Halim Kosova, takim me komunitetin rom: Më shumë vëmendje ndaj jush

May 26, 2015 10:29

Halim Kosova, takim me komunitetin rom: Më shumë vëmendje ndaj jush

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e kryeqytetit, Halim Kosova zhvilloi një takim me banorë të komunitetit rom, ku iu përgjigj ankesave të tyre.

Një nga shqetësimet kryesore të ngritura nga banorët e këtij komuniteti ishte heqja e ndihmës ekonomike dhe pamundësia për të paguar borxhet e energjisë.

Ai tha gjithashtu se, nën drejtimin e tij bashkia do të ngrejë një zyrë të posçame jurdidike, e cila jo vetëm do të dëgjojë, por edhe do të ndihmojë shtresat e varfëra.

May 26, 2015 10:29
Komento

6 Komente

 1. esi May 26, 10:42

  Kemi besimin qe z.Halim Kosova do i sherbej me devotshmeri qytetareve te Tiranes dhe nevojave te qytetit>.

  Reply to this comment
  • gerti May 26, 10:53

   Halimi do ishte me mire te perkujdesej per kliniken e tij private.Ka investuar jo pak por 2.5 milione dollare. Fundja z. Kosova eshte zgjatim i z. Basha dhe kjo nuk duhet harruar.

   Reply to this comment
  • Fjoralbi May 26, 10:58

   Halim Kosova ushtar i z. Basha dhe z. Berisha. Edhe Lulzim Basha premtoi shume kur erdhi ne krye te bashkise ne vitin 2011 mirpo sot pas kater vitesh shohim qe kryeqyteti eshte lene ne harrese.

   Reply to this comment
 2. arta May 26, 10:45

  Edhe pse jam i majte vota ime kete here shkon per Halim Kosoven, pasi figura e tij eshte shume here me e besueshme se e Erionit!

  Reply to this comment
 3. kida May 26, 10:46

  kerkoja bashes njehere pse nuk ka punuar pastaj hajde kerko qe ti votojme perseri pd-ne.. se kuptoj si dilni e thoni kshu gjerash per te ndihmuar kur e vetmja gje qe dini te beni eshte te vidhni

  Reply to this comment
 4. besi May 26, 10:54

  Erion Veliaj, nga nje bote paralele me siguri, thote se hapja e zyrave te punes solli avantazhe dhe ishte nje vendim ne drejtimin e duhur. Kush ishte drejtimi I duhur, papunesia e rritur me 7 % dhe eksodi I njerzve?! Ky eshte drejtimi I duhur qe do I jape dhe Tiranes?! Tirana ka nevoj per nje njeri si Halimi, nje njeri i besueshem i perkushtuar me nje karriere te sukseshme, i thjeshte dhe me se i gatshem per te dhene maksimumin si Kryetar Bashkie i Tiranes!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim