Haki Çako: Policia nuk ka dhe nuk ka pasur pajisje të përgjimit telefonik

May 18, 2016 12:27

Haki Çako: Policia nuk ka dhe nuk ka pasur pajisje të përgjimit telefonik

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako hodhi poshtë pretendimet se ekziston një pajisje përgjimi që përdoret nga policia.

Duke folur në Komisionin e Sigurisë Kombëtare ku është thirrur për të dëshmuar, Çako theksoi se Policia nuk ka pasur dhe nuk ka pajisje të përgjimit telefonik.

“Ka nisur një procedim penal që jam vënë në dijeni dhe në zbatim të ligjin kam vënë në dispozicion kapacitetet njerëzore dhe dokumentarë. Cdo element që kërkon zbardhjen e kësaj cështje unë do ja jap Prokurorisë.

Që në momentin që jam vënë në dijeni, kam vënë në dispozicion gjithë Policinë e Shtetit dhe jam i hapur për t’i shërbyer hetimit. Policia e Shtetit nuk ka pasur pajisje përgjuese”, u shpreh Çako.

May 18, 2016 12:27
Komento

1 Koment

  1. Jevi May 18, 19:23

    Mos u merrni me abuzimet e shpellarit dhe larove te tij.
    C’do gje eshte ne shkelie te ligjit,nga Ajazi tekLLalla kur deklarojne se kan komunikuar gojarisht sikur behej fjale per te bler spinaq.Ne asnje vend institucionet nuk merren me fjale rrugesh por konfirmohen me shkrim.Keto palacolleqe mund ti bejnevetem armiqte e ketij vendi.Keta mashtrojne sy me sy per lojra te pista.
    Te dy drejtuesit genjeshtar Ajazi e LLalla per mos zbatim ligji duhet te shkarkohen pasi,njeri nuk informon kryeministrin qe e detyron ligji dhe tjetri hesht per dy muaj dhe nuk fillon hetimet.Pse ndodh kjo?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*