Halim Kosova: Drejtor më emëroi fillimisht Leonard Solis

June 3, 2015 17:31

Halim Kosova: Drejtor më emëroi fillimisht Leonard Solis

Halim Kosova ka përsëritur ftesën ndaj Ramës për të pirë një kafe sëbashku. Ndërkohë, gjatë bashkëbisedimit, Kosova tha se drejtor për herë të parë e ka emëruar Leonard Solis.

“Dje kam pas takime shumë të mira dhe nuk ma merrni për keq, por i kam propozuar zotit Rama një kafe. Pse? Duhet të fillon bashkëpunimin pavarësisht nga cili do krah politik, për të biseduar. Do të ishte mire para zgjedhjeve, por edhe pas zgjedhjeve se mund të ketë telashe nga partia e vet nëse më shohin me mua. Siç e kam shtri dorën e bashkëpunimit me çdo lloj force politike për të bërë më të mirën, po këtë lloj metode pse ta prish tani për ju? Jam i sigurt se nga bashkëpunimi nga cili do krah politik, fitojnë të gjithë banorët. Nga çdo lloj konflikti vetëm një e ha, populli, asnjëri nga ata që zgjidhen me njëri-tjetrin”,tha Kosova.

June 3, 2015 17:31
Komento

8 Komente

 1. ANA June 3, 18:46

  Kushdo qe te te kete emeruar o Doktor Halim Kosova kane qene njerez me mend dhe inteligjente qe zgjodhen nje person puntor si ty . Mbi te gjitha i ke bere qe te ndihen krenar dhe faqe bardhe . Ne cdo vend apo institucion qe shkon ti fillon rigjallerimi . kjo eshte merite e punes dhe e perkushtimit tend . Fitore dhe urime Doktor .

  Reply to this comment
  • anonim June 3, 19:17

   E vetmja gje qe ka deshmuar kandidati i Halim Kosova ne kete fushate eshte tregimi i barcaletave, ne cdo takim qe organizon me militnatet e se djathtes deshmon paaftesine e tij per te drejtuar nje bashki me pergjegjesi si ajo e Tiranes. Te drejtosh Tiranen nuk eshte njesoj si te tregosh barcaleta.

   Reply to this comment
  • janaqi June 3, 19:19

   Halim Kosova do ishte me mire te kujdesej per kliniken e tij private ne te cilen ka investuar jo pak por 1.5 milione dollare. Mosha 61 vjecare ja imponon me shume te perqendrohet ne zanatin e tij.

   Reply to this comment
 2. ANA June 3, 18:50

  Nuk e pi kafen me ty ai gjatavili Rama ore Doktor Kosova se ndihet shum i ulet perpara teje dhe mbi te gjitha i turperuar per ato qe thote per ty duke u munduar te uli figuren tende . Por lodhet kot pasi askush nuk ja ve veshin dhe e dine te gjithe qe ky e ka perkrahur dhe pergezuar punen tuaj si doktor duke ju dhene dhe titull nderi . Fitore Halim Kosoves per pune dhe jo llafe .

  Reply to this comment
 3. nita June 3, 18:55

  Ju jeni personi i duhur per kryetar Bashkie z. Halim Kosova . Me ju ne krye te saj do te rrealizohet cdo projekt dhe nje sherbim sa me i mire i qytetareve . Duke mbajtur keshtu cdo premtim te bere . Jemi krenar per ju dokrot dhe ju urojme fitoren e Bashkise Tiranes.

  Reply to this comment
 4. arditi June 4, 13:05

  Halim Kosova na prezanton me nje model politik te ndryshem nga ai i politikaneve ne qeveri, modelin politik qytetar, tolerant, bashkepunues ne te gjitha nivelet dhe sferat. Per kete dhe fushata e nisur, duke pare nga afer problemet, duke qene i ndjeshem ndaj cdo halli dhe shqetesimi qe i shpreh qytetaridhe duke komunikuar drejtperdrejte me qytetaret e bejne ate kandidatin e duhur per Tiranen

  Reply to this comment
 5. lili June 4, 13:06

  Ne nje vend ku nga qeveria investohet më pak se kudo tjetër për cerdhet, kopshtet e shkollat, na ben te shpresojme te Halim Kosova dhe te programi tij pasi do punoje aty ku qyteti ka me shume nevoje dhe aty ku qeveria nuk investon duke qene se shpenzimi kryesor i qeverisë në vend që të ishte arsimi, shëndetësia, pagat, pensionet dhe shërbimet publike, është pagesa e borxhit.

  Reply to this comment
 6. beni June 4, 13:07

  Deri me tani, duke krahasuar takimet e Halim Kosoves me takimet e Eron Veliajt me qytetaret, vihet re nje kontrast i madh. Nese Kosova ne cdo takim perqendrohet ne shpalosjen e e programit te vet, duke kapur pikat kyce dhe problemet e qytetit qe kane nevoje per permiresim apo zgjidhje, ne takimet e velise degjon vetem sulme ndaj kandidatit kundershtar, ndaj kryetarit aktual te bashkise, ndaj qeverisjes se kaluar pasi me sa duket nuk ka nje plan te percaktuar se cdo te beje me kete qytet. Por me interes per qytetaret eshte kjo e fundit. Uroj te fitoje Halim Kosova

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*