“Të më thotë Rama derr i mediave?! I them si Nanos, a s’më ha m…”

March 25, 2019 21:44

“Të më thotë Rama derr i mediave?! I them si Nanos, a s’më ha m…”

Analisti i njohur Shpëtim Nazarko, habiti mbrëmjen e sotme me deklaratën e tij publike, ku tha se nëse kryeministri Edi Rama do t’i thoshte atij personalisht “derr i mediave”, ky i fundit do t’ia kthente ashpër me fjalët “më hëngsh m*në“.

I ftuar në emisionin “360 Gradë”, Nazarko u shpreh se të njëjtën gjë i ka thënë edhe Fatos Nanos, kur ky i fundit ishte kryeministër i Shqipërisë.

Të më thoshte mua përshembull Rama derr, i kisha thënë më hëngsh mu*në. Këtë gjë ia kam thënë edhe Nanos. Seç më tha diçka aty në mes të badigardëve të vet dhe i thashë më hëngsh mu*në! E qepi gojën dhe iku“, tha Nazarko.

v.l/ Dita

March 25, 2019 21:44
Komento

25 Komente

 1. mirel March 25, 21:52

  Hahaha aaa, me kaq po e mbyllim sot

  Reply to this comment
  • Nazarko trim me Ramen - Qoftelargu i Vicidolit do yte kish tredhur dhe hedhur ne kanal March 26, 00:12

   Nazarko eshte opinionist i ndershem prandaj eshte i revoltuar. Por, kur Rama thote ‘derra te mediave’ nuk e ka per Nazarkot por per Qimat e qime ne sume. Eshte idiotizem qe Nazarko irritohet me nje thenie qe nuk i perket atij. Qetesohu Nazarko! Mos i kalo kufijte e edukates! E dime qe je trim sepse si Nano dhe Rama nuk te vrasin. Por mos fol ne emer te korruptuarve dhe atyre qe bejne fake news gjithe diten per diell. Po ashtu, a do te guxoje ti thoshe atij qenefit te Vicidolit ‘me hengesh mune”? Do ta shikoje se cfare do te bente. Ti e di vete se cdo te bente sepse ke pare apo degjuar apo eksperiencuar se cfare kane kaluar gazetaret ne kohen e qoftelargut te Vicidolit. Beni qejf me Ramen i thoni: “me hengesh mune” me lepifsh rroten e k….” me pifsh shurren” e shume te tjera, sepse Rama nuk ju vret. Te jeni te sigurte. Jeni harbuar me genjeshtra dhe me mashtrime sepse ju paguajne. Ne qytetaret e thjeshte ju lexojme per dite genjeshtrat qe hidhni ne treg. Sigurisht jo per burrin e ndershem Nazarko.

   Reply to this comment
  • prizem March 26, 03:37

   Yshshsh, ysh o dreq…

   Reply to this comment
  • syri March 26, 10:56

   Eshte shume e qarte qe ne Shqiperi ,si kudo ne bote,ka njerez qe i ka lene koha mbrapa!Nazark ka studiuar Francezet,Hygoin,Balzakun,Russoin etj. por gjithashtu te gjithe artistet e asj kohe! E kemi bere te gjithe ne brezi i Nazarkos,sepse kemi lexuar shume! Kete te mire le t’ja njohim socializmit! Por Nazarko beri stop ne vitin ne fillimet e viteve 90-te. Ashtu si Fatos Nano,Saliu,Meta, Tosi,Bushati Zheji u shushaten si ato pulkat,zogj pule,dhe nuk e kuptuan cfare ndodhi edhe sot jane si ne ajer! Rama,Z.Nazarko ,nuk eshte Hygoi apo Tolstoj!

   Reply to this comment
 2. Lasgushi March 25, 22:06

  Sa inteligjent na qenka ky Nazarko, dhe safi shqiptar!

  Reply to this comment
 3. Taraboshi March 25, 22:20

  Shpetim trima mbas lufte e te mencur mbas kuvendit ka me shumice.Ti nuk bene si derr dhe nuk te thote kush derre.Ndersa fatosi ben si derr dhe derr do ti thote nuk i thote vic.

