Hajredin Fratari: Arrestimi im, jo hakmarrje e Edi Ramës

October 28, 2014 09:25

Hajredin Fratari: Arrestimi im, jo hakmarrje e Edi Ramës

Biznesmeni i ndërtimit, Hajredin Fratari, ka folur pas lirimit të tij nga burgu.

Ndryshe nga akuzat e PD-së, ai ka thënë se arrestimi i tij nuk ishte hakmarrje nga Edi Rama, për disa akuza që ai kishte bërë ndaj këtij të fundit.

Sipas Fratarit, arrestimi ndodhi me qëllim që Saimir Tahiri të tregojë se po bën një shtet policor.

Unë nuk e cilësoj aspak politik arrestimin tim dhe as që ka lidhje me historinë e hakëmarrjes nga Edi Rama.

Unë e cilësoj këtë arrestim për të treguar se Saimir Tahiri po bën një shtet policor dhe duke thënë që unë  të arrestoj kur të dua dhe si të dua.

Tahiri gaboi rëndë, se duhej të gjente personin e duhur dhe atë që bën shkelje.

Ndërkohë që unë po përgatisë edhe një kallëzim penal për atë komsiarin që bëri arrestimin pa një arsye”, ka thënë ai për “GSH”.

October 28, 2014 09:25
Komento

3 Komente

 1. Tom October 28, 12:06

  O Dine nje pjese e mire e tiranes te njeh se kush je sesi i merrje tenderat per ndertimin e spitaleve si ne kohen e nanos dhe te berishes po thuaj gjarprit nuk I gjenden kollaj kembet dhe me keta gjykates qe kemi vaj vatani e mjere mileti

  Reply to this comment
 2. M A R K O October 28, 17:29

  O Dine mashtruesi. Ti jo arrest por ne stepat e Rusise dute te te çojne.

  Reply to this comment
 3. SuloKapedani October 28, 21:25

  O Dine ,e kuptojmè ku e ke hallin, nuk e ha dot tè madhin e i turresh tè voglit por kujdes Dine se tè dy nè nje vend tè dèrgojnè nè qoftè se nuk je nè rregull me ligjin,Nuk i ha populli kèto qè thua zotrote mbasi i ke rregulluar letrat.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*