Hahn flet për negociatat e Shqipërisë dhe “vizat e Holandës”

May 14, 2019 22:09

Hahn flet për negociatat e Shqipërisë dhe “vizat e Holandës”

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Duke u ndalur te Ballkani Perëndimor, a mendoni se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do të fillojnë negociatat në dhjetor të këtij viti?

Po përpiqem të bëj çmos për ta arritur këtë qëllim. Së pari kemi nevojë për dritën e gjelbër për të filluar përgatiten përfundimtare të negociatave dhe pastaj është përsëri një procedurë me bazë meritore. Dhe sigurisht na nevojitet pëlqimi i të gjitha shteteve tona anëtare. Por unë po bëj çmos për ta arritur këtë.

A mendoni se këto vende do ta marrin dritën e gjelbër në tetor, në vend të qershorit të këtij viti?

Ka diskutime por unë jam i përqendruar për ta siguruar një vendim para verës, sepse ky ishte qëllimi ynë. Ne do ta paraqesim raportin tonë vjetor për dy javë, ku me siguri do të japim një rekomandim pozitiv për të dyja vendet. Natyrisht ka gjithmonë disa punë që duhet të bëhen. Por unë mendoj sidomos ku është fjala për Maqedoninë e Veriut, se duhet ta pranojmë përparimin e madh që ky vend ka bërë në tejkalimin e konflikteve dypalëshe që është parakusht për anëtarësimin e ardhshëm në BE. Gjithashtu, reforma e gjyqësorit në Shqipëri është diçka që duhet të shpërblehet. Pra në këtë drejtim mendoj se kjo vlerësohet në mënyrë pozitive nga shtetet tona anëtare.

Shohim disa raporte shqetësuese që vijnë nga Holanda. Duan të pezullojnë liberalizmin e vizave për Shqipërinë. A mund ti adresoni këro shqetësime të holandezëve?

Ekzistojnë këto kontrolle të rregullta për numrin e atyre që ne i quajmë azilkërkues të pafinancuar. Unë mendoj se këto shifra në krahasim me numrin e përgjithshëm të njerëzve që udhëtojnë në këtë vend janë shumë të vogla. Sidoqoftë, është diçka që e kam diskutuar me partnerët e mi në Shqipëri, por edhe me disa vende të tjera. Kjo duhet të trajtohet tërësisht nga autoritetet shqiptare që do të thotë se ato duhet të komunikojnë. Ato duhet të informojnë popullin se të gjitha këto nisma janë pa ndonjë mundësi për t’u konfirmuar pozitivisht nga këto vende. Por unë nuk kam asnjë indikacion se ka nisma nga shtetet anëtare për të pezulluar liberalizimin e vizave për shembull për Shqipërinë.

v.l/ Dita

 

 

May 14, 2019 22:09
Komento

19 Komente

 1. Salamandra May 14, 22:32

  Sa Fjale te mira ,bravo per sukseset ,do hapen negociatat e moret vesh 2030 eshte viti jone

  Reply to this comment
 2. Zigur Qarri May 14, 22:46

  Si mund te pretendoje Shqiperia te jete antare e BE-se,kur qytetaret e saj marrin azil poltik ne nje vend antar i ketij unioni?!
  Antonio Nazeraj, ish oficeri i policisë së qarkullimit në Fier, që ndaloi ‘Audin’ e famshëm të Saimir Tahirit, ka përfituar azil
  politik në Holandë. Por përpara se të mbërrinte në Holandë, ish oficeri i policisë ka hequr një kalvar të gjatë peripecish në
  Shqipëri fill pasi ndaloi në rrugë makinën e ish-ministrit Saimir Tahiri, makinë që përdorej për trafik droge nga kushërinjtë
  e tij, vëllezërit Habilaj. Në vitin 2014 Antonio Nazeraj gjatë një kontrolli rutinë në rrugë, ka ndaluar ‘Audin’ me targë 003 dhe
  ka shoqëruar në komisariat vëllezërit Moisi dhe Artan Habilaj, të cilët udhëtonin me makinën e ish-ministrit në rrugën Fier-
  Levan nën shoqërinë e dy vajzave. Vetë Nazeraj ka treguar më pas gjatë një interviste se shoqërimi i tyre në komisariat nuk
  ka zgjatur as 10 minuta për shkak të ndërhyrjeve “nga lart”.Pas kësaj ngjarje SHKB-ja nisi ta survejonte oficerin Nazeraj dhe
  të inskenonte një rast korrupsioni për dënimin e tij. Për t’u dukur i ‘besueshëm’ ky inskenim, bashkë me të përfunduan në
  Prokurori edhe dy kolegë të tij; Bledar Naçi dhe Benard Feza. Të tre këta oficerë akuzoheshin se i kishin marrë 8 mijë lekë
  të reja një shtetasi.

  Reply to this comment
 3. Gjonleka May 15, 00:23

  Thelbesore per te fituar Shqiperia nje emer te mire ne Europe eshte njohja dhe denimi i krimeve te komunizmit prej Partise Socialiste. Pa kete hap kjo parti nuk mund te emancipohet dhe nuk mund te quhet parti euro-socialiste. Keshtu bisedat mund te hapen, por ato do te vijojne derisa te denohen krimet e komunizmit prej PS, qofte ne pushtet ose ne opozite.

  Reply to this comment
  • intelektuali May 15, 09:13

   Kesaj i thone:

   PRIT GOMAR TE MBIJE BAR!

   sepse:

   A i sheh fanatiket e Enverit dhe te Nexhmijes ne krye me Gerdallen enveriste, Spartak Braho si kane dalle nga brimat e miut per te mbrojtur “Istikamin” e Partise sapo gazeta DITA nxjerr nje material per krimet e komunizmit dhe te Enver Bythos shoqeruar me intervistat e rezilit te eunukut enverist mallakastriot, Xhevdet Shehu qe e ritushon Nexhmije Fashisten me bojra fallco Antifashiste si Veterane e LANc-it jugosllav kur gjithe Luften kjo Vampire e Lige qe vrau dhe u piu gjakun te gjithe komunisteve ne radhe te pare jetoi ne vilen e Bahri Omarit qe ishte edhe Kryeballist por edhe Kryefashist bashke me pederastin e saj, Enver Hoxhen.

   PO EDI RAMEN A E DEGJOVE SI FOLI SE VAMPIREVE TE LANC-IT KRIMINAL TE ENVERIT NUK DO T’U PREKET ASNJE FIJE FLOKU DHE ANATAMEOI AGRON TUFEN VETEM SEPSE GUXOI T’I TREGOJE ME GISHT DHE ME FAKTE E DOKUMENTA KETA VAMPIRE QE MBUSHEN LUMENJ ME GJAK NJERIU TE PAFAJSHEM EDHE GJATE LUFTES EDHE PAS SAJ DERI SA RA MURI I BERLINIT.

   Po ku gjen nje Kryeminister ne Bote qe ta kete babane killer dhe fanatik kriminel te komunizmit aq te krimbur dhe te indoktrinuar sa te firmose varjen ne litar ne vitin 1988 tge nje poeti disident antikomunist sic ishte Havzi Nela?

   PO PSE NGA EDVIN DROGA ME BABA KRIMINEL TE ENVERIT PRET TI QE PS-JA TE DENOJE KRIMET E KOMUNIZMIT?

   Reply to this comment
  • Rrofte Mit´hati May 15, 10:17

   ….krimet e sat´eme. Plehre !!

   Reply to this comment
 4. intelektuali May 15, 07:01

  HANIN PA PORTA BE-JA KA VENE HUNE BASHKE ME KOMUNISTEN E SOROSIT, MOGHERINI, NE BERLIN NUK BEGENISEN TA FTONIN SA PER SY E FAQE KY DALLKAUK I PAGUAR NGA DROGA E EDI RAMES DHE NGA TENDERAT E FALLSISFIKUARA TE BASHKIM ULAJT&LUKUNI PERPIQET TE JUSTIFIKOJE PAGEN E MAJME ME LLOGJE MASHTRIMI

  Po pse me deklarata enveriste te Hanit pa porta duke vertitur bythen si:

  KURVAT NE BORDELLO

  Do te hyje Shqypnia ne BE o gazeta DITA?

  Pse nuk pyet ky Komisioner Karagjoz per Zgjerimin Komisarin e Policise se shtetit, Dritan Zagani si funksionon Drejtesia dhe Reforma ne Drejtesi ne Shqypni, apo Emiliano Nuhun, apo Antonio Nazeraj, lista eshte e gjate mund te shtoj me dhjetra raste te funsionareve te shtetit qe kane treguar me gisht dhe prova te pakontestueshme, te dokumentuara me ze dhe figure se cuni i kriminelit vrastar te Enverit, Kristaq Rama, qe per fat te keq eshte edhe Kryeminister rezili ne vendin tone,

  ESHTE KAPOBANDA E DROGES DHE E KRIMIT TE ORGANIZUAR QE VJEDH EDHE ZGJEDHJET SIKUR T’I KISHTE PRONE TE BABES SE VET, KILLER VRASTAR.

  Reply to this comment
  • Populli May 15, 14:02

   Ti injorant do nacionalistet ne BE qe ti tregojne kufirin integrimit te Shqiperise ne BE. Po cmund te presesh nga pasardhesit e ballisteve bashkepuntore te fashizmit dhe sherbetore te grekut si puna e ketij injorantit te vetequajtur intelektual?
   Po Sorosi mo ballist ishte inicuesi i reformes ne drejtesi dhe miku i Klintoneve qe leshuan bombat mbi Jugosllavine e Milosheviçit. Antikomunist qe lufton per nje demokraci liberale , po fashistet plehra nacionaliste te Trump nuk e duan Europen te bashkuar. Dhe pa Europe edhe shqiptaret si popull vetshkaterues se armikun me te madh kane shqiptarin do ngelen si cifutet ne shkretetire. Ku intelektuali do i nxjere bythen grekut , x serbit dhe y turkut. Kete do intelektual ballisti.

   Reply to this comment
   • intelektuali May 15, 16:57

    Sorosi spiunoi te Hitleri hebrenjte hungareze qe kur ishte 14 vjec dhe keshtu shpetoi bythen cifute nga gjermanet, ne vendin e Lindjes ne Hungari e perzune me dajak se firmat e tij OJQ Shoqeria e Lire vidhnin buxhetin e shtetit si Bashkim Ulaj ne Shqypni, tani ka shkuar ne Serbi duke i meshuar vales se emigranteve nga Afrika qe i sjellin miliarda te ardhura nga taksapaguesit evropiane, Sorosi njihet ne Bote si nje Kulceder financiare qe:

    KU I SHKEL KEMBA NUK MBIN BARI ME

    Ne garen presidenciale kishte financuar Vampiren amorale makiaveliste, Hillary Clinton me 400 meleone dollaro USD, por humbi dhe tani po perpiqet te laje plaget dhe te rimare fuqine e mashtruesit boteror

    dhe:

    Kur Presidenti Clinton dha urdher per te sulmuar me raketa Beogradin sekretarja e tij Monika Lewinski po i bente gojore ne kabinetin presidencial dhe ai thonte:

    O SA MIR ME KEN SHQYPTAR!

