Hahn: Vendet e Ballkanit në BE në 2025

December 28, 2017 18:30

Hahn: Vendet e Ballkanit në BE në 2025

Eurokomisioneri i Zgjerimit Johannes Hahn në një intervistë të dhënë për një media austriake është shprehur se vendet e Ballkanit do të bëhen pjesë e BE-së në 2025.

 Duke folur për “Kurier.at”, Hahn thotë se ka qenë kreu i Komisionit ai që ka caktuar këtë afat.

-Kur do bëhen pjesë e BE-së vendet e Ballkanit?
“Shefi i Komisionit ka caktuar vitin 2025 si afat të mundshëm kohor për disa kandidatë. Kjo është realiste dhe ambicioze!”

Ndërsa duke folur për politikat e fqinjësisë, Hahn tha se: “ose ne eksportojmë stabilitetin ose importojmë paqëndrueshmërinë. Ne mund të eksportojmë stabilitet duke zhvilluar vendet ekonomikisht. Sundimi i ligjit përfundimisht lehtëson investimet”.

December 28, 2017 18:30
Komento

9 Komente

 1. Euro Maloku December 28, 18:58

  …2025!?
  Po atehere mos u nxitoni…Bejni gjerat sakte e mire.
  Me qetesi e dashuri..

  Reply to this comment
 2. intelektuali December 28, 19:10

  NE 2025-N BE-JA DO TE MBETET VETEM ME BALLKANIN PERENDIMOR DRU ME PRE SE VENDET E TJERA DO TE KENE IKUR ME VRAP LEPRI ALLA “BREXIT” SI ANGLIA

  Reply to this comment
  • floriri i Bençes December 28, 21:56

   Ore ti trap, mire qe je kunder kumunizmi, e drejte, po tani na dole edhe anti europian! Paske shkare keq fare, te kam thene 100 here, shko merr ilaçet.

   Reply to this comment
 3. Epo kjo pune! December 28, 19:35

  35 vjet nga 1990… mos shani me Enverin per izolim…

  Reply to this comment
  • Tap Tupja December 29, 12:14

   Kush shan vetem Dullen per izolim, ai s’ka kuptuar asgje nga “dikatura mbi proletariatin”.

   E para e punes, fajin per VETEIZOLIM nuk mund t’ja ngarkosh persiper vetem nje personi. Pergjegjsi per veteizolimin duhet te mbaje i gjithe regjimi komunist, perfshi ketu propaganden ku sherbenin vegla qorre si puna jote.

   Nese politikanet, komisioneret, fallxhoret, etj. hedhin vickla per pranimin e mundshem te vendeve te Ballkanit ne BE pas kaq e kaq vitesh, kete e bejne thjesht ose per shplarje goje, ose se e dine shume mire se me cfare kulufash, mikrofonmbajtesish, etj. kane te bejne.

   Kush lexon eshte ne avantazh !

   Lexo pak se c’shkruan Mond Tupja per politiken:

   “Politika është kurvë”, një kurvë aq e dëshirueshme, aq e lakmueshme, aq e pallueshme, saqë pas asaj vrapojnë, turren e dynden gjithë ata kurvarë, të tipit homo politicus, të tërë me pallën e tyre të tendosur për t’ia futur sa më thellë njëri-tjetrit në të gjitha vrimat e mundshme e të imagjinueshme, pa vazelinë, pa gjalpë, pas vaj, pa margarinë, pas asnjë lloj lubrifikanti, siç po ndodh ende para syve tanë të zgurdulluar që nga fushata e zgjedhjeve të fundit kuvendore.”

   Reply to this comment
 4. Kris 1 December 28, 20:34

  Hani i BE si Fullhani jone na jep lajme te mira qe na shplajne trurin.

  Reply to this comment
 5. Dibrani December 28, 23:17

  HAHAHA…..35 vjet izolim nga politika qe vet populli injorant i zgjodhi me kenge dhe valle.

  35 vjet do ishte fat neqoftese Europa do ishte bujare per me ber pjes te sajen.

  Por po ta lexoni me venendje cka thot Hahn : Ai thot “2025 si afat i munshem per disa kandidat + perdori fjalen ambicioz”

  Cfar do te thot : si afat i munshem?
  Cfar do te thot : disa kandidat ?
  Cfar do te thot : ambicioz ?

  Do te thote si parashikimet e NASA’s ,..qe thot kemi gjetur nje Planet ,tek Ylli me i afert me Token qe mund te jet me kushte atmosferike si Toka .
  Por na duhet 10 milion vite drit per me arrit atje ,..eshte nje ambicje per njerzimim.

  Pra dhe ata perdorin fjalen Mund,Ambicje,dhe futja pordhes.

  Popull zgjohuni ,… braktisni Shqiperin se koha eshte flori dhe nuk kthehet me.

  Edi Rama me 40 hajdutet e tij e ka ne terezi bashke me ata opozitar.

  Reply to this comment
  • Shuj bre... December 29, 13:43

   Sharlatan !

   Populli duhet vertet te zgjohet nga gjumi letargjik,…por JO te brakti Shqiperine e t’ua beje peshqesh kafsheve prehistorike.

   Koha po punon per shqiptaret.

   S’e beson?

   Prit dhe pak se s’ke pare gje akoma !

   # VETTING,
   # SPAK
   # SHTET LIGJOR

   Reply to this comment
 6. shvejku December 29, 00:09

  E moret vesh o shqiptare se perendimi na masdhtroi ne 90-ten kur na tha se per 3-6 muaj do beheni si Zvicra vetem rrezoni komunizmin?
  Ha ha ha haaaaaaaaa,tani pas 35 vjetesh po thone se do hyne….andej nga keni dale!
  Ne 2025 do kene vdekur 50% e popullsise,se ketu vetem pensioniste e bfemije kane mbetur,pa llogarirur qe rinia do vazhdoje te iki per dite!
  Dhe kjo date mund te shtyhet deri ne 2050-ten!
  Deri atehe do jete vendosur talloni i bukes prap,se tasi i supes nje vakt ne vit e dha vete kryetari Eri!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim