Halim Kosova thotë se mund të ishte bërë milioner, kur ishte ministër

May 11, 2015 11:16

Halim Kosova thotë se mund të ishte bërë milioner, kur ishte ministër

Kandidati demokrat për Bashkinë e Tiranës, Halim Kosova, ka thënë se mund të ishte bërë milioner, kur u emërua ministër i Shëndetësisë.

Por, Kosova ka thënë se kjo gjë nuk ka ndodhur, pasi ai është i ndershëm dhe nuk bën compromise.

Sa mundësi për abuzime ka një njeri në detyra të caktuara e provova kur isha ministër .

Nuk e kam të fshehtë që për 20 ditë apo një muaj punë si ministër do të isha bërë milioner aq sa nuk kam fituar për 20 vjet me klinikën time ose në punët jashtë orarit por kam thënë diçka.

Nuk ka çmim që më blen mua, sepse ky është ilaci jo vetëm për ju, por për Tiranën dhe të gjithë Shqipërinë. Hajt ta luftojmë së bashku përmes transparencës. Çfarë kam bërë me pacientin do bëj me banorët e Tiranës”, ka thënë Kosova.

Ai me këtë pohim ka pranuar se shumë ministra të kabinetit Berisha, janë bërë milionera duke u korruptuar.

May 11, 2015 11:16
Komento

27 Komente

 1. elda May 11, 11:19

  gafa tjeter e ktij matufit qe sdi me lidh 2 fjal hahahaha

  Reply to this comment
 2. miroo May 11, 11:20

  nuk thote te kisha bere sa me shume reforme ne M.SH………por thote te isha bere milionere, e shikoni sa rende eshte ky debili.

  Reply to this comment
 3. saliu May 11, 11:39

  me ne funde u tha nje e vertete qe te gjithe kushe behete minister dhe kushe punone neper ministrira jqne hajdute dhe injorante pra tregoi se te gjithe jane bere milionera duke grabiture dhe me kete poshteroi gjykatae qe i nxjerine te tjeret te pafajsheme po dhe keta duke mare po miliarda pra tregoi se ska shtet shqiptare po rumpalle pere shkatrime dhe vjedhje me keta sheike qe kemi

  Reply to this comment
 4. intelektuali May 11, 11:55

  Po si kryeminister a mund te behesh miliarder me LEKAT qe i vjedh popullit atehre?

  Reply to this comment
 5. Besniku May 11, 12:12

  Po kolltuqet e zyres pse i more o Halim ?

  Reply to this comment
 6. Bujari May 11, 12:14

  Gjergji eshte per krye bashkiak. Mos u lodhni me matufat e tjere.

  Reply to this comment
 7. tomorr May 11, 12:19

  “”””Ai me këtë pohim ka pranuar se shumë ministra të kabinetit Berisha, janë bërë milionera duke u korruptuar.???”””

  Ose ka pohuar qe shume ministra te kabinetit Rama po ecin drejt milionave….

  Apo nuk ju intereson?? O zot sa gazetari mediokre qe beni. Ti merrni te keqen 55 se jeni bere 10 here me keq se ajo.

  Reply to this comment
 8. Billy May 11, 12:21

  Me kete fjale Halim Kosova i fut nje dru te mire PD-se dhe qeverise se Berishes. Pra qeveria Berisha ka qene e zhytur ne korrupsion aq keq sa edhe ketij doktori “te ndershem”, i jane ofruar shuma te majme.
  Po pse nuk bere asnje denoncim DOKTOR ?

  Reply to this comment
 9. shqipja May 11, 13:16

  me vjen keq qe dr halimi i hyn kesaj pune .o do te mbuloj te tijat qe nga viziti spitali i conte ne vizite klinike se aty kishte me shume teknike ose do te mbuloje mender …. te lulush bashes e kriminelit berisha .
  po te shikoni emisioni opinion te faeziut do te shikoni cfar eberi basha per 4 vjet bashki .
  me vjen keq halim qe nuk more miliona se ti kishin mare e te vune si kukull por qe the nje te vertete sa jane pasuruar banda hajdude berishiane .
  dr halimi vazhdo me mire zanatin nuk je per kete pune mos u bej pjese e kesaj bande .njehere u bere qe shkove per dy muaj si minister mos e bej dy here .nje here eshte gabim te dyten faj.

  Reply to this comment
 10. eva May 11, 13:20

  Por cfare pune mund te bente Halimi brenda 3 muajsh si minister shendetesie?! Se ju votuat shendetesine falas, ta gezoni tani shendetesine falas.

  Reply to this comment
 11. ersi May 11, 13:26

  Kapeni mbas fjalet e Halimit, po shikoni ne c’gjendje te mjeruar eshte kthyer Shqiperia keto 2 vite!

  Reply to this comment
 12. armela May 11, 13:27

  Halim Kosova na prezanton me nje model politik te ndryshem nga ai i politikaneve ne qeveri, modelin politik qytetar, tolerant, bashkepunues ne te gjitha nivelet dhe sferat. Per kete dhe fushata e nisur, duke pare nga afer problemet dhe duke komunikuar drejtperdrejte me qytetaret e bejne ate kandidatin e duhur per Tiranen.

  Reply to this comment
 13. lili May 11, 13:29

  Pyetja tjeter per gazetaret eshte kush ju ofroje pare de Halim ,qe te dîme Cilet kompania kombtare e nderkombtare stimulojne korruptionin!
  Mjaft me vetem me te korruptuarit,te flasim edhe per ato qe korruptojne e qe Jane shume tek nderkombtaret qe po na shurdhojne me appelin e tyre kunder korruptionit!

  Reply to this comment
 14. Goni me May 11, 13:37

  Halim djali!Si mund te krijosh besim te banoret e Tiranes,kurvetem fakti qe kandidon per PD-ne t,i con vlerat ne zero.Jo se PD eshte ne opozite,sepse kjo nuk eshte aresye,por se PD ka mbi shpatullakrime mbi popullin,ka grabitje te pronave,ka zbrazje te thesarit e bankave dhe sic e pohove dhe vete ka dhe korrupsion.Atehere cfare do ndryshosh ti nga keto,kur vete partia qe te kandodon nuk ka nderruar asnje gram.?Keshtu shikoni ndonje simpatizant si Armela e ndonje naiv qe te merrni pak vota sa mos te dalesh bosh,ose po je vertet njeriu qe thua,terhiqu nga llumi!

  Reply to this comment
 15. Bimo May 11, 14:13

  Ky eshte debil komplet,, jo vetem qe nuk lidh dot dy fjale , por nga ana tjeter nuk mendon as ato qe flet. Makinen 64000 euro pervec te tjerave , kur ike nga minister me cfare e bleve? Ky harron qe eshte njeriu qe ka vjedhur me shume shtetin. Ka punuar nga viti 1991 ne klinike private , dhe e ka rregjistruar kliniken ne vitin 2010. Bile eshte bisnez i vogel megjithese ka bere godine 7 kateshe. Ka blere shtepi 400000 euro dhe te tjera. Duhet futur nr burg per evazion fiskal ose pastrim parash,,, le ta zgjedhi vete ke do se te dyja i ka bere. Po cfare tu desh politika o lumadh se me pare vidhje dhe nuk merreshe vesh.. Po krevatet e maternitetit pse i more???

  Reply to this comment
 16. tironc prej verteti May 11, 16:08

  Behet fjale per njemhajdut ordiner, o njerez!! Shkoni tek klinika dhe shihini vete, pa degjuar poshte e siper. Grate e Tiranes e dine mire se kush eshte ky sharlatan. Njerez te tille duhen vene para pergjegjesise dhe jo te votohen. Turp per te gjithe ne qe te tille individe vazhdojne te na e “hedhin” akoma dhe na dalin neper ekrane.

  Reply to this comment
 17. gjermani i fundit May 11, 16:25

  batute prej Shvejku…dmth ne 20 dite minister do kisha bere para sa per tere jeten por nuk desha vete.Por po ta shikosh llogarine e ka goxha te fryre me euro dhe dollare. Si duket i shtohen me magji.

  Reply to this comment
 18. iliri May 11, 16:34

  Dr. Halim Kosova eshte njeriu qe i duhet drejtimit te tiranes. Nje njeri me integritet dhe jo nje hajdut si Veliaj qe ben dasma prrallore me leket e populli ne kalate e shqiperis dhe pa pik turpi thote qe ishin leket e mamit. Zoti Kosova eshte nje nga intelektualet e nderuar te tiranes dhe kur ishte ne krye te Ministris se Shendetesis ai beri reforma ne shendetsi dhe jo si keta qe jan tani qe te genjejn me shndetesi falas.

  Reply to this comment
 19. Endri May 11, 16:43

  Dr. Halim Kosova, Tirana per Drejtim dhe Dinjitet. Ky eshte personi qe i duhet drejtimit te Tiranes dhe jo nje njeri qe shkon nga lulja ne lule dhe nga dega ne dege. Nga mjafti te g99, nga ketu tek ps-ja, pastaj te ministria dhe se fundmi do me shku dhe te bashkia. nje njeri qe punet qe mer persiper nuk di ti coj deri ne fund por thjesht mer te mirat materjale nga punet qe ben.
  Njeriu i duhur per Tiranen eshte vetem Dr. Halim Kosova

  Reply to this comment
 20. Agim Cani May 11, 19:59

  …i lodhur…e degjova kur thoshte…hallet e miletit…tamam turkoshak…a shkohet me te ne Europe…?…une besoj jo…!…

  Reply to this comment
 21. fadu May 12, 05:15

  Po ky ka punuar ne ministri te shedetsis apo ne banken kombetsre se atje jane leket me tona, hajde gallat hajde flet tjetri kodra mbas bregu.

  Reply to this comment
 22. pro.... May 12, 10:37

  -..qe do te thote..!!?..per mua eshte i trishtueshem reagimi naiv por real i “pushtetit”thene nga nje eksponent i duarve te pastra ne gjume.Kam nje femije ne spital..analizat.. te privati,ilaçet i blejme jashte.ushqimi i mrekullueshem edhe pastertia komoditeti,por kaq.Pse duhet te shkojne leket te privati,neqoftese doktoret jane shume te mire dhe jane shume te mire ,pse?
  -..PRANDAJ THEM SE KASTA E DOKTOREVE VARRMIHES TE KETIJ VENDI DUHEN QERRUAR NGA PUSHTETI.

  Reply to this comment
 23. pro.... May 12, 10:44

  -..qe do te thote..!!?..per mua eshte i trishtueshem reagimi naiv por real i “pushtetit”thene nga nje eksponent i duarve te pastra ne gjume.Kam nje femije ne spital..analizat.. te privati,ilaçet i blejme jashte.ushqimi i mrekullueshem edhe pastertia komoditeti,por kaq.Pse duhet te shkojne leket te privati,neqoftese doktoret jane shume te mire dhe jane shume te mire ,pse?
  -..PRANDAJ THEM SE KASTA E DOKTOREVE VARRMIHES TE KETIJ VENDI DUHEN QERRUAR NGA PUSHTETI.,sepse rregullat e lojes i keni bere te tilla qe leku te kontrollohet ne te gjitha situatat nga ju..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*