    Reply to this comment
    • Populli May 15, 19:22

     Po Sorosi 80 vjec eshte sot mo mashtrues ordinier. Kur i spiunoi hebrenjte kur ishte femije 5 vjecar?
     Nga Hungaria e perzuri Orban nje fashist qe i ngre gardhe Europes dhe eshte kthyer ne nje problem per vendet antare.
     I lumte bytha qe di si brhet biznes por historia per te goditur Soros ne Shqiperi , fillon kur Sali kerma politike , pasi kishte derguar me pare Lul dallkaukun ne kongresin parazgjedhor te demokrateve dhe pasi kishin bojkotuar me pare republikanet, filloi ta pergojoje Soros per tu bere servil ne syte e presidentit te sapozgjedhur ne ate kohe Trump. Sali kerma politike mendonte se duke pergojuar Soros do merte besimin dhe mbeshtetje nga administrata e re Trump. Kaq naiv dhe dallkauke ishin sa slini tv pa permendur fjalet e Rames kunder Trump edhe pse mospelqim per Trump kishin shprehur lideret me te rendesishem te BE si dhe Kancelarja. Lul dallkauku beri sikur haroi qe dhe bursen e studimeve qe si mbaroi kurre ne Hollande e ka nga Trump, por keshtu i duhej Sali kermes politike te sillej. Soros u gjet si armiku , njesoj sic beri Hitleri me hebrenjte dhe nga nacionalisti Trump qe erdhi ne pushtet me ndihmen e Putinit dhe sot po e njoh gjithe bota se cdallkauk eshte si president.
     Po te kthehemi te interesi yne si komb dhe faktor shqiptar. Si ishim me mire, me administratat e meparshme amerikane api sot, kur politikat e Trump jane te paqarta ne raport me Kosoven? Me administratat e meparshme amerikane as nuk cohej ne mend shkembimi i teritoreve ndersa deri para pak ditesh ky opsion ishte ne tavoline. Per kete akuzohet Thaci , kur ne fakt Thaci nuk mund te hedhe asnje pordhe pa lejen e SHBA, pasi Kosova eshte ceshtje nderkombetate, dhe askush publikisht nuk ka bythe te thote qe ky plan shkembimi vinte nga administrata Trump. Partite populiste nacionaliste sot po rezikojne egzistencen e BE dhe kjo nuk eshte asgje e mire per shqiptaret. Gjithe plehrat nacionaliste kane gjetur ” armikun” hebre Soros njesoj si Hitler dikur. Trump, Orban, Gruevski dhe deri te Sali kerma politike i kane shpallur lufte Soros per te mbuluar deshtimet dhe korrupsionin e tyre . Soros nuk ka ne Shqiperi asnje aktivitet antishqiptar , perkundrazi! Shqiptareve u intereson nje Europe e demokracise liberale , pjese e se ciles eshte dhe Han , qe kermat politike te opozites nuk e duan kur flet mire pet Shqiperine pasi interesi i tyre eshte te hidhet balte mbi vendin, te flitet vetem krimi e droga, te kete destabilitet me qellim qe ti lodhin shqiptaret vetem per te ardhur vete ne pushtet. Keto kerma politike nuk e duan integrimin pasi integrim do te thote ligj dhe drejtesi. Spakut i tremben si djalli temjanit dhe jane gati te djegin gjithcka. Keto kerma politike gezojne qe zgjedhjet per parlamentin europian ti fitojne nacionalistet e populistet te cilet puna e pare qe do benin do ishte pengimi i zgjerimit te unionit. Prandaj ju fashisteve te ndyre ju pelqen qe Han e Flekenshtajn mos jene me si dashamires te Shqiperise dhe ndihmues ne procesin e integrimit. U intereson bytha e tyre e zghebosur perpara interesit kombetar.
     Keta jeni ju fashistet trashegimtare te ballisteve bashkepuntore te Duces.

     Reply to this comment
     • intelektuali May 16, 09:26

      George Sorosi i Edvin Droges dhe i Linda Bankieres qe lan dhe shpelan parate e droges me bankes e saj fantazme amerikane, por edhe financuesi me 400 meleone dollaro USD i Vampires Hillary Clinton eshte 90 vjec dhe jo 80 vjet sic tregon ti pa piken e pergjegjesise dhe te turpit intelektual,

      O POPULLI MASHTRUES ENVERIST

      Ja cfare shkruan enciklopedia boterore per kete spekullant qe “Ku i shkel kemba nuk mbin bari”:

      “Shumë prej teorive rreth filantropit spekulant me origjinë hebraike, George Soros , janë krijuar që nga menyre e krijimit te pasurise se tij. Shumica e teorive janë të organizuara rreth kryqëzimeve midis pikëpamjeve të tij politike dhe pasurisë së tij financiare. Autori, Michael Volley, e quajti fenomenin e “anti-Soros”. Antisorosizmi është subjekt i kritikave në rritje për shkak te shpërndarjes së teorive konspirative mes qarqeve konservatore dhe nacionaliste dhe Volrayh krahason këto teori për teoritë e konspiracionit rreth familjes Rothschild qe mbeshteten Karl Marksin me para dhe perkrahje morale per te goditur Kapitalin Industrial qe konkuronte Kapitalin Bankar me norma me te larta te fitimit se biznesi i fajdeve qe ishte konsoliduar nga Mesjeta deri ne ditet tona dhe qe e shikonte Kapitalin Industrial si Armik Vdekjeprures per fajdexhinjte e evropes, sepse ishte bere mjaft popullor në Evropë në shekullin e XIX me hapje te vendeve te reja te punes. Për shkak të aktiviteteve të dyshimta te “Shoqërive të Hapura” sorosiane, por edhe lidhur me mbeshtetjen dhe financimin e sektorit të OJQ-ve, organizatave joqeveritare dhe bashkëpunëtorët e tyre, keto organizata krejt te dyshimta per nga funksionimi i tyre janë quajtur shpesh me ironi “SOROSOIDE “, e cila i atribuohet kalimin e interesave egoiste në përfitimin e firmave te tij tij ose direkt personale te Geroge Soros duke abuzuar proteksionizmin mbi “minoritetet” (racore, etnike, seksuale etj.) në dëm të “shumicës” qe paguan taksat edhe taimet. Në vitin 2011, revista Forbes botoi një material të madh për George Soros, aktivizmin e tij dhe politikën e jashtme të SHBA. Ai thotë:

      “Soros është i urryer sepse shumë njerëz në Evropën Lindore dhe Azinë Qendrore mendojnë se ai përdor paratë qe vjedh nga taksapaguesit permes finteve financiare te sterholluara për të prishur sistemet politike ne nje vend te caktuar duke krjijuar paqendrueshmeri te stisur. Vërtetë apo ndryshe, kjo pikëpamje tenton të popullarizojë antiamerikanizmin kudo ne Bote. Ai u jep diktatorëve një pikë referimi për t’u përdorur kundër diplomatëve amerikanë ”

      Më 9 nëntor, 2010 konservatori amerikan, Glenn Beck ne nje emision ne Host TV transmetoi një program një-orësh, duke sulmuar George Soros me akuza te ndryshme. Në kete transmetim TV Beck hodhi pretendime të ndryshme me dokumenta origjinale sic i quajti ai kundër George Soros, duke përfshirë deklaratën se miliarderi se ka bashkëpunuar me nazistët si një fëmijë dhe se “shumë njerëz do ta konsiderojnë si një antisemit ” shtoi ai ne emisionin demaskues TV qe shkakpi atehere nje peshtjellim te madh ne qarqet hebre ne SHBA lidhur me dokumentat e paraqitura publikisht, por Beck vazhdoi sulmet e tij kunder spekullantit Soros në transmetimet TV me 10 dhe 11 nëntor 2010, duke shtuar dyshimet ne opinionin publik se George Sorosi, me ndihmën e të tjerëve jashte SHBA, eshte përpjekur të rrëzohoje ekonominë amerikane për të ndërtuar një rend të ri botëror te pipit nazist.”

      HE MO BOLE ENVERISTE KU ESHTE BALLISTI I DUCES KETU?

   • Lili May 15, 17:47

    ddhe ti ketu po tregon se armiku yt eshte shqiptari , e jo fashisti apo nazisti italian a german… ti je ai qe pengon ardhemerine e shqiptareve me ato perralla ballist fashiste e komunist per te cilat s’na behet vone se hajrin nuk ja pame komunizmit , perkundrazi !

    Reply to this comment
 5. bye bye Mr. Hahn May 15, 08:27

  Ja dhe siamezi i Mogherinit, Komisioneri i “Zgjerimit” imagjinar qe prej 5 vitesh te ketij ne detyre nuk eshte zgjeruar por binjaku i Mogherinit ama ka marre rrogen per ato bla bla bla me zgjerim qe ka treguar neper Ballkan. Por deri tani e paten keta dy siameze Hahn-Mogherin. Votimi i 26 majit per PE e ri do ti jape shkelmin tok me plakushet Juncker, Kukan, Fleckenshtain qe ti japin uje qenve neper shtepite e tyre.

  Reply to this comment
  • korçari May 15, 10:04

   Qelbesirat nuk flene rrine zgjuar dhe fillojne mengjezin vetem me balte dhe kjo eshte pergjigja per 30 vjet qe jemi sjelle rrotull pa bere nje hap pas,ca inteleshe ,ca qorre,te pajisur me molotof qe ne mengjes te cileve ju ka ngelur ora 40 vjet prapa .Keqeardhje per kete popull te shumevuajtur ,por duhet shume kohe t’ju hapen syte QORREVE…

   Reply to this comment
  • Xxx May 15, 20:10

   Sa çkupton majmuni nga luleshtrydhet aq kupton dhe ti nga zgjedhjet e majtit per PE.

   Reply to this comment
 6. Amerikani May 15, 13:54

  Eshte e trishtueshme qe pergjegjesit europiane per zgjerim ,jane me te prirur dhe dashamires ne procesin integrues te Shqiperise se sa opozita piromane , destruktive dhe e papergjegjshe, qe egziston si relike e se kaluares pa asnje arsye racionale per te egistuar me ne skenen politike shqiptare.

  Roli i pjeses me te ulet te komunisteve te transformuar ne demokrate pas viteve 90 , ka perfunduar me kohe.

  Reply to this comment
 7. Lili May 15, 17:32

  Pffff per evropen !!!
  Perparim te madhe kur per nje emer qenka ba perparim i madhe , kurse per vrasjen e shqiptareve edhe mohimi i te drejtave te tyre nga makedonia , s’qenkan problem i madhe per evropen!!! Hajde pra te va bejme nje probleme si duhet qe te kuptoni se enought is enought e se ai emer asnje problem nuk ka zgidhur!
  Pfff cfare idiota paska pasur kjo evropa!

  Reply to this comment
 8. Lili May 15, 17:58

  Amerikani,
  Po t’i kishim bere punet e shtepise di duhet do ishim svicera e Balkanit se kemi te gjitha per kete pos njerezet e duhur ne krye te qeverise tash e 30 vite.
  Atdhetare te mi , nuk duhet te presim nga evropa apo nga amerika me na i rendit punet po duhet vete t’ia fillojme ka e marra . Edhe ma se pari duhet te vendosim pushtetare ne sherbim tone , te sherbim te te ardhurave tona e jo ne sherbime te vetvetit nepermjet koncesione e oligarke! Hap’i zyte, votoni per ndryshim te madhe, jashte pdpsldise e pazareve tyre! Votoni per Shqiptarine . Ka plot shqiptare te ndershme atdhetare qe nuk kane nevoje ne jete me palluar milliona kot po qe gezohen kur te gjithe jemi mire. Pra behuni bashke neper shtepite e juaja , neper lagjet e juaja edhe dilni me njereze te mire punetore kompetent ne zgedhje e jo me njereze qe nuk i dini nga iu erdhen aty me ju perfasuar !e qe kur nuk do ju perfasojne si mimi apo gjici ne kukes apo ajo tjetra ne gjirokaster! Beni vete listat e njerezeve e dilni vet, pa Njishat qe po va pine gjaku !

  Reply to this comment
  • Amerikani May 15, 19:41

   Po Lili dhe per kete une propozoj ti bejme bllok partnereve tane europiane e amerikane dhe cdo gje ta ndertojme me forcat tona pasi historia na tregon se sa solidare dhe sa shume e duam njeri -tjetrin.
   Une mendoj njesoj si ti dhe Monika kur thote se ambasadoret vijne ne Shqiperi per para dhe femra. Jam dakort me Lulin qe ne heshteje ( no coment ) aprovon parullat demaskuese qe i behen te dera e shtepise abasasorit te OSBE.
   Une jam dakort qe besimin per te ndertuar shtet tja japim Monikes e cila me djersen e ballit i ka shkolluar femijet jashte dhe vete jeton ne bllok ne nje palllat parafabrikat nga ata te kohes se Enverit.
   Tja japim Lulit se e kemi provuar ndershmerine e tij si minister i transportit, atdhetarizmin e tij si minister i jashtem dhe ligjshmerine e tij si minister i rendit.
   Por mbi te gjitha keto per vullnetin e madh qe ka per pune kur gjate kohes qe ishte kr.bashkie ja ndryshoi faqen Tiranes brenda dy viteve te para te mandatit pa ndihmen e Saliut ne ate kohe kryeminister.
   Pra bllok integrimit dhe ketyre shushunjave qe vine ne Shqiperi per te na penguar progresin dhe prosperitetin qe ne me forcat tona kemi mundesi ta arijme.
   POSHTE HAHN.
   RROFTE LULI DHE MONIKA.
   RROFTE KLAJDA MEHMETI qe me aq shume mencuri i tregoi armiqeve europiane se Shqiperia eshte e shqiptareve dhe u tha ti mbajne duart larg nga vendi yne.
   Rrofsh dhe ti Lili qe me iluminozmin tend na ndricon ne keto dite te errta qe kjo qeveri e oligarkeve e ka zhytur popullin.
   Poshte komunistet.
   RROFTE SAHIT DOLLAPI

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*