Halimi: Njerëzit duan të hapen dosjet e korrupsionit, jo të Enverit

November 26, 2014 12:03

Halimi: Njerëzit duan të hapen dosjet e korrupsionit, jo të Enverit

Deputeti demokrat, Eduard Halimi, thotë se kryeministri Edi Rama do të tërheqë vëmendjen nga problemet aktuale me hapjen e dosjeve.

Halimi thotë se nuk është e nevojshme që të hapen dosjet e Enverit, pasi shqiptarët nuk kanë nevojë për këtë gjë.

Sipas tij, njerëzit duan hapjen e dosjeve të korrupsionit dhe jo të Enverit.

Degjuam Ramen se tha se do hape dosjet e komunizmit. Por qytetaret e dine dhe nuk jane naive se ai e ben per te shmangur vemendjen nga mjerimi qe ka pllakosur vendin. E dine qytetaret se ishte Edi Rama bashke me 30 deputetet te Partise se tij qe kundershtuan 4 vjet me pare hapjen e tyre ne Gjykate Kushtetuese.

Qytetaret kane pare kete vit me shume foto te Enver Hoxhes se 23 vitet e fundit te mbledhura bashke, dhe ata qe i mbajne ne krah jane ata qe i kane hartuar ato dosjet e shokut Enver, dhe jane ata qe ne takime i drejtohen atij “Shoku Edi..”

E dine se dha 1 miliard leke per te hapur muze per shokun Enver dhe jo per ish te perndjekurit. Dha 1 milard leke per vrasesin mizor dhe jo per viktimat!

Qytetaret e dine se shoku Edi eshte ai qe con ne krye te drejtesise gjyqtaret qe kane hartuar dhe gjykuar dosjet e shokeve te byrose. Jane po ata gjyqtare e prokurore qe kane denuar e internuar (edhe nje pjese te familjes sime) qe sot jane te perkedhelurit e tij ne sistem dhe po promovohen.

Qytetaret e dine se kjo behet per te terhequr vemendjen nga vuajtja mjerimi dhe rrenimi i jetes se tyre, dhe se Rama eshte hipokrit.

Keto dosje duan qytetaret, ndersa per merhumin e shokut Edi i bejne vete llogarite, mire eshte qe mos i provokoje sepse me keq do jete per shokun Edi dhe gjithe shoket e shoqet e shokut Edi”, thotë Halimi.

November 26, 2014 12:03
Komento

49 Komente

 1. fatosi September 30, 08:37

  NJË KAQOL!

  Reply to this comment
 2. Dr.John September 30, 08:40

  Shqiptaret duan te hapen dosjet e Enverit dhe te korrupsionit tuaj. Ti Halim duhet te jesh pjese e te dyjave se je dhe i zgjut shume ti se i ke sherby me byth bythtareve.

  Reply to this comment
 3. Ermal September 30, 08:40

  Halimi masturbohet pas çdo fjalimi te Berishes ne pamundesi per te qare. Une qe kam inat Berishen po plas nga ky fakt.

  Reply to this comment
 4. Laveri September 30, 08:41

  Copa katunarit injorant te ben dhe propagande

  Reply to this comment
 5. ismeti September 30, 08:44

  ky laskuci i QORBES SE PRISHUR

  Reply to this comment
 6. diamond September 30, 08:47

  Ha mut Halim ha…vetem ate ushqim kaperdini ju plehra

  Reply to this comment
 7. elio September 30, 09:00

  Tani qe jeni ne opozite beni mire te qani ju, se pluhur do hani…dhe per nje periudhe te gjaaate shuuuume te gjaaaate aq sa me mire konvertohuni…kandidoni tek PS

  Reply to this comment
 8. lani September 30, 09:09

  Qeni leh dhe kafshon aty ku ha.Histori ndofta ben kushdon,por sensi ihistorise qe ben dikush tregon per vlren dhe lloin e asaj historie.Proceset demokratike qe u zhvilluan tek ne ndryshuan jovetem sistemin por skllaverimin e ketij vendi dhe populli duke e bere shesh vjedhie te ekonomise shqipetare e te shqiptareve.Sali Berisha nuk eshte politikan sepse ai beri ashtu sic e urdheruan serbet dh greket.Nga hici kush ishte me te u pasuruan ne menyre galopante me cfar,me me shitjen e pasurive me vjedhje e terror.por kjo ndermarje e tille nuk behet vetem por me klouna servile e pa moral si puna e ketij birboje icili qan kur flet padroni itij.Nuk prish pune se cka ben padroni per halimin por ku dote vjedhe tani e tutje .TE tille monstra na kfshuan e na shqyen si hijenat gjene e vrare!Paradoks i pare.

  Reply to this comment
 9. gjoli September 30, 09:52

  Ky me i mençuri i PD,ka te drejte dhe e dini perse?
  Do te hapen dosjet e Lulit per Rrugen e “KOMBIT”,pra jane 220 milion euro,
  Do te hapen dosjet e korupsionit,per Saliun dhe femijet,
  Do te hapen dosjet per Boden,per Arben Imamin,per ministrat e tjere,per kryebashkiaket e te gjitha ngjyrave,per pushtetaret e koruptuar.
  PRA KA SHUME TE DREJTE DHE DUHET TE PRANOHET KY PROPOZIM.

  Reply to this comment
 10. Ardi September 30, 10:14

  Per te kuptuar nivelin ku ka rene PD-ja,mjafton te degjosh kete.Kuvendi i fundit i PD-se tregoi se kjo parti as ne pozite asne opozite nuk eshte e afte te luftoje korrupsionin moral dhe financiare qe ka zaptuar cdo qelize te shoqerise shqiptare.”U mbars mali e polli nje mi”-thote populli ne kete rast.

  Reply to this comment
 11. Bato September 30, 10:30

  Halim! Ti nuk do te hapen dosjet se me siguri je njeri nder spiunet e kohes se Enverit se bashku me Saliun, Precin, Jozefinen, Fahriun, Blendi qewrosin, Genc Rulin Lulush Bashen e kompani. Ndersa votat e komunisteve te Enverit i moret me kenaqsi per te mundur Edi Ramen ne votimet bashkiake. lerini mor te zes hipokrizite! Po te hapen dosje te korrupsionit, Familja Berisha me te kater pjestaret futet ne burg per te gjithe jeten dhe bashke me ta edhe ti si ish mender minister drejtesie. Ik or spurdhjak me ze femre e trup keci te shtire!

  Reply to this comment
 12. Fadili, Malesi e madhe September 30, 11:22

  Ti Hale-im qe s,di kendim, ie i afte per…aktrim… Me fal o Noli,qe ta deformova vargun e dyte.

  Reply to this comment
 13. ana September 30, 11:43

  cope mishi me dy sy

  Reply to this comment
 14. Gashi September 30, 11:57

  Do hapen edhe dosjet e paktit detar.

  Reply to this comment
 15. lugu lemes September 30, 13:09

  eshte e vertet qe Sala ka bere histori ne Shqiperi zotni Halimi.

  Ka bere historine me te keqe nder shekuj ne Shqiperi, ju dha mundesia te bente dicka per kete vend shume te vuajtur dhe e ka shkaterruar per te fituar per Familjen e tij dhe servileve si Halimi & kompani.
  megjithese keni mbushur xhepat a smund te rrini te pakten pa folur se kur ju shohim te flisni keshtu na vjen per te vjelle me pafytyresine tuaj.

  Reply to this comment
 16. durrsaku September 30, 13:47

  tani do plasesh ti 12 vjet ne opozit mor kaqol

  Reply to this comment
 17. Naftetar Vjeter September 30, 14:00

  Ka vdekur Enveri kurnjerzit emocionaheshin e qanin se mendonin se ishin me te lumturit ne bote po te qashe ne 2014 eshte vertet krim dhe perse per nje gje qe dhe ai qe qan se beson po qajne per miljopnat e bera ne menyre te paligjshme per kete po se PD eshte ber strehe e hajduteve e demagogeve si socialist de pedeiste pse futet dhe Fatos Nanon kyre hajdutin ne PD ligjerishte se moralishte aty e keni ne krah te Sales se bolle te inkriminuar si Islami e kompani keni ne pd mjer ky vend cka per te hequr dhe nja 40 vjete te tjera se po e drejtojne batakcinjet dhe me te korruptuarit.

