Hapet sot në Tiranë ambasada e Japonisë, Tokio grant 4.6 milionë dollarë

July 17, 2017 11:40

Hapet sot në Tiranë ambasada e Japonisë, Tokio grant 4.6 milionë dollarë

 

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati do të presë sot Ministrin japonez të Shtetit për Punët e Jashtme, Nobuo Kishi.

MPJ bën të ditur se në vijim të takimit, në orën 17:30, Ministrat do të zhvendosen në mjediset e Hotel Rogner ku do të marrin pjesë në ceremoninë e dhurimit nga Qeveria Japoneze të 129 automjeteve japoneze të prodhimit të fundit, një donacion i mundësuar nëpërmjet një granti prej 500 milionë YEN ose 4.6 milionë dollarë.

Gjithashtu po sot do të zhvillohet ceremonia e hapjes së Ambasadës së Japonisë në Shqipëri në prani të Ministrave Bushati, Kishi dhe ministres Milva Ekonomi.

July 17, 2017 11:40
Komento

1 Koment

  1. Lili July 17, 16:27

    Ah ah ah,
    Dikur ne vitet 90 isha bashke to udhetuar per Shqiperi ‘ mbas nje muhabeti te gjate se atehere kishim nje stop ne vienne, japonezi me tha Zoje shqiperia e juaj nuk existon me edhe sa per ne,( ai ishte derguar per te hulumtuar mundesite e investimeve ne shqiperi nga Japonezet) nuk ka pune ketu per ne para 30 vjete.
    Sa i sakte paska qene Japonezi im…

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*