“Habilajt e nisën trafikun e drogës me Italinë, kur Basha ishte ministër”

October 18, 2017 14:45

“Habilajt e nisën trafikun e drogës me Italinë, kur Basha ishte ministër”

 

Pas daljes së përgjimeve të Habilajve, është rikthyer në skenë, ish-shefi i antidrogës në Policinë e Vlorës, Dritan Zagani.

Në një lidhje me Skype, për “Opinion” ai ka treguar se Habilajt e nisën trafikun e drogës që herët dhe jetonin në luks.

Sipas tij, në 2010-ën, ata kanë nisur trafikun e drogës me Italinë, duke hapur një biznes me Italinë.

“E kanë nisur që nga viti 1998. Janë marrë me trafik droge që në fillim. Këta kanë qenë goxha aktivë. Vonë shumë kanë hapur një biznes legal në Vlorë. Në 2010-ën kishin hapur një biznes për transport fruta-perimesh me Italinë dhe kishin vetëm një kamion. E mbaj mend kamionin e tyre. E shihja që shihnin se si jetonin në luks këta persona”, deklaroi ditën e djeshme Zagani.

Në këtë kohë ka qenë ministër i Brendshëm, Lulzim Basha dhe nuk ka marrë asnjë masë ndaj Habilajve.

Ndërkohë që edhe procedimi ndaj Artan Habilajt u la në mes, pasi ky i fundit u kap në Portin e Durrësit me 86 mijë euro, prejardhja e të cilave nuk u shpjegua kurrë.

October 18, 2017 14:45
Komento

3 Komente

 1. nickname October 18, 16:28

  Kta qenkan kushurinjt qe i bejne pale te dy kahet politike.
  Kushuri Sajen, Kushuri Lulin, noshta kane nje krijues te perbashket Shen. Saliun.

  Reply to this comment
 2. Arben October 18, 18:46

  O SHOKET E DITES, NUK KA NEVOJE TA

  THONI, E DIME TE GJITHE, QE PRAPE

  SALIU I KA FAJET.

  Reply to this comment
 3. Lili October 19, 07:51

  Normal,keta vetem vazhdojne zanatin e vjeter qe Partia va ka mesuar dikur edhe lidhjet e njeta me cosa nostran. Jane bijte e atyre si lulin si saimiri…si iliri.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?