Haradinaj i përgjigjet Mimoza Kusari-Lilas: S’di të kërcej si ty para Gaddafit

December 7, 2017 18:34

Haradinaj i përgjigjet Mimoza Kusari-Lilas: S’di të kërcej si ty para Gaddafit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke iu përgjigj akuzave të deputetes Mimoza Kusari-Lila i kujtoi asaj kohën kur ajo ishte zëvendësministre, ministre e Tregtisë dhe kryetare e Komunës.

Ai tha se në vitin 2011, një delegacion 128-anëtarësh, ishte nisur me mision gjoja lobimi në Libi. Pjesë e delegacionit ishte edhe Mimoza Kusari-Lila, ndërsa Haradinaj me ironi i kujtoi Liles se ai nuk dinte të kërcente siç bëri ajo para Gaddafit.

“Unë nuk di te shkoj aq larg. Vallëzimin si kualitet s’e kam, besomë, por di te respektoj miqtë dhe i respektojë”, tha ai.

Ndërkohë, Mimoza Kusari-Lila ia kthehu Haradinajt se ndjen keqardhje për kryeministrin, që sipas saj po tregon se çfarë niveli ka duke degraduar debatin.

December 7, 2017 18:34
Komento

1 Koment

  1. Vladimir December 8, 09:50

    Nivel i ulet debati, Ramush. Nuk mund ti pergjigjesh keshtu nje zonje, ca me teper shqiptare.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*