  Reply to this comment
 18. sokol kolonja September 30, 14:02

  Me vjen keq, .pasi me ke shemtuar ata dy flamuj ! Duhet te dali ligj ,qe njerez si puna jote te mos pozojne pran flamurit . Ty vetem nje poze te shkon ,ajo duke gjerbur supen . Tamam tregon ata babzine tuaj. Vetem per ate je symbol I PD.

  Reply to this comment
 19. sokol kolonja September 30, 14:13

  M’a ndryshoni emrin !,- u tha gomari kafsheve . Nuk me pelqen ! Po si te te quajme ?,- I thane kafshet,pasi zotnia emrin gomar ta ka ven. Mua me pelqen me shume emir Krric !
  – Po edhe krrici I biri gomarit eshte,ndaj nuk do te te therasin gomar,po I biri I gomarit . E kuptove,o Halim ? Si do qe ta ndryshoni emrin,prap ju jeni . Hajduta,vrases, do t’u therrasin. Te te emocionoi fjala e nje njeriu si Saliu, vetem adolishentet si puna jote emocionohen me genjeshtrat e 23 viteve me radhe……..

  Reply to this comment
  • nastradin translatori September 30, 15:01

   M’a ndryshoni emrin ! – u tha gomari kafsheve.
   po si te te quajme ? i thone kafshet ,
   mua me pelqen emri delfin , u thote gomari.
   dhe te gjithe filluan ta therasin delfine gomarin.
   Ariu e takon ne rruge gomarrin dhe e pyet se si e quanin .
   Gomari pergjigjet se ate e quanin delfin.
   Ariu e pyet se a dinte not ?
   gomari pergjigjet se nuk dinte not.
   Atehere Ariu i thote qe ti qenke gomar.

   Reply to this comment
 20. Meteh September 30, 15:58

  O HALIM KOQA:Saliu ty te beri Minister & elbete do i besh OSANA.Po a i harrove 1 miljon shuplakat qe mori zotria e tij me 23 qershor? Dhe e pranoi vet se fai eshte i tij.Fjalimet e tij jane per te qar & jo emocionues.Ai nuk lexon ato qe i kane shkruar te tjeret(se vet nuk di te shkruaj),por flet pa lexuar & i perserit fjalet me 10-tra here duke shkumzuar & nga marrshi pare kalon ne te tretin makinen.Por makina-Gomar i tij nuk ecen me.Ai eshte duke dhen shpirt,ndonse ka premtuar te kthej PD-ne ne pushtet.Pse?Se Basha mund ta mbroj nga burgu.Por mjerani Basha eshte keq per vete me vjedhjet e vrasjet qe ka bere.RAMA-META do qeverisin 20 e ca vjet(NQS PD reformohet),athere Saliu ka cofur dhe eshtrat eshte mir t’ja çojne ne Viçidol,se ne Tirane do e psoi me keq se ENVERI.

  Reply to this comment
 21. Hm... September 30, 16:28

  duhet shpikur ndonje fjale e re se fjalori nuk ka fjale per kete palo. Qe dhe Shvejkun e ben te duket inteligjent kur e sheh. Nje servil fytyrpetull, po ja qe jeta keshtu e ka. Te hipin ne zverk keta palot dhe nuk zbresin kurre. Keshtu ka qene dhe do jete sepse vesi e mbyt virtytin

  Reply to this comment
 22. Sherbyesit e mafies se saliut September 30, 17:59

  EHH mer ed-halim, qe ti je bureeeee kete e dime te gjithe,
  qe ti je bere me bureeee pasi takoheshe me kunatin e lul berishes ne kohen e zgjedhjeve , edhe kete e dime te gjithe, qe ti i premtove se kur te fitonit do e nxirrje nga burgu , kete e dime te gjithe, qe ti je bere me bureeee pasi takoheshe me Lentin, qe eshte nje vrases serial dhe qe si per çudi askush nuk arriti ta arrestonte ne kohen tuaj , edhe kete e dime te gjithe.
  Prandaj more ed-halim, plehra, nuk presim nga ty qe te derdhesh lot per saliun, se ju ore pleher sapo e shikoni dhe i degjoni zerin sali intrigantit , i ulni vete pantallonat dhe pasi ktheheni me fytyre nga muri hapni kembet dhe ngrini duart lart qe ai t’iu emocionoje pa derdhur as edhe nje pike loti!
  Kurre nuk do vini ne pushtet o ed-halim plehra, qe je pasuru fale lepirjeve te bythes ndaj saliut dhe familjes se tij kriminale!
  Tani emocionohu duke e pare klanin pd se si do shkaterrohet akoma e me keq!

  Reply to this comment
 23. ARUSHA September 30, 18:35

  HALIM MUTI I JUGUT I DUHET BERISHES TE FSHIJE BYTHEN ME TE

  Reply to this comment
 24. Emigranti October 1, 00:41

  Vazhdo dhe lepiji bythen Sales askush nuk plas per kete ves tendin

  Reply to this comment
 25. rrush October 1, 05:24

  Nivel dialogu i klases se pare fillore. Thene kete, u kerkoj falje femijeve te klases se pare qe i barazova me inteligjencen e ketij idiotit. Apo mos ngjan si dialog vjehrre vs nuse???

  Reply to this comment
 26. naim October 1, 07:14

  po tu vlereohet pasuria qe rrembyen me berishen protektor ,jo vetem qe emocionohesh more lim por mund tehumbasesh psqiken normale dhe i sherben atij si shperndares te pasuri kombetare dhe te parave te taksapaguesve shqipatr per nje kategori kamikazesh, o Halim pac fatin e asj shprehje qe thot populli do te vije koha qe shtriga do ti vjell se ka nje zot qe gjykon

  Reply to this comment
 27. Dan Cani November 26, 14:21

  Me habit fakti se perse e ka zen paniku Halimin nga hapja e dosjeve apo ka ndonje problem me veten

  Reply to this comment
 28. perla November 26, 14:31

  po del halimi dhe po na thot dicka te mencur,por nuk e di halimi,se gjithe shqipetare sot jan te mencur dhe e mbajn halimin posht k….te mbarojm pune me keta mostra pastaj ju vjen rradha juaj

  Reply to this comment
 29. Arben November 26, 14:44

  KETO JANE FJALET E SALI BISHES, JO TE KETIJ DORDOLECIT.

  Reply to this comment
 30. Fariu November 26, 17:00

  Ky HA-MUTI (Halimi) me nder mire e thote,por ka harruar se nga vjen vete,ku u rrit,kush e rriti,kush e sdudioi,cfare ka bere e ben keto vite ky fare burri????????cfare jane dosjet ne kuptim te tij??? Ja keto ka nevoje te mesoje ky popull,pasi te mesoi keto do te marre veshe se kush beri korrupsion,kush beri tradheti,kush vodhi e kush genjeu,kush shkeli ligjin e kush perfitoi prej tij.Te jape njemije garanci,Halim ose ha-mut me mire se kur te mesoi keto ky popull,….MJERE TI E SOROLLOPI JOT!!!

  Reply to this comment
 31. Hehe November 26, 17:35

  U sa mire do te hapen vende te reja pune, ja ku keni pune sa te doni mos u qani tani.

  Reply to this comment
 32. SuloKapedani November 26, 18:57

  Ky eshte i sojit kinez ,ha li mi Edu …ari spiun bythlèpirès qeveritari, shèrbètor i shpèrblyer tè manipulojè ligje e ti deformojè ato nè shèrbim tè pèrhershèm te kupolès saloviç serbit dhe bunkerit te krijuar me pasurine e popullit shqiptar nga berishoviç- fazlliç-luliç.Ky sojsorollopi kèrkon ta mbrojè nga e shkuara si spiun i u.d.b.-es por sot dosja e tij eshtè me e rèndè dhe e pisèt o kulish i salushit.Populli i di tè gjitha o kinezi ha li mi.Mos u mundo ti japèsh mend sepse ti ka peshuar trutè ty dhe tè gjithè papagajt e salushit.

