Guardiola ‘tradhton’ Napolin, Liverpool bën goleadë, kalon edhe Porto

December 6, 2017 23:02

Guardiola ‘tradhton’ Napolin, Liverpool bën goleadë, kalon edhe Porto

Nuk ka mrekulli për Napolin, që ‘u tradhtua’ nga Manchester City i Guardiolës dhe u dorëzua edhe në sfidën e tij ndaj holandezëve të Feyenoordit, duke humbur 2-1.

Skuadra angleze u mposht 2-1 në Ukrainë nga Shakhtar Donetsku, me 2 gola të pësuar që në pjesën e parë, duke bërë që të marrë fund shpresa e napolitanëve të Sarrit, që krahas fitores së tyre, donin edhe humbjen e ukrainasve sot.

Edhe Porto ia doli të kualifikohet më tej, pasi mposhti Monakon me rezultatin 5-2, ndërsa Leipzig u mposht me rezultatin 1-2 nga Besiktasi.

Fitore me goleadë mori Liverpooli, që mposhti 7-0 Spartakun e Moskës, në një takim ku hero ishte Philippe Coutinho me 3 golat e tij. Në takimin tjetër të këtij grupi, Maribori ndali Sevillan në barazim 1-1, me Valon Ahmedin që e nisi takimin nga stoli.

Reali i Madridit mposhti 3-2 Dortmundin, në një sfidë ku Cristiano Ronaldo vendosi një tjetër rekord, duke shënuar në të 6 takimet e fazës në grupe të Championsit. Në takimin tjetër të grupit, Tottenhami kryesues triumfoi me rezultatin 3-0 ndaj Apoelit.

Skuadrat e kualifikuara në Champions: Manchester City, Napoli, Besiktas, Porto, Liverpool, Sevilla, Totenham, Real Madrid.
Skuadrat që do të vijojnë aventurën në Europa League: Spartak i Moskës, Napoli, Leipzig, Dortmund.

December 6, 2017 23:02
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*