Hapet për publikun “Shtëpia e Gjetheve”. Rama falenderon Visho Ajazin për bashkëpunimin

January 24, 2015 12:05

Hapet për publikun “Shtëpia e Gjetheve”. Rama falenderon Visho Ajazin për bashkëpunimin

Ndërtesa e njohur në Shqipëri si “shtëpia e gjetheve” u hap sot për publikun, duke u konceptuar si një muze.

I pranishëm ishte dhe kryeministri Edi Rama si dhe Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro.

 “Një falënderim për zotin Visho Ajazi Lika, për gatishmërinë dhe bashkëpunimin se kjo godinë, deri para sesa ne të hynim këtu sot ka qenë një godinë që ka qenë pjesë e SHISH pavarësisht se për shumë vite ajo nuk përdorej më”, tha Rama duke shtuar se është surprizuar kur ka mësuar se për kohën kur bëhej fjalë teknologjia që përdorej për përgjim, ka qenë tepër e sofistikuar.

“Më ka suprizuar fakti se specialistët e SHISH që u pyetën për zhvillimin e projektit edhe pse Shqipëria e kohës ka qenë larg së qenit një fuqi e standardeve të larta teknologjike, në këtë godinë, ka pasur pajisjet më të sofistikuara për kohën, të cilat gjatë dekadave në to kohë janë zëvendësuar me pajisje me të reja të sjellë nga perëndimi kapitalist me të cilën kjo godinë luftonte. Regjimi nuk i kursente paratë për të qenë në lartësinë e teknologjinë e kohës, në funksion të përgjimit të jetës së tjetrit dhe kjo godinë është një dëshmi shqiptare e filmit të famshëm që i kushtohet shërbimit sekret të Gjermanisë Lindore, jeta e të tjerëve”, tha ai.

Ndërsa një nga organizatorët e projektit­muze , Bashkim Shehu tha : “Në tërësi për fenomenin e përgjimeve ideja jonë është ta vendosim në këtë aspekt. Si pjesë e kontrollit totalitar dhe rezultatet e përgjimeve. Për kontrollin, mund të përmblidhet që nuk ka përgjim pa informim, pa një spiunim nga dikush, nga informatorët me dosje apo pa dosje. Nga ana tjetër është ai i rezultateve të përgjimit. Këto mund të përmblidhen në thënien e një nga të sigurimit, që nuk ka arrestim pa përgjim”,

Një pjesë e mirë e aparaturës teknike dhe materiale të shumtë, të përdorur në atë periudhë nga Drejtoria e Sigurimit të Shtetit, janë të magazinuar dhe të arkivuar në ambientet e kësaj godine dhe në Arkiva të posaçëm.

Pas informacioneve në rrugë informale, pjesa dominuese e këtyre aparaturave nuk përdoren më nga SHISH. Ato janë aparatura të fushës së përgjimeve kryesisht, kamera, monitorë, incizues, përforcues, laboratorë fotografikë, kimikë, radio- marrës, kompjutera e deri tek veglat e thjeshta që përdoreshin nga agjentët për të kryer atë lloj veprimtarie. Objekti i ndodhur në qendër të kryeqytetit u ndërtua fillimisht në vitin 1931 për të shërbyer si klinikë mjekësore dhe në këtë godinë lindi princi trashëgimtar Leka Zogu pak ditë para se Shqipëria të pushtohej nga Italia fashiste. Gjatë pushtimit gjerman kjo godinë ka shërbyer si seli e Gestapos.

Pasi u përdor në vitet e para të regjimit komunist si godinë e hetuesisë ku torturoheshin e merreshin në pyetje kundërshtarët e regjimit komunist, ajo u shndërrua në një ambient të zhvillimit të veprimtarive nga Sigurimi i Shtetit prej nga realizoheshin përgjime dhe kontrolle të korrespondencës për qytetarë vendas apo të huaj në Shqipëri.

January 24, 2015 12:05
Komento

47 Komente

 1. ivani i madh January 24, 12:11

  RAMA PERGEZON VISHEN SE ME TE ME DUKET SE BEN MASKARALLEQET EDHE PSE VISHA ESHTE NJERIU ME I URYER NE VEND .

  Reply to this comment
  • luli January 24, 12:40

   ke te drejte o van po edi nuk i ben dot gje se nuk e len sala me ja prek pun pederash kjo politika ne shqiperi

   Reply to this comment
   • tani January 24, 17:56

    Sic e shihni shoke, nuk ja ka fajin Rames as prokuroria, as gjykata, as Nishani. Por Rama ka hequr dore nga drejtesia dhe shef vetem karrigen e tij.

    Reply to this comment
  • KATHERINA DIE GROSSE January 24, 12:49

   Rama falenderon Vishon,…ndersa shqiptaret falenderoj Ramen per murrin me vrima te shtepise me gjethe…fiku.
   Tash e tutje kur tju ngrifet palla mre çuna tironca. gushpelluma mos hypni ma ne Autobuzin e Saukut tu me ndjek mue te shkreten,..,por shkoni e futjani vrimave te shtepis me gjethe.
   Ne duam te shofin Sal Berishen ne banken e te akuzumve,duam te gjenden eshtrat e Remzi Hoxhes,kurse Rama i thurr hosana Visho qi pergjonte deputetet.
   Hej Shqypni Republik bananesh,
   Vishot fshihen mbas gjethesh
   e Ramat bojn hosana-Ajazesh

   Reply to this comment
  • nazim January 24, 15:58

   Po per Vishon & Co qe i kane te fresketa krimet qe edhe populli t’i dije, kur do ta hapi museumin Ed Rama?

   Or Ed! Po luan edhe ti lojen! Je bere kopil i madh!

   Reply to this comment
   • nazim January 24, 16:07

    Po kete fakt( koment tek TEMA) te krimineleve te rinj do ta fusi Edi si pjese e Museumit ne nje ndertese qe nuk i perket?

    Jovan BASHO — 24 Janar, 2015 në 2:42 pm
    Zoti Rama, Zonja Kumbaro, Zoti Shehu,
    Ju pashe sot si ideatore te ekspozites se krimeve te diktatures ne shtepine qe vazhdoni padrejtesisht ta quani “shtepia me gjethe”. Ju ka shkuar ndonjehere neper mend (se jetojme ne Demokraci) qe ajo shtepi (si cdo tjeter) ka nje pronar dhe pronari eshte Dr. Jani BASHO (1892-1957), qe vec te tjerash eshte edhe themeluesi i mjekesise shqiptare?
    Shtepia eshte ndertuar ne vitin 1931 dhe ka sherbyer si spitali dhe materniteti i pare privat ne Shqiperi. Megjithese u ndertua si shtepia qe priti te qarat e para te femijeve, shpresa e jetes, qe do te ishin e ardhmja e vendit, ne shkurt te vitit 1945, ajo u shtetezua duke u shnderruar ne shtepine e ferrit, nga komunistet qe morren pushtetin.
    Ne vitin 1994 ajo shtepi iu kthye pronareve dhe pastaj SHIKu, hodhi ne gjyq Komisionin e Kthimit te Pronave dhe e “rimori”, me ndihmen e Gjykates se “pavarur”.
    Si mund te ndermerren projekte te tilla ne nje shtepi qe ka pronar, kur ne bashkepunim me ta, ju mund te beni aty historine e mjekesise shqiptare, ndersa merreni me percudnimin e asaj shtepie, gje per te cilen keni bunkere pa fund ku mund te shprehni talentin dhe “artin antikomunist” njekohesisht?

    Reply to this comment
 2. mir montana January 24, 12:14

  ti akoma nuk e di qe je i pari katundit, ngele me zemer ne dore duke falenderu……………..

  Reply to this comment
 3. nendetsja 105 January 24, 12:26

  cfare filmimesh e pergjimesh te Ed rames dhe jerarkeve te tjere socialiste paska ky Visho Ajazi qe e detyron kryeministrin arrogant, nopran e hazerxhevap Rama te beje qingjin e urte e deri deri ti lepije (boot licker) b…. Vishos se Ollges (ruski rezidentura)?!
  Valle ky Vishua te kete filmime per gjerat qe bejne jerarke te caktuar socialiste ne nje dhome speciale te Konvaleshenca e MPB ne Durres?!
  Te mjeret socialiste inshallah arrijne te kuptojne qe ate te GJAT-in ua kane marre peng sherbimete VIshos, te Sales dhe te Ambasades Ruse. jazek te qofte o i birir i Netes. Yt ate ka qene burre zotni, madje edhe ne kohen e veshtire e te rrezikshme te komunizmit. Jot eme Neta ka qene zonje grua, tamam grua allafrenga e qyteteruar nga Vunoi, kurse ti je…..