  Reply to this comment
 4. Leshi i dhisë të LSI së March 25, 22:21

  Në darkë ti je shahist i mirë,gazetar i zakonshëm dhe analist tamam siç thua TË HA MUNË
  I pakë thënë një muti si nano më hëng sh m…
  Do tha dijë haleja kryeministrore nga pordhët shahistike

  Reply to this comment
 5. Fshatari modern March 25, 22:23

  Ua çudi s ia mbajtka Ramosit me ty?
  Pse? Je perfekt si gazetar fshati se kokrra e fshatarit je. Keta jane gazetaret qe na duhen. Pika qe si bie shtypit dhe medias.

  Reply to this comment
 6. Shok me pantallona dok March 25, 22:31

  Hyyyyy të keqen…. Danoç;)

  Reply to this comment
 7. apo....jo !? March 25, 22:41

  e di qe dhe ti vete do nje mut te madh ?? pordh po bene dhe ti . na cave trapin me “erudicionin” tend . pervec oreksit prej derri, qe te kane shkaktuar perpjekjet e “medhaja” per analiza, te “forta”, sa e ke bere plencin me te madh se derri vete, s’po shohim tjeter “hajer”, prej teje !?!

  Reply to this comment
 8. ky tipi i mer te keqen Derrit -hahahaha c'hajvan degjon ai milet March 25, 23:14

  Diagnoza ?

  e kuptoni apo jo ?

  he mos na boni ashtu sikur s’e njihni

  S k i c o f r e n i

  Reply to this comment
 9. I ke lare duart, hajde ma kap nje here me dore. March 26, 03:09

  Shoku fshatar, nuk je me shume se nje rrote kari.
  Ti Nazarko, nuk mund t’i thuash kryeministrit tend me ha mune, se nuk hyn tek njerezit, por je nje kafshe, hajvan, pra nuk ben mut, por bajga, ore bajge.
  Keshtu qe ty te ngelet t’i hash mutin Edit.
  Tironci i mencem Sefer Daja ka pas thone:
  ” katundar me 7 lekura, qytetar nuk bohesh kurre”.

  Reply to this comment
 10. Durimi March 26, 07:40

  Nuk mendoj se te thote kush “derr”, në se ti nuk sillesh si derr.
  Banaliteti nuk eshte natyre e intelektualit, analistit, shahistit, njeriut publik. Diçka e rendesishme ka ndodhur ne trurin e ketij personi, i cili tashme eshte deformuar kaq keq, sa qe eshte bere nje me ndyresit e tjere dhe ka marre statusin e analistit “banal”. Çfare llumi!

  Reply to this comment
 11. Faruk Myrtaj (pedofili) March 26, 08:40

  O laçko, rrëfehu një herë për lidhjet që ke pasur me operativin e lushnjes pastaj merru me Nano end co

  Reply to this comment
 12. MH March 26, 08:50

  Ky fare analistit do isha dakort me urimin per gjatojen ta uronte diten qe gjatoja vendosi bustin e kryetradhetarit Mit’hat Frasherit ne piadestalin e nderit si hero i kombit puthadore me pushtuesit nazifashiste.Ndersa per ate qe ka arrite gjatoja ne ndryshimin e ngrehines shtet nuk duhet pranuar nji urim i tille.
  Ky asht opinioni i im si analiste amator komentagji edhe pse i pa rendesi qofsha.
  Ngrehina e shtetit shtet do i fus dy kembet ne nji kepuce me numer ma te vogel per cdo kembe te ketyre te gjithe pisllekut politik e qeverises qe punojne me hile ndaj ndergjegjes se popullit te pa fajshem Shqiptare ne keto 30 vjet tranzicion mbi vuajtjet e popullit ma te renda se vuajtjet e Jezukrishtit.

  Reply to this comment
 13. MH March 26, 08:56

  komenti i dyte!
  Duhet nji urim per paraqitjen e kesaj fotoje qe tregona per pa nevoj te komentosh per kete lloj derri qe tregon nji dore teper te majme qe do ishte mire qe para se te bente sensacion mbi filozofin e urimit te na tregoje nga e perfitoi gjithe kete shendet me nji dore plot tul.Kur populli shenon emrin cdo dite ne tre vaktet e dites ne listat e ushqimit per mbijetes per te mbajtur frymen gjalle pa te ardhura.

  Reply to this comment
 14. Vatra March 26, 09:10

  Derrat e flliqur te disa mediume masash mjafton fytyrat tu shifen as që ka nevoj të dëgjohen mendiet apriori u dihen dhe për këta derra të flliqur vlen ajo fjalia fytyrë prishur shpirtë shitur ku z. Nazarko as që krahasohet me këta fukarenj të paguar me nga një pica

  Reply to this comment
 15. Mala March 26, 09:52

  Zaten nje pjese nga ju mediat aktuale shqiptare, nuk jeni me te nivelit, se gjuuhen qe perdorni. urre ejtja dhe formimi I keq medial ne Shqiperi,ka prodhuar negativitet gjuhesor qe degjohet cdo dite ne mediat e sh kruara dhe elektronike.Ky ehste nje ealitet shemtie per konzumuesisn medial shqiptar.

  Reply to this comment
 16. intersant ! Derrat nuk pranojne ti quash Derra March 26, 10:39

  Ky llum mediatiko -tv-anal ist

  duhet te zhduket nga syt e ksaj shoqerie .

  Injoranca e pafytyresia e pseudomanise ,

  s’ka qen asnjiher pasioni i shumices se shqiptareve

  ne asnji epoke .

  Duhet shpallur lufte te gjithe Derrave qe vazhdojne t’na japin cfaqje Tv-ve medieve ,
  duke u zhgrryer ne llumin mediatik

  Reply to this comment
 17. Xxx March 26, 11:38

  Po pse o Nazarko nuk eshte derr Lubonja? Hoxha, Fevziu, Qim Peka, Bushati, Rakipi, Shollaku, Gjonmarkajt e ai koke thumbi tullac qe spo me vjen emri? Po ca jane keta legena qe interesat e parave dhe perfitimeve te tyre na i shesin si interesin e popullit?
  Po ti cpate o koqe? Se ka me ti Rama. Apo te ra sheqeri?

  Reply to this comment
 18. spata March 26, 12:13

  Po pse Z.Nazarko humbe durimin . Nuk eshte ne kulturen e burrave te mencur ti drejtohen nje politikane apo K/M me keto fjale .Cfare shije le ti ne studjot kur populli syt i ka nga ju ekspertet e ceshtjeve socjale e politike .E mbushet Shqiperine me “Mu” dhe nuk dim se kush na qenka i pa lyer . Nga sot e tutje shqiptaret nuk do degjojne me burra te mencur e te edukuar .
  Burra quhen ata qe mbajne ne kurrize hallet e popullit e jo te jene aktor qe luajne sipas te drejtes qe te jep per te shprehur nje mendim .Me politikanet jemi mesuar te degjojme gjithfare brockulla me “Mu”brenda .Po te bejm te gjithe keshtu “Mu” ska per te na u ndar .

  Reply to this comment
 19. MH March 26, 17:54

  anticenshurrë25642654

  Te tretin do e shkruaj………
  Lajmin do ta marresh nga p.i satem mbasi te kem kryer puynimet mbi te.Durim duhet ti ngjasesh sateme qe duron goditjet me shume pasion ne objektivin piduk.Sa kur shkarkohet krijon klithma si te nji orteku gjigand.Sa me magjepse.

  Reply to this comment
 20. Taraboshi March 26, 21:27

  HD Respekte per ty por me vjen keq tete lecoj ndonje here
  A nuk te punon logjika per te bere argumenta dhe te mos ofendosh njerezit per probleme qe nuk ju prishin asnje interes.Frenoje pak veten se deri sa merreni me shkrime e keni nje fare inteligjence.Nukjeni halabak.

  Reply to this comment
 21. alphade March 26, 23:23

  Dhe media thote se Rama po na shndrrohet ne diktator.
  Kur te gjithe e shajne dhe e masakrojne dhe Ai vetem se
  rri e ben sehir. Labi thote: ” Ta keshe mik te prish pune
  dhe ta keshe armik te ha m…..” !!!! Diktator i amalgamuar
  me bajraktarizem e tribalizem primitiv qe po ta shaje sot,
  nese do te gjiendeshe ose,fatmiresisht i hedhur ne Lane,
  ose perfundimisht i varrosur ne keneteat e gjolet e Le-
  zhes,sic ndodhi me Remzi Hoxhen, ose ne malet “Gore-
  Opar” si Trebicka e dhjetra te tjere duke perfunduar te
  xhundet,olladashes etj.etj. Kjo eshte e verteta. Te tjerat
  akuza per “diktator”, “autiritar” ,ingjajne asaj fabules se
  qingjit me ujkun, ku ky i fundit akuzon qingjin se po i tru-
  bullinte ujin atje poshte. Gazetarise i duhet vene te cdo
  zyre, ne hyrje me germa te medha sllogani i LABIT ….!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim