Halim Kosova del përkrah ish- ministrave të akuzuar për korrupsion

May 11, 2015 15:50

Halim Kosova del përkrah ish- ministrave të akuzuar për korrupsion

Kandidati i Partisë Demokratike për Tiranën, Halim Kosova, u shfaq sot me ish-kolegët e tij ministra, sot deptuetë demokrat, në një takim me biznesin e vogël tek ish-Uzina Dinamo. Përveç faktit se kjo ishte hera e parë që Kosova del në publik live i shoqëruar nga figura të larta të PD dhe ish- qeverisë Berisha, interesant ishte edhe fakti që pranë tij qëndronin edhe dy nga figurat më të etiketuara për akuza e afera gjatë qeverisjes Berisha, siç janë ministrat Genc Ruli dhe Myqerem Tafaj.

Por, për shumëkënd që i njeh këta dy personazhe të ish qeverisë Berisha e ka kollaj të kujtojë se të dy ish ministrat në kohën kur dhe Halim Kosova ishte Ministër i Shëndetësisë, janë akuzuar për shpërdorim detyre, akuza të cilat kanë vënë Prokurorinë e Përgjithshme në lëvizje, e cila ka nisur hetimet për këto dy ish zyrtarë të lartë.

Genc Ruli, ish – ministër i Ekonomisë,gjatë ushtrimit të detyrës mori atributet e Kuvendit të Shqipërisë, duke ndryshuar kontratën koncensionare për minierën e Bulqizës. Gjithashtu ai u fali koncesionarëve penalitetet për mungesën e investimeve.Ndërsa ish – Ministri i Arsimit, Myqerem Tafaj, është nën hetim për shpërdorim detyre pas denoncimit të bërë nga Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Arsimit, që e akuzon se ka shpërdoruar detyrën gjatë procedurave të akreditimit jashtë kritereve ligjore të një universiteti privat.

Në fakt, sot Partia Socialiste deklaroi se Halim Kosova është braktisur edhe nga vetë Basha dhe Berisha, të cilët nuk denjojnë ta shoqërojnë në asnjë takim.

May 11, 2015 15:50
Komento

31 Komente

 1. maksi May 11, 15:54

  halimi dhe partija demokratike eshte plot me kriminele dhe normale qe do i mbroj hajduti hajdutat !!

  Reply to this comment
  • helidoni May 11, 16:27

   Po ja se qellimit te kujt i sherben kandidatura e Halimit, halimi eshte thjesht nje marionete ne duart e kryehajduteve qe kane marre peng partine demokratike dhe qe e duan bashkine per te vazhduar me abuzimet historike, se nuk kane te nginjur.

   Reply to this comment
   • zonja May 11, 16:31

    Po pse nga hici doli Halimi, nga partia demokratike e hajduteve, kriminieleve, banditeve, atyre qe e zhvaten Shqiperine dhe e cuan ne rrugen e rrenimit. Halimi po bente derr derr ca dite, si te ishte i pavarur, por ky perfaqeson nje parti te cilet shqiptaret e debuan dhe qe nuk duan me kurre te rikthehet ne pushtet, se nuk kane asgje per t’i ofruar ketij vendi.

    Reply to this comment
    • remiri May 11, 17:44

     Epo ate pune ka Halimi do marri te betuarit e PD. Ska rendesi nese jane kriminela apo jo, per ata cdo vote vlen

     Reply to this comment
 2. Ani May 11, 15:54

  erion veliaj drejtimi i duhur per tiranen

  Reply to this comment
 3. Ana May 11, 15:57

  Eshte normale qe Halimi do te rri perkrah ministrave te korroptuar, qe te ndjeke linjen e tyre. Jane te njejtet, dhe smund te presesh asgje me shume se ajo cfare ato kane bere per Shqiperine gjithe keto vite.

  Reply to this comment
 4. klevi May 11, 15:57

  pd-ja eshte bere fiks si partia e hajduteve dhe krimineleve, edhe halimi nuk ka qene mbrapa gjate kohes qe ka qene minister, se kliniken e tij private me fondet e ministrise dhe spitalit e ngriti

  Reply to this comment
 5. heda May 11, 15:58

  po duket cfare malli eshte halimi del ne krah te ish ministrave te akuzuar per korrupsion ne fakt edhe do u dale perkrah se i ka kolege partie

  Reply to this comment
  • mariela May 11, 16:02

   prandaj nuk ben halimi per tiranen thjesht nuk eshte i duhuri per bashkine e kryeqytetit i mungon aftesia komunikuese mbi te gjitha me qytetaret dhe nuk eshte aspak i bindshem ne ato gjera qe premton

   Reply to this comment
   • Keti May 11, 16:04

    duke qene edhe vete i korruptuar nuk ka sesi te mos u dale ne krahe kolegeve halimi eshte nga ata qe fshihet pas profesionit te mjekut

    Reply to this comment
    • dori May 11, 16:12

     pse mos eshte ndonje burre i mire qe ska marre ndonje here leke po vetem sa ka punuar si mjek ka marre nje sere parash halim kosova prandaj mos duket ndonje cudi e madhe qe halimi del perkrah rulit tafajt

     Reply to this comment
     • gledisa May 11, 16:13

      presim qe te na beje tiranen ashtu sic e premton do zhgenjehemi edhe me shume po votuam kandidatin halimi se do na lere ne vend numero

 6. Mira May 11, 15:58

  Nuk ka persona te ndershem ne kete parti, po te ishin tye ndershem sdo ti bashkoheshin PD-se!

  Reply to this comment
 7. Andi May 11, 16:00

  Cfare mund te presin qytetaret e Tiranes nga elemente si Halimi???

  Reply to this comment
 8. Ani May 11, 16:02

  Do ishte fatkeqesi e madhe per Tiranen qe te drejtohej nga te korruptuarit, Erion Velia #DrejtimiiDuhur

  Reply to this comment
 9. Megi May 11, 16:03

  Erion Veliaj eshte modeli me i mire per Tiranen, larg nga te korruptuarit e Berishes…

  Reply to this comment
 10. Megi May 11, 16:08

  Te korruptuarit e gjejne lehte njeri-tjetrin…Cfare mund te presin qytetaret e Tiranes nga elemente si keta ??!!

  Reply to this comment
 11. Besa May 11, 16:10

  Halimi afer me Saliun, cfare fatkeqesie!!!

  Reply to this comment
 12. Toni May 11, 16:12

  I njejti ekip qe e shkaterroi Tiranen, nuk mund te jete ai qe do ta rregulloje

  Reply to this comment
 13. Toni May 11, 16:12

  Ekipi i Saliut e mori denimin e tij me 23 qershor…Erion Veliaj Drejtimi i duhur

  Reply to this comment
 14. Fiona May 11, 16:14

  Te majtet i sherbejne te gjithe njerezve pa dallim, te korruptuarve i ka ikur koha

  Reply to this comment
 15. Fiona May 11, 16:17

  Halimi nuk eshte njeriu i duhur per Tiranen, nuk i interesojne problemet qe mund te kete qytetaret e Tiranes, por i intereson posti i kryetarit

  Reply to this comment
 16. Mariola May 11, 16:18

  Erion Veliaj Drejtimi i duhur…Urbanizim dhe Zhvillim

  Reply to this comment
 17. Ardita May 11, 16:20

  Nqs do te zgjedhim Halimin, do e leme Tiranen vend numero ashtu sic beri Basha keto 4 vjet

  Reply to this comment
 18. Elinda May 11, 16:21

  E ka ne gjak dhe ne profesionin e tij korrupsionin Halimi

  Reply to this comment
 19. berti May 11, 16:35

  Po kosova ka qene per vete i korruptuar, a ju kujtohet kur doli e tha: Te legalizohet rryshfeti se pacientet na e japin me qejf. E ca mund te presin tiransit nga ky njeri super i korruptuar, ky e do bashkine vetem per tu pasuruar, nuk i intereson te beje ndonje pune, se nuk beri 8 vjet drejtor materniteti e jo me si kryetar bashkie.

  Reply to this comment
 20. D O K L E A T I May 11, 16:46

  HALIM SHKO NE KOSOVE DHE NDIHMOJI SHPEND AHMETIT
  NUK KEMI NEVOJEN TENDE

  Reply to this comment
 21. fteri May 12, 06:29

  *****…..O’ Halim Kosova mos shko mbas Saliut se do te perfundosh ose ne burg ,ose do te turprohesh ne pleqeri ,dhe nuk do kesh kohe ta vendosesh nderin dhe integritetin tende ne vende,behu burre me mende !… gezoje ate para dhe respekt qe ke fituar si gjinokolog ne matarnitet shtetror dhe private .Mos e vazhdo politiken per kryetar bashkie se nuk ta jep kushe voten pepara E.Veliajt ,ai eshte djale I ri I rregullon me mire punet e Tiranes ,Luli fleti gjume 4 vjet ,dhe ti Halim Kosova nuk ke asnje mundesi te qeverisesh Tiranen ,mos lajthit ,n.q.s- e do Saliun shko e pi kafe me katragjyshin e korrupsionit shqiptar te SH.Q.U.-pi,qe populli e zboi me turp nda drejtimi I shtetit .~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
 22. skifteri May 12, 07:23

  Sali Berisha qellimisht vendosi kandidat minutat e fundit Halm Kosoven ,nuk I intereson fitorja ,ai pregaditet per fitore me 2017 ne zgjedhje te pergjithshme komtare.

  Reply to this comment
 23. TOMORRI @ May 12, 07:51

  Shkrim per naivet, per te qeshur.
  Kemi pasur, kemi , ndonje minister te pakorruptuar.
  Mos e degjeneroni gazeten deri ne kete pike.
  Votat e ne onlinenistave jane te percaktuara , mund ta kursenit vendin e shkrimit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*