  Reply to this comment
 4. Xhevrija qe u be drejtoreshe shkolle January 24, 12:36

  Rrofte Komiteti Qendror i Partise me shokun Edi Rama ne krye !

  Reply to this comment
 5. Damiano Damiani January 24, 12:42

  Nje veprim feminor dhe karagjoz i Rames & Co. qe tregon mendjelehtesine e gjithe individeve te kategorise se tij. ” Shtepi me gjethe ” ka ne te gjithe boten dhe nga te gjitha regjimet. Cfare mund te na thote p.sh. Rama per faktin se shteti me i fuqishem i botes, SHBA, qe Rama e merr si shembull frymezimi, ka pergjuar dhe pergjon jo vetem qytetaret e vet por gjithe boten, duke perfshire edhe Papen dhe Merkelin? Apo, dikujt i lejohet te beje gjithcka dhe dikujt tjeter asgje?

  Reply to this comment
 6. plaku i mocem January 24, 12:58

  Mistifikohet sherbimi i fshehte i dikatatures,dhe sic ndodh shpesh me keto sherbime kurioziteti i njerzve eshte shume i madh,shume vete terhiqen nga romanet policore,vecanrisht te rinjte.Kur lexon romanet policore te krijohet pershtypja se nje dedektiv kthen rroten e histories(!) .Zakonisht keto tema hidhen ne public kur duam te terheqin vemendjen nga ndonje problem me i rendesishem,qe publiku nuk duhet ta kuptoje.

  Reply to this comment
 7. Darius January 24, 13:04

  Liza ne boten e cudirave…..
  jepi Edush,Salush dhe Co,talluni sa here te doni se ky popull pak e ka dhe kaq.
  Shqiptaret nuk bejne dot shtet,nje Teori e Haruar qe del ne skene,dhe pse nuk e pranojne dot.
  Ne Albanistan,te gjithe vjedhin njeri-tjetrin dhe u duket vetja te zgjuar,O Edush……ke Kompani VIP(VERY IGNORANCE PERSON),Qe bejne evazion fiskal me miliona euro ne muaj,jo ne vit.Po ti dhe askush nga ju nuk keni kellqe te beni shtet,dhe kyr ske kellqe,hap Bunkera Shpira…..etj,apo te vine njerezit te hane GJETHE TE SHPIA ME GJETHE……O GJETHE!!!

  Reply to this comment
 8. shqiptar sharri. January 24, 13:12

  O’Damian gjali,po shum me te drejt e thue nji te vertet,qe vetem shiptarellat,si ky hipokrit r rama nuk e kuptoin se jen duke e bere punen e djallit!
  Po,kta jo qe nuk e nxorren lakuriq,shqiprin por ktyre me jua fute ne mendje dokushi nga perendimi se:duhet dhe grat shqiptare te zhveshen se mos vall kan mes vegjve,apo shalve kamera,kta edhe ate poshtorsi e bejn,bilem te parat grat e veta duhet ti zhveshin.Po,kta pseudopolitikan dhe matrapaz te vitit te erret te nates se dhjetorit te dhjer,jan me e keqqja se e serbve dhe grekve,kta jan kanceri i vendit qe nga sali serbi e deri te ram baloshi,pra kta sken asnjifar yndyre shqiptare.Amerika,po se po,po kontrolloin krejt boten,por jo vetem amerika,por xhdo shtet me taban shtetror,he atedhetar e bene kete pun,pra xhdo shtet kombtar ka sherbimet sekrete dhe zbuluse,por nuk i tregon ata sepse jan sekrete,por te shiptarellat ska asgje sekrete,kta jan pjella ma e ndyr,dhe plehrat ma te flliqur qe njef historia,kta jan tradhtaret dhe e zeza e kombit,kta duhet nji dite te pergjigjen para popullit per dekonspirimin dhe tradhtin qe bejn per kto zbulime te sekretit shtetror,por dote behet atehere kur ne pushtet dote vijn atedhetar dhe njohes te mir te shtetformimit dhe kjo dite dote vije doomos,dhe qofshin te gjall kta horra te sotit apo te vdekur duhet te denohen per sekretet qe kan tradhtue dhe zbulue.

  Reply to this comment
 9. Derdimen January 24, 13:15

  Hajde estrada e Rroskovecit hajde! Na “kenaqe” me brockulla. Te doli boja o burre me keto hajvanlleqe!

  Reply to this comment
 10. Lul January 24, 14:00

  O sh. Rama pashe idealin e partis mos germo shume se po na gjen ndonje dekoment te Kristaq Rames ku denoi me pushkatim Havzi Nelen dhe pastaj rilindja u pjerdh, merru me punesimet dhe deklaratat per ndryshim qe bere para zgjedhjeve, me keta falenderime qe i ben Visho Ajazit po trgon se lidhja e juaj me Berishen ne nje fare menyre funksionon, meqe je tek Visho mos harro dhe punen qe beri Gazidede ne shdukjen e Remzi Hoxhes….sa me shume kohe kalon po zhgenjen shqipetaret duke ngele nje pall bojaxhiu….shqipetaret te zgjodhen per ndryshim.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi January 24, 14:35

   Përfaqësuesit e të “Dy palëve” të Katovicës shqiptare falenderojnë e përqafojnë njëri-tjetrin për suksesin e arritur në rjepjen e shqiptarëve dhe të pasurive 45 vjeçare? T’i gëzojmë shqiptarë! Bromp!

   Reply to this comment
   • Kariz Matik January 25, 10:12

    Pershndetje z. Zaimi,

    ashtu them dhe une , i gezofshim dhe i pafshim hajrin katovicareve te Ramazan Halese!

    Te vetmin sugjerim qe do kisha, eshte se ato “DY PALET”, me gjithe sektet e tyre ekstremiste te ngjyrave komunisto-fashiste per popullin jane vetem NJE.

    Shprehja “e mire vone se kurre” eshte trushplarese. Shqiptaret duhen bashkuar nen moton:

    O TANI, O KURRE!!!

    Reply to this comment
 11. Teli January 24, 14:20

  HE MO EDI AQ MERAK E PASKE PAS SHTEPIN E GJETHEVE , PUN T MADHE KA BERE VISHO HAHAHAH
  E RREGULLOVE PUNEN EDHE ME VISHON ???
  PO VISHO HETON PER LLOGORI TE Sali Kriminelit . apo nuk te intereson me ???
  CDO DIT SHQIPTARET PO HUMBIN BESIMIN TEK TI DHE QEVERIA QE KE BERE
  ME Ilir Hajdutin

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi January 24, 14:36

   Përfaqësuesit e të “Dy palëve” të Katovicës shqiptare falenderojnë e përqafojnë njëri-tjetrin për suksesin e arritur në rjepjen e shqiptarëve dhe të pasurive 45 vjeçare? T’i gëzojmë shqiptarë! Bromp!

   Reply to this comment
 12. Atmos January 24, 14:48

  …keshtu si e ka kapur ky shume shpejt do te vije dita qe do te falenderoje edhe Sali Berishen per bemat e tij

  Reply to this comment
 13. koke llulla January 24, 14:54

  Buke, Pune, Qetesi, Drejtesi Shoqerore populli kerkon. Nuk mbahet shpirti i popullit me Gjethe floriri, dhe me Shtepi pushimi per udheheqjen ne mal. Boll u talle me idealet e Sartrit, Kafkes, Aristotelit dhe Rilindasve Shqiptare. Asgje nuk paske kuptuar prej atyre leximeve, mesimeve permendesh. Kopetenca akademike dhe jetesore na meson se: kur pema nuk ka gjethe do te thote se degat nuk kane ushqim, dhe kur degat nuk kane ushqim do te thote se Trungu po pirdhet. Shteti ka rene, u ka zene brenda pa shprese per shpetim. U pjerdheshi per jete o bukeshkale, o bajga sociale te stanit te vjeter shqiptar, qe notoni qetesisht ne oqeanin e gjakut, pikturuar madherishem nga anglezi Turner.

  Reply to this comment
 14. Tartufi January 24, 14:56

  Nje shoqeri qe kerkon te ndertoi shtepine e vet demokratike,i duhet bazamenti,themelet e
  me pas te filloi ndertesen. Rilindija socialiste dhe kjo rilindija demokratike themelet dhe
  bazamentin e kane te shkulur nga trashegimi qe ju lane te paret.Tani vine verdalle te gjejne
  themele per te filluar punen.Keto themele i gjeti shpellari qe ne vitet 91 ,me te madhe dhe
  ulurima per te ndertuar ndertesen demokrate,mbi themelet e te tjereve. Ky shpellar nuk
  ndertoi ndertese por nje banjo publike ku dhisnin te gjithe te berdhe dhe te zinj. Tani ky kallami i rilindjes pas 25 vjeteve i rembeu shpellarit themelet qe ai perdori per banjon publike kaqe vite,dhe kerkon te ndertoi po mbi keto themele ,nje banjo te re publike per
  dhierje te rahatshme per te gjithe,se pjesa me e madhe e ketij populli dhjet pas ferave dhe
  i fut nje te pastruar te trapit me nje cope gur. O kallami shqiptar i rilindjes,populli e ka pare
  kete shtepi kohe perpara,mbi catira e pas mureve dhe dyereve ku ata ronin,ai i di te gjitha
  ai di dhe me te zgjuaren,barku me buke nuk mbushet me te treguara te historive te se kaluares te degjeneruar,por duke perveshur menget e punuar per te mbushur barkun.

  Reply to this comment
 15. Dardan January 24, 15:41

  Gestapo paska qënë e mire kurse Hetuesia paska qënë e keqe!
  Rama Palla nga Tërhalla
  Me 7 kobure të lara
  Çakërçuk asnjë s’i ndezi
  I leu me mjalt’ mëngjezi!

  Reply to this comment
 16. sa January 24, 17:06

  Edi Rama lerini keto maskarada dhe shikoni te punoni per kete popull.Nuk ka vend ne bote qe nuk ka pasur dhe nuk ka shtepi me gjethe bile bile ai vend qe nuk ka perfundon si ne qe jemi kthyer si nje han pa porta.Nje shembull konkret per kete na jep wikiliks prandaj lerini keto idiotizma.

  Reply to this comment
 17. FERNANDEL January 24, 18:05

  SA TE KEMI IDJOTE E ‘PELLUMB ZAIMA APO SERVET PELLUMBA QE E KERKOJNE KRIMIN NE KATOVICE DO NA NXJERIN UJIN E ZI AMBASADORET E BIBERAJVE DHE TE UDBSE E SALI SLLOBODANKAT E NIPAT E XHAFER DEVES E IBRAHIM RRUGAQOVIQAVE!!!!!!!!!
  Nipi i Ram Berishes me emrin Xen Gerdeci do jete kryeministri i ardheshem ndersa nipi çerek shqipetar i Ahmet Zogollit ish keshilltari politik i Nishanit do jete NALTMADHENIJA!
  Perjashtu kAmentueses ‘DE GROSE’ tere te tjeret duhet te fillojne kurset kunder analfabetizmit.

  Reply to this comment
 18. Gregor January 24, 18:58

  Si shtepia e gjetheve ne Shqiperi, ka pasur e ka ne cdo vend te botes. Edhe tani, gazetaret po te pyesnin Vishon, lere Rramen, do te ngrinte supet. Interesant fgakti qe ne te njejten kohe kur fliste Rama e ministrja fatlume e tij, tek A1report jepeshin njoftime te shkurtera MBI PERGJIMET NDAJ GRUPIT TE KOKAINES SE XIBRAKES. Pra behen perseri pergjime, si ndaj keqberesve, atyre qe tentojne te prishin rregullin e qetesine ne vend, perseri 2-3 vjet me pare u pergjuan PS dhe ambasadore te huaj, sic thoshte Rama, per interesa te qeverise se kohes. Pra pergjime ka e do te kete sa te jete njerzimi o shqiptare trima e te habitur e te “paditur” me ato qe thote Rrama e ajo ministrja piciruke, qe nuk ia di emrin. Atehere pergjimet jane bere ne interes te ruajtjes se rendit e te shtetit, si nga te jashtemit e te brendsheshmit keqberes. Edhe tani ato ndodhin, teknollogjia patjeter duhet te jete e kohes, se ndryshe nuk pergjon dot. Pra si me bunkerin e nendheshem dhe me kete, nuk na ka thene ndonje gje, kush ka pak kulture e intelekt e di se keto jane ne cdo vend. Me keto perralla habiten vetem adoleshentet e sotem, te cileve u mungon totalisht arsimimi e kultura e nevojeshme qe te mos surprizohen nga “zbulimet” e Rames.

  Reply to this comment
 19. Andrea January 24, 19:00

  Ja u hap edhe kjo, kush do hapet pas kesaj …..?

  Reply to this comment
 20. Flora January 24, 19:10

  Te kjo zyre ka patur dhe oficer te Anglise dhe Amerikes

  Reply to this comment
  • Tartufi January 24, 19:27

   Flora,ketu kemi ngecur keq???? Keta bajgat i kane per konsum te ketij mileti
   evgjit te bardhe,qe ha c fare ti japesh. Po te dali e thella kush e drejtonte kete
   loje me keto shtepira,bhet muti i madh? I gjith ki karvani i morit te kuq do te
   terbohet si ju a lagi dylberi Enver bacilit te kuq ne lojen e fshehur me ata qe thua ti o Flora e mencur.

   Reply to this comment
 21. M A R K O January 24, 19:26

  Te falenderosh kaubojsin Visho? Turp i nje Kryeministri..nejse Visho ka dosjen e pergjimit ndaj tij… e te shume te tjerve me urdher te babait te MAFIES -Berisha.

  Reply to this comment
 22. padrino January 24, 20:27

  Me të kaluarën , merret edvin piktori ,jo bunkeri ,Enverit, jo shpia e gjetheve, me lul bashovicin, e salijën , që masakruan e vranë shqiptarët gjatë këtyre 24vjeteve nuk ja mban suma.ë vinçe ke bythë të meresh me saliun që të me rrënjë e degë ty e familjen tende, lëre shpinë e gjetheve, apo bunkartin e Diktaturës.pa pikë turpi falënderon visho maskaranë,që duhej ta kishe shkarkuar me kohë.pse sbën drejtësi, për gerdecin, për 21janarin, për remzi hoxhën, për 2 prillin, për 97tën, e shumë krime të tjera që janë kundër Shqipërisë dhe shqiptarëve gjatë këtyre 25 vjetëve.

  Reply to this comment
 23. Andy January 24, 20:29

  Cfare tallje, o Rama

  Reply to this comment
 24. Shqipetari January 24, 20:39

  Nuk kam qene e nuk jam antar i asnje Partie, por anoj ca si majtas. Gjithesesi dua ti lutem Kryeministrit qe te marre mundimin dhe ti lexoje keto komente. Njeheresh dua ti them se te merresh sot pas 25 vjetesh me punet dhe bemat e komunizmit e te E.Hoxhes nuk ka asnje vlere per asnje Shqipetar, madje eshte humbje kohe. Qeveria ka aqe shume pune sa nuk mund ti perballoje. Tashme shqipetaret (Popullin) nuk mund ta terheqesh e angazhosh menderisht me gjera te tilla, sepse kete tender e ka pas fituar SALA. Te mos harrojme se cdo Qeveri ka struktura te tilla pergjuese Psh A nuk ishte qeveria e jote qe ligjeroi pergjimin e celulareve ose ndoshta po i pergjon. Kryeminister fokusoe qeverine ne pune qe ulin varferine sepse nuk po mundin te blejne buken, ujin dhe driten.

  Reply to this comment
 25. Kris 1 January 24, 21:44

  cudite nje bote te tere,
  u tregove shume trim
  nje artist zemer gjere
  tani na bere me vrim!
  vrima ne xhepa
  vrima ne mure
  hapi ca dhe ne poture

  Reply to this comment
 26. Hm... January 24, 22:01

  po mire more zoterinj, kur gjithe bota kishte sigurim, ne te ulnim poturet sepse nuk behet fjale vetem per kundershtaret ideologjike por dhe greko dhe serbo agjentet. Nga ana tjeter tregon se nuk te arrestonin pa fakte…. dmth pergjonin pa arrestonin pra jo ke te kapi lapsi

  Reply to this comment
 27. shqiptar sharri. January 24, 22:06

  Ne,vend qe te miret me kriminelet e medhej si,sali serbi,dhe lakejt e ti,qe jan visho ajazime nishanliu,me llallan e kulicib e burgajn,me fullhajnin e imamin,me boden e sherefedinin,me ristanin e fatmirin me pollon e zenin,me bumcin e halimin me mulin e bashen,ky merret me shpin e gjetheve.!!Pra,me saduket ne shqipri jan dy lkanet e krimit,njeri blu,e tjetri roz.Kta,kur ju vjen koha e zgjedhjeve dalin e mashtroin popullin dhe ne do bejm shtetin e s’drejtes,ne doti burgosim kriminelet,ne doti burgosim hajdutet,ne do luftoim korupcionin dhe krimin,ne do bejm shqiprin.Kur,e marin pushtetin e ulin zerin,dhe vjedhin ma shum se ata para ktyre,pra jan nji lloi antikombtar dhe antishtet,kta jan dy grupet e mdhaja te mafis,jan per ne spacin e dikurshem,por nuk ka me nji enver dhe nji sigurim te dikurshem,mjerishte se po te ishe enveri,dhe ai sigurimi i dikurshem kta te gjithe tani dote ishin nji pjes ne varr,Po,ja qe ju erdhi e mira per kta nga dera,e keqja per popullin nga dritarja,mjerishte.

  Reply to this comment
 28. Skifteri January 24, 22:47

  *** Te falenderosh Vishon kjo eshte çudi !…Per çfar ?…perse ?…per zhdukjen e REMZI HOXHES ?…Per kerimet me dinamit?.Per vrasjet pa autor ?.Per pergjimet e kundraligjshme te opozites ne sherbim te Saliut ?.etj,etj.Por n.q.se ti si kryeminister do mashtrosh mashtruesin,kjo eshte kenaqesi e dyfishte!!!…?.Mjergulla ka mbuluar qiellin e se vertetes,lehte po na mashtrojne ata qe duam siq je ti. kam nje vrejtje shpesh kthehesh ne bagazh,te cilin e perdorin te tjer si me Vishon,me rrafjen krahve te Saliut per gerdecin , me Nishanin etj. TANI per artin e gjethve . Arti i vertete gjithmone eshte i ri,ashtu mbetet dhe njeriu qe bart kurdohere mendime te reja.Hapja e shtepise gjetheve eshte nje perkushtim i mire i lavderushem i juaj; te njohim sherbimin e fshehte shqiptar si ka vepruar,ne te kaluaren dhe deri me sot.Kjo eshte nje ilaçe qe fare nuk sheron per te papunet qe po presin ne varferi me shpresen per nje vend pune.koha eshte flori qeveria s’ duhet te humbase kohe me gjera qe u’ ka kaluar [email protected] @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @

  Reply to this comment
 29. gole labi January 24, 23:44

  Kur e degjova lajmin ne tv mu peshtirosen shume fytyra qe shikoja me ato qe shprehnin. Eshte bere e modes keto 24 vite ne Albanistan: Tani qe skemi cbejme shajme njecik komunizmin! Fillimisht edhe u besua politika “e re” nga naivet. Me pas u be e pakendeshme. U braktis media qe merrej me keto perralla. Tani jemi ne nje faze te re kur edhe treguesit e perrallave te tilla e kane veten ne siklet, por cti bejne hallit. Mos ben po deshe si te thone padrinot! Mos lesho po deshe tullumbace! Keto ka humbja e pavaresise ekonomike. Je skllav i padrinos! Vetem kaq! Per te ardhur keq dhe per te kerkuar rrugedalje …

  Reply to this comment
 30. Alfade January 25, 01:48

  Zoterinj pushtetare ! C’jane keto karlleqe ?! Pse keto karagjozlleqe i intereson popullit sot ??
  Ku eshte drejtesia ?? Apo e keni lene per ne “kalendat greke”………?!

  Reply to this comment
 31. Alfade January 25, 01:56

  E peshtire te pergezosh Vishon , nje qelbesire ! Sherbetor i 2 zoterinjeve ….! Pftu….fare e keqe !

  Reply to this comment
 32. gezim January 25, 02:51

  Ky ishte vazhdimi emisionit robert papa 2′ populli ka hadhe te tjera, ky qe nuk ka me shume se dy dekata qe rreket te mosoje politiken e qeverisjen mesoje qe shtetet kane BUNKJERA!!! por bekan dhe nga keto te kesaj ndertes!!!! nje tadhje me popullin as berishes si ka vajtur ne mend ta beje . Turp Turp Turp , por do ta marresh vlersimin , pasi je shveshur per vehte, qe eshte normale per kedo qe ezgjedhe , por tani kerkon te zhveshesh dhe shtetin !!! ??? kush po e qeverise kete popull. Ah, se harrova populli do “fitoje shume nga taksat qe vizitor te huaj do vine” per te pare keto cudira te diktatures. Bota sot feston diten e clirimit nga kampet shforose te ngritura nga hitleri, e “ne festojme hapjen e shtepise me qethe”.

  Reply to this comment
 33. socialisti bythpambuk January 25, 05:47

  Edi Rama eshte psikopat i lindur prandaj nuk kane efekt as ilacet .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*