar.

Kevin De Bruyne doli me barelë nga fusha e lojës pasi u godit keq nga një kundërshtar në minutën e 93-të. Për të parashikohen 2 javë pushim, cka do të thotë se do të mungpojë në dy takimet e para të 2018-ës.

Por më i rëndë është dëmtimi i Gabriel Jesus, që doli nga fusha në minutën e 23-të dhe për të parashikohet një pushim 2-mujor.

Lajme që kanë detyruar trajnerin portugez Pep Guardiola të ngrejë zërin, duke mbrojtur lojtarët e tij dhe kërkuar drejtësi. “Gjyqtarët duhet t’i mbrojnë lojtarët, t’i përdorin kartonat dhe jo t’i mbajnë në xhep kur shohin ndërhyrje të rënda.

E dimë se sa e vështirë është nga ana fizike të luash në Premier League, por skuadrat rrezikojnë të humbasin lojtarët nga ndërhyrjet e rënda, jo vetëm City. Lojtarët e mi i godasin keq, po m’i dëmtojnë dhe vrasin në fushë”, tha Guardiola, që tha se për Jesus dëmtimi është i rëndë dhe do të mungojë dy muaj.

January 1, 2018 13:42
Komento

1 Koment

  1. Gjergj Arbana January 1, 15:07

    Pep Guardiola portugez?

    Neser bejeni kinez, mongol ose grek,,,,nga keta per 300 Euro ne muaj?
    GEZUAR VITIN E RI kazan.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*