Hajnaj në krye të “FBI”-së shqiptare, reagon ONM: Hap i rëndësishëm për Reformën në Drejtësi

July 31, 2020 10:59

Hajnaj në krye të “FBI”-së shqiptare, reagon ONM: Hap i rëndësishëm për Reformën në Drejtësi

Drejtoresha e Përgjithshme për Politikat e Fqinjësisë Evropiane dhe Bisedimet për Zgjerimin në Komisionin Evropian, Genoveva Ruiz Calavera, ka reaguar pas emërimit të Aida Hajnajt në krye të Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Në një postim në Twitter, Calavera, e cila është edhe Shefja e Operacionit Nderkombetar të Monitorimit që asiston procesin e Vettingut, këtë emërim e quan një hap të rëndësishëm lidhur me reformën në drejtësi në vend.

“Një tjetër hap i rëndësishëm në zbatimin e reformës në drejtësi në Shqipëri!”, shkruan Calavera.

o.j/dita

July 31, 2020 10:59
Komento

3 Komente

 1. Luftuam bllokmenet dhe na erdhen salimenet July 31, 12:26

  Hapi rendesishem kur ka rezultate.
  Por hajnaj si gjithe hajnat e tjere do vazhdojne te hedhin valle ne kete rrumpal 30 vjecare qe ideoi komunisti vampir sali

  Reply to this comment
 2. Zogo-fashisti Enver Hoxha July 31, 13:01

  Duket se kriminelat europian jane te kenaqur me veglat e tyre kriminale.

  Reply to this comment
 3. Ai qe lexon gazeten cdo dite July 31, 14:54

  Nje tjeter fytyre qe rrezaton pasiguri dhe me shume gjasa e kontrolluar nga pushteti qendror. Hap i rendesishem kur ka rezultate.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim