Hahn, javën e ardhshme në Tiranë

July 10, 2018 11:06

Hahn, javën e ardhshme në Tiranë

Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Johannes Hahn, lajmëroi nga Samiti i BE për Ballkanin Perëndimor në Londër se do të vizitojë Tiranën javën e ardhshme.

Vizita e tij vjen në kuadër të një turi ballkanik që nis me Shkupin dhe qëllimi saj është sqarimi i hapave të mëtejshëm të integrimit pas rekomandimit të dhënë për të dy vendet nga Komisioni Europian.

I pyetur nga gazetarët, Hahn tha: Ne nuk kemi vendosur hapjen e negociatave nesër. Vitin tjetër do të vlerësohet ecuria e këtyre vendeve, Shqipërisë dhe Maqedonisë.

o.j/dita

July 10, 2018 11:06
Komento

1 Koment

  1. Krist July 10, 15:47

    Pra,simbas ketij Hahn-it,nuk qenkan celur dhe nuk eshte dhene as nje date,per celjen e tyre,Pooor,vitin qe vjen,mbasi te analizohen arritjet dhe mos arritjet,do te shikohet se si do veprohet.Qeverija,duhet te jape nje skjarim,per keto ndryshime,mes deklarates se Hahn,dhe festimeve qe ata bene,”per hapjen dhe daten e tyre,te negociatave”

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?