  Reply to this comment
 33. ........ November 26, 19:50

  Ky njeri i pacipe,hiqet si i persekutuar. Me origjine nga fshati Pojan I Korces , banoi ne Rrethinat e Elbasanit. Ne vitet 1989 kaloi ne Universitetin e Tiranes ne degen Filozofi. Cufiterisht atje shkonin femijet e e besuar te ish Komunisteve. Sepse qe dega “Filozofi Marksiste ” .Kur u mbyll fakulteti i filozofise ne 1991 kalio ne Juridik. Njihej si nje njeri i menjanuar dhe i kompleksuar nga shoqeria. Cuditerisht ka pasur ne Elbasan ne vitet 1990 1992ndoshta me vone nje lokal (kioske moderne per ate kohe),Shume afer Pallatit te Sporit ne Elbasan.Kohe kur te perndjekurit e tjere ishin te leclosur. Kjo ishte koha kur njihet me Argita B. dhe bie ne nje grup (klase) me te ne Fakultetin juridik,pasi edhe kjo e fundit kishte kembyerDegen e Kimise me Juridikun.

  Reply to this comment
 34. 21-janari November 26, 20:47

  ik more kopil i qelbur thuthuq i shqupit do ja çjerrim masken malokut a po u dhimset ai vuçidolsi ne gop te semes do e çojme pse keni frike nga hapja e dosjeve te djeg prapanica

  Reply to this comment
 35. M A R K O November 26, 22:50

  Kur del ky loqemaçoku.. tremb tere minjte e gjirizave … te llojit vet…

  Reply to this comment
 36. enri November 26, 23:28

  Pomore halim ke te drejte te hapi dosjet e korrupsionit duke filluar nga ti si ish minister drejtesie,sa licenza noteri dhe e shite para se te largoheshe,sa tendera per burgjet realizove,qe me dilje ne televizor duke provuar supen e burgut,etj gjefa qe spo rri ti them,por per durresin cfare bere si deputet i saj,satendera ujsjellesi me doklead ademin vodhe,ke hak ti qe thua ti keshtu,po cti bej edi rames qe nuk ti hap keto teftere ty,

  Reply to this comment
 37. Permeti November 27, 03:56

  O bujkrob. Do hapen dosjet e paktit detar.

  Reply to this comment
 38. avrizuja November 27, 07:17

  DOSJET E ENVERIT JANE TE LIDHURA ME FIJE TE PADUKSHME ME DOSJET E KORRUPSIONIT O MINISTRI FAMOZ I SALIUT.

  prandaj edhe Halimi i Saliut le te mos flase si nje amator ordiner sepse ka qene Minister Drejtesie ne qeverine qe nuk levizi as gishtin per te zbuluar te VERTETEN e spiuneve te Sigurimit te Shtetit qe po drejtojne Vatanin akoma, 25 vjet pas renies se Murit te Berlinit dhe si ne ASNJE vend tjeter ish komunist te Evropes Lindore.

  Reply to this comment
 39. Mark uk November 27, 08:15

  Nuk mund ti shpetoni dote revoltes popullore o sigurimsa qe beni komente.Dosjet ka 20 vjet qe i kerkon Pd e nuk ndigjojn komunistet e ndrruar emrin.Nuk i hapin dosjet bllokmenet e rinje se diskretitohen keni per te pare a do behet keshtu. A jeni perseri sic ishit ne komunizem.Rama po kerkon fuksa shkoni te selia e deputetve po kujdes se jan nje dhoj si sekretart e Kokdhimes.

  Reply to this comment
  • persekutuar-denuar November 27, 14:08

   Ke harruar Sali Berishen, sekretarin e Partise se Punes dhe besnikun e Sigurimit te Shtetit qe Enveri u kujdes me nje dashuri te vecante: E zdrypi nga Bjeshket e Nemuna dhe e coi ne shkolle per te mesuar shkence e mejekesi, pastaj e sterviti ne palestrat e Sigurimit per ta bere kuader besnik te familjes se tij dhe e coi ne France per te mesuar gjyhe te huaja dhe per te pare Bote me sy. Kush shkonte ne Kohen e Qepes te Enver Hoxhes jashte shtetit me specializme nga shteti komunist?

   Reply to this comment
 40. arjani November 27, 08:56

  Mos harro se i biri kujt je. Yt ate ka bere krime, dhe mos u fshih pas porrupsionit se je ti qe ke vjedhur 180 000 000 leke nga tenderi i burgut te fierit

  Reply to this comment
 41. LIGJI November 27, 09:54

  TE PASKA MESUAR MIRE USTAI O TURKOSHAK POR JIO JO E VERTETA VONON POR NUK HARON ………………..

  Reply to this comment
 42. bbb November 27, 23:21

  Halimi qe leh nuk te han…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim