Dy pika të forta të deklaratës së Hahn sot

March 30, 2016 12:40

Dy pika të forta të deklaratës së Hahn sot

Komisioneri për zgjerimin në Bashkimin Evropian, Hahn vizitoi sot Tiranën.

Dy ishin pikat e forta të deklaratës së tij.

1 – Fakti qe Komisioneri Hahn tha se hapi i rradhes eshte raporti i progresit pozitiv per Shqiperine brenda vitit dhe çelja e negociatave mes Shqiperise dhe BE.

2 – Pretendimi i opozites per dergimin e deputeteve ne Gjykate Kushtetuese eshte nje çeshtje qe i takon gjyqesorit, por nuk duhet te kushtezoje reformen ne drejtesi, pasi ajo ka te beje me te ardhmen e Shqiperise.

Dita

 

March 30, 2016 12:40
Komento

3 Komente

 1. Zani Burimi March 30, 14:01

  Fol, o Hahn, te lumte goja,
  fol e mbro te drejtat tona!…
  Parodia mud te fillonte keshtu, sepse Hahni e di mire se kush eshte opozita; ia kane shkruar nje per nje punonjesit e tij qe nuk kane frike nga Berisha.
  Por ja, e le topin ne mes te fushes dhe u thote Luani ju te Rames vete se opozita eshte te Gjykata, se opozita ka marre pistoletat dhe perleshet me gocat police etj.
  Me qafsh, moj Mare,
  se na le ushkurin zvare!

  Reply to this comment
 2. humor Unioni March 30, 16:18

  Komisioneri i ‘ zgjerimit ” te BE se zgjeruar aq sa nuk po ka me vend per cadra klandestinesh, zoti Perrallza ne Han, vazhdon ato derdellitjet e tij te kota qe i japin rrogen per gjoja celje negociatesh per nje anetaresim aty ku po kerkohen referendume per c”antaresim!

  Reply to this comment
  • elio March 31, 04:05

   Sa I perket cadrave te refugjateve I bie qe te jene paksa shume (rrethe 2 milione ne vit) dhe sidomos nga vende qe me BE nuk kane asgje te perbashket dhe ne shumicen e rasteve rrjepin dhe vrasin qytetaret evropiane me pretendime fetare apo thjesht kriminale..sa per referendumet..anglia nuk ka qene asnjehere totalisht e perfshire..e ne fund te fundit asnjeri nuk po preokupohet shume per te…UE do te ndryshoje ne mbrojtje te qytetareve te saj ne te ardhmen..duke u kthyer ne nje union me tiparet e shtetit..kjo do behet nga vendet qe jane berthama e saj e hershme…

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim