Halimi: Njerëzit duan të hapen dosjet e korrupsionit, jo të Enverit

November 26, 2014 12:03

Halimi: Njerëzit duan të hapen dosjet e korrupsionit, jo të Enverit

Deputeti demokrat, Eduard Halimi, thotë se kryeministri Edi Rama do të tërheqë vëmendjen nga problemet aktuale me hapjen e dosjeve.

Halimi thotë se nuk është e nevojshme që të hapen dosjet e Enverit, pasi shqiptarët nuk kanë nevojë për këtë gjë.

Sipas tij, njerëzit duan hapjen e dosjeve të korrupsionit dhe jo të Enverit.

Degjuam Ramen se tha se do hape dosjet e komunizmit. Por qytetaret e dine dhe nuk jane naive se ai e ben per te shmangur vemendjen nga mjerimi qe ka pllakosur vendin. E dine qytetaret se ishte Edi Rama bashke me 30 deputetet te Partise se tij qe kundershtuan 4 vjet me pare hapjen e tyre ne Gjykate Kushtetuese.

Qytetaret kane pare kete vit me shume foto te Enver Hoxhes se 23 vitet e fundit te mbledhura bashke, dhe ata qe i mbajne ne krah jane ata qe i kane hartuar ato dosjet e shokut Enver, dhe jane ata qe ne takime i drejtohen atij “Shoku Edi..”

E dine se dha 1 miliard leke per te hapur muze per shokun Enver dhe jo per ish te perndjekurit. Dha 1 milard leke per vrasesin mizor dhe jo per viktimat!

Qytetaret e dine se shoku Edi eshte ai qe con ne krye te drejtesise gjyqtaret qe kane hartuar dhe gjykuar dosjet e shokeve te byrose. Jane po ata gjyqtare e prokurore qe kane denuar e internuar (edhe nje pjese te familjes sime) qe sot jane te perkedhelurit e tij ne sistem dhe po promovohen.

Qytetaret e dine se kjo behet per te terhequr vemendjen nga vuajtja mjerimi dhe rrenimi i jetes se tyre, dhe se Rama eshte hipokrit.

Keto dosje duan qytetaret, ndersa per merhumin e shokut Edi i bejne vete llogarite, mire eshte qe mos i provokoje sepse me keq do jete per shokun Edi dhe gjithe shoket e shoqet e shokut Edi”, thotë Halimi.

November 26, 2014 12:03
Komento

10 Komente

 1. Ganiu November 26, 12:18

  Sume mire e thote Halimi

  Reply to this comment
 2. Dr. John November 26, 12:32

  Shqiptaret duan te hapen dosjet e Enverit dhe te korrupsionit tuaj. Ti duhet te jesh pjese e te dyjave se je dhe i zgjut shume ti se i ke sherby me byth bythtareve.

  Reply to this comment
 3. gjoli November 26, 12:43

  Ky me i mençuri i PD,ka te drejte dhe e dini perse?
  Do te hapen dosjet e Lulit per Rrugen e “KOMBIT”,pra jane 220 milion euro,
  Do te hapen dosjet e korupsionit,per Saliun dhe femijet,
  Do te hapen dosjet per Boden,per Arben Imamin,per ministrat e tjere,per kryebashkiaket e te gjitha ngjyrave,per pushtetaret e koruptuar.
  PRA KA SHUME TE DREJTE DHE DUHET TE PRANOHET KY PROPOZIM.

  Reply to this comment
 4. bato November 26, 13:01

  Halim! Ti nuk do te hapen dosjet se me siguri je njeri nder spiunet e kohes se Enverit se bashku me Saliun, Precin, Jozefinen, Fahriun, Blendi qewrosin, Genc Rulin Lulush Bashen e kompani. Ndersa votat e komunisteve te Enverit i moret me kenaqsi per te mundur Edi Ramen ne votimet bashkiake. lerini mor te zes hipokrizite! Po te hapen dosje te korrupsionit, Familja Berisha me te kater pjestaret futet ne burg per te gjithe jeten dhe bashke me ta edhe ti si ish mender minister drejtesie. Ik or spurdhjak me ze femre e trup keci te shtire!

  Reply to this comment
 5. Gashi November 26, 13:33

  Do hapen edhe dosjet e paktit detar.

  Reply to this comment
 6. zekthi November 26, 14:23

  U vetzbulua edhe nje spiun nga frika. Haje rehat persheshin se do te mbytesh pa dhene llogari.

  Reply to this comment
 7. sopiqoti November 26, 14:30

  Halimi ?Po kush eshte Halimi pra. Eshte njeri nga ata sahanlepiresit me te devotshem.Ka hyre ne politike pa ditur as germen “A ” se cfar eshte politika.E cfare te re na solli ne drejtesi ky bukurosh kur ishte minister i drejtesise?ASGJE.Deputet si Halimi?Mos qofsh asnje here.

  Reply to this comment
 8. edi November 26, 14:32

  te hapen dosjet e enverit,perse trembesh,me pilafin u mesove po qe se te pret ndonje qeli hapur

  Reply to this comment
 9. Ballist i PENDUAR. November 26, 14:50

  Na more djema ç’beni Keshtu more te uruar ?
  Po jeni ne terezi more ?
  Po boll me keto dosje , se u meruam fare , Po keni perendi more , ?

  Me gjermanin u beme spiuna se nuk kishte pune , dhe nuk kisht pune Tjater more qe nuku di ç’tu thom .

  Me enverin u beme spiun me Zor , nga halli , dhe me qe e njihnim mire ate Zanat , shume fitimprures ,

  Na shti ne demokraci kjo nuk quhet Spiunim , Por quhet Raportim kundrejt Pages . Pse more zoterinje ç’fare kemi bere te keqe ?
  Ne i kemi bere Yzmet punes dhe rroges per nje jetese me te mire .

  Kjo hapja e dosjeve eshte konflikt interesi :
  Ja do na heqin ne spiunave te Vjeter e me pervoje ,
  dhe do te vendosin spiuna te Rinje .

  A munde te kete shtet pa Spiuna ?

  Reply to this comment
 10. mira November 26, 23:56

  E hongre dhe ti si e ke emrin nje luge corbe te prishur
  Mund te jesh burre i mire po fotografia te tregon keq

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*