Haradinaj: Do arrestojmë Isa Mustafën, në emër të popullit

October 16, 2015 19:30

Haradinaj: Do arrestojmë Isa Mustafën, në emër të popullit

Kreu i AAK-­së, Ramush Haradinaj ka thënë se opozita do ta bllokojë punën e qeverisë së Kosovës shumë shpejt. Në një intervistë në “Interaktiv”, ai tha se Opozita mund të pranojë dialog, vetëm pasi kryeministri Mustafa të heqë dorë nga marrëveshjet me Serbinë dhe Malin e Zi.
Haradinaj pohoi se nëse pushteti insiston të arrestojë deputetët që hodhën gaz, populli do ta arrestojë Isa Mustafën.
Sakaq, është shtuar në katër numri i deputetëve që po hetohen nga Prokuroria e Shtetit për veprat penale, shkaktim i rrezikut të përgjithshëm dhe përdorim i armës.

Prokuroria ka konfirmuar për KTV­-në se ka dy të dyshuar për rastin e hedhjes së gazit për të dytën herë në sallën ku mbahet seanca e Kuvendit.

October 16, 2015 19:30
Komento

5 Komente

 1. mira October 16, 23:56

  Ndiqni shembullin e Amerikes qe denoi me vdekje ciftin Rozenberg per tradheti kombetare.
  Isa Mustafa duhet te denohet per tradheti kombetare
  Mos ndiqni shembullin e ambasadorit amerikan qe iku dhe qe u akuzua per shume afera koruptive dhe pislleqe te bera ne kurriz te Kosoves.
  I kenaqur per blokimin e qeverise dhe i indinjuar per kerkesen e prokurorise.

  Reply to this comment
 2. ne emer te popullit October 17, 10:25

  ESHTE PER TE ARDHUR KEQ SE CNDODH NE KOSOVE ME QEVERINE (OSE TRADHTINE) E KOSOVES. BALL KENI TOLERUAR SERBINE SA ME SHUME TOLEROHET SERBIA AQ ME SHUME I SHTRENGOHET LAKU NE FYT KOSOVAREVE. PASOJAT DIHEN TASHME SE SA KOSOVARE PO LARGOHEN DHE DO TE LARGOHEN.

  Reply to this comment
 3. mirel October 17, 13:28

  Hajt Ramush, keto gjera duhen bere, bete luften qe e kishit me te veshtire, dhe tani mbani ca kerma tradhetare ne kurriz dhe lini te shitet gjaku I Kosovareve kaq ulet.
  Ne burg tradhetaret. Jo zajednices.

  Reply to this comment
 4. Arben October 17, 13:31

  PERPARA VETEVENDOSJE, POR HIQNI DORE NGA ALEANCA ME KETA TRAFIKANTE.

  VELLAI I KETIJ KA PRONA TE PADEKLARUARA NE DURRES, ORTAK ME FATMIR KAJOLLIN NGA FIERI, TRAFIKANT NDERKOMBETAR.

  Reply to this comment
 5. Goni October 17, 13:56

  Op po ju jeni te gjithe te korruptuar, kriminela dhe trathtare………….si ne Kosave ashtu edhe ne Shqiperi, ptu zorre qener qe kurre nuk u ngopet